Belediyeler Hayvanlara Duyarsız. Hiçbirşey Yapmıyorlar. Neden?

patipati

Sokak kedilerine çok üzülüyorum. Artık senede 3 kez doğum yapıyorlar ve doğan bebekler de maalesef ya köpekler ya arabalar yada kötü kalpli insanlar yüzünden ölüyorlar. Neden belediyeler kısırlaştırmaya yardımcı olmuyorlar. Ben elimden geldiğince uysal olanları yakalayıp kısırlaştırıyorum ama randevu almak zor ayrıca bakımını bize bırakıyorlar. Hiç değilse yabani olanlara onlar baksalar. Zor yakaladığımız yabani kediyi kafese tekrar koymak çok zor. Belediyelerin çoğu onlar için besleme falan da yapmıyor. Hep biz hayvansever insanlar özveride bulunuyoruz ama artık biz de maddi manevi bittik. Eskiden aşı, tedavi yapıyorlardı şimdi sadece kuduz aşısı yapıyorlar. Özel veterinerler de çok pahalı. Zengin olmak gerek.