Pitbull Yasağı Hakkında Fikirleriniz?

Boyka

Pitbullar hakkında fikirleriniz nelerdir?

19 CEVAP

denizboncuk

pitbullar güzel insanların elinde güzel yetiştirilirse zararsız ve sevimlidirler.ama bazı insanların yüzünden hayvanlar barınaklarda çok kötü şartlarda tutulmaktadırlar.pitbullara yasak konulması yerine onları vahşileştirmeye çalışan zihniyetlere yasak ve cezalar gelirse çok daha iyi olur düşüncesindeyim.azıcık insan olunabilirse bu hayvanlarda yaşayacak bir yer sahibi olur bu koca dünyada.

PetlebiAlisveris

köpeklerin sorumluluğu onları yetiştiren insanların üzerinde, köpeklerini nasıl yetiştirirlerse hayvanlarda o karaktere sahip olur. o yüzden biz insanı iyi yetiştirmek lazım

Lulu

Tehlikeli köpek yoktur tehlikeli sahip vardır

Pitbullar asil hayvanlardır sahibi nasılsa oda öyle olur bizim burda pitbull var hiç saldırmıyor oyun delisi sahibide cok ıyı bırı KOPEK SAHIBINE BENZER .

Bu konu amerika'da da sıkça tartışılan bir konu. Geçenlerde 54 yaşındaki Juan Fernandez bu ırk köpeklerin saldırısına uğradı. Saldırıya uğradıktan iki gün sonra aldığı yaralardan dolayı öldü. Detaylar burada
UC Davis Veteriner Fakültesi davranış bilim dalından uzmanı Dr. Liz Stelow konuyla ile ilgili yaptığı yorumda pit bull ırkı köpeklerin diğer köpeklerden daha saldırgan olmadığını ancak bir jack russel ırkı köpeğin saldırısıyla bir pit bull ırkı köpeğin saldırısının sonuçları arasında oldukça büyük fark olduğunu söyledi.
Konuyla ilgili haberi buradan okuyabilirsiniz.

eeyore

bilgiğim kadarıyla, ırk derneği olan hiçbir ırk yasaklı listesine alınamaz. kaideler bu yöndedir. ki pitbulların da rot larında dogolarında dobermanlarında ırk dernekleri var. ama işte ne doğru ki diye soruyo insan bu memlekette :///. ego tatmini için alan koruma/birey koruması olan köpekleri sahiplenip de boş ve şişik egoya sahip olunca maalesef olan bu güzel dostlarımıza oluyor... =(

CriS

Bir kopek nasil yetistirilirse oyle olur.Bende de pitbull var.Ben onu bebek gibi yetiştirdim.Sevgiyle büyüdü oyuzden cok uysal.Ama bazı cahiller kopek sırf daha vahşi olsun diye 1 hafta kapalı ve karanlık bir odada tutuyolar.bazıları dövüştürüyor hatta kendiside dovuyor. sizede boyle seyler yapilsa sizde yabani olurdurunuz.oyuzden kesinlikle pitbullda suc yoktur.sahibinde vardır.

vrlfth

Dışarda o kadar iki ayaklı hayvanlar var ki pitbull dan önce onlara yasak konmalı. :)

deleted_12985

Bir dostumdan 6 aylık amerikan staf almıştım eğitimli ve mükemmel bir hayvandı, kediden bile daha zararsız olduğa inandığım tek Pitbull diyebilirim. İnternette de görmüşsünüzdür evde beslenen ve bebeklerle oynayan Pitbull videolarını.
Ancak malesef hayvan dövüşlerinde kullanılıyorlar ve saldırı komutları ile eğitiliyorlar, korumacı yapılarından dolayı saldırganlığa çok yatkın hayvanlar bu yüzden eğitimli olması gereken ırkların başında geliyorlar..

eeyore

eğitimli olması gereken ırkların başında bence insanlar geliyo pitbullar değil ^-^ böyle ırkları alanlara önce eğitim verilmesi gerekiyor, başarılı oldukları taktirde köpeği alabilme hakkına sahip olmaları gerekiyor bence..

25 yıldır köpek eğitmenliği yapıyorum o kadar çok tercübe edindimki insanın kullandığı arabaya bakıyorum maddi durumunu anlayabiliyorum beslediği köpeğe bakıyorum piskolojik durumunu anlıyorum insanlar piskolojilerine göre ırk köpek besler genelde piskolojisi bozuk toplumla arası iyi olmayan karekteri zayıf güçsüz insanlar bitbuldaki güçü kendinde bulur ve o güçle mutlu olmaya çalışır güçlü olma piskolojisi

acarabi

Şayet son yıllardaki köpek saldırısı dolayısıyla ısırılan veya bir şekilde zarar gören insanlarla ilgili gerçek istatistiklere bakılırsa en fazla zarar veren cinsin terierler olduğunu görürsünüz ancak, pitbullar doğaları gereği fazla korumacı ( aslında çok iyi bir özellik ) olduklarından ve çene yapıları ve çene kaslarının çok kuvvetli olmaları nedeniyle hayvanoğlu hayvan bazı sahiplerin elinde düzgün yetiştirilmediklerinden dolayı münferit olaylar basında ve tv.lerde daha fazla yer almaktadır. Ondan sonra pitbullar şöyle, pitbullar böyle. Sizler hiç terierler tarafından ısırılan veya bir şekilde zarar verilen insanlarla ilgili basında veya tv.lerde şimdiye kadar hiçbir haber gördünüzmü. Biraz uzun oldu fakat demek istediğim tehlikeli ve canavar köpek yoktur, varsa da onlar değil sahipleri tehlikeli ve canavardırlar. Nokta.........

yorkshia_gsd

birde medyaya göre her köpek mi pitbull olur?
cane corso = pitbull
presa canario = pitbull
dogo argentino = pitbull

gibi...

hakkı yenmiş ırklardan, Allah pitbulları insanlardan korusun...

cigdem

Kesinlikle nasıl eğitildiğiyle ilgili bir çok zararsız bir hayvan olabilirler pitbull EVCİL bir hayvan ve kesinlikle genlerinde vahşilik yok iyi yetiştirilmemiş bir kaç pitbullun hatasını tüm ırka yüklemek gerçekten çok saçma

uzayt

Bence gerçekten saçma bi yasak insanlar daha tehlikrli pıtbullardan...