Kedim Hiç Bir Şey Yemiyor

BuseKsk

Arkadaşlar bundan 3 gün önce soru sormuştum. Kedim gripti ve yemek yemiyordu. Şırınga ile zorla besliyordum. Şimdi artık onuda yemiyor bizleri tırmıklıyor ya da ısırıyor. Dolayısıyla bizlerede yanaşmıyor artık. Süt tozu denedik, kuru ve yaş mama denedik yinede kesinlikle yemiyor. Sadece su içiyor. Çok üzülüyorum. Birisi yardımcı olabilir mi lütfen acilen? Bi deri bi kemik kaldı ve sürekli uyuyoor

30 CEVAP

PetlebiAlisveris

Merhaba, geçmiş olsun bu saatten sonra yapılacak en iyi şey yarın hemen veterinere götürmek uzman bilgisi olmadan yardım etmek çok sağlıklı olmayacaktır. eğer veterineriniz derse ki illa besleyeceksiniz o zaman şırıngayla zorla beslemeye devam etmelisiniz

outlaw

En son ne zaman yemek yedi acaba? malesef veterinere götürmeden kısıtlı bilgiyle verilecek tavsiye az. ama uzun zamandır açsa elinizi tırmalamasını göze alıp şırıngayla beslemeye devam edin havluyla tutabilirsiniz böylece daha az tırmalar.

outlaw

deneyin inşallah olumlu sonuç alırsınız ama beslenmesi için zorlamanız şart şu durumda gözüken o

BuseKsk

Elimizden geleni yapıyoruz ve yapicaz da. Çok teşekkür ederim

BuseKsk

Yavrum 2 gün önce sabah son uykusuna doğru yolculuk yaptı. Burada benimle birlikte olan ve cevap vermeye çalışan tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum.

BuseKsk

Veterinerime kaç defa götürdük. Her defasında başka mamalar verdi. Ama hiç birini yemedi ve direniyor. Veterinerimde elinden başka bir şey gelmediğini belirtti. Resmen ölüme terk eder gibi konuştu. Başka bir kaç vet ile görüştük aynı şekilde. Bilinçli bir kaç arkadaş ile konuştuk. Süt yumurta sarısı şeker gibi bi tarif verdi. Birde onu deneyeceğiz. Elimiz kolumuz bağlandi kaldi.

BuseKsk

Bundan bir saat önce çok çok az şekilde siringa ile yedirdik. Tirmik isirik derken savaş veriyoruz

BuseKsk

Su içme konusunda sorun yok hatta fazla fazlaa tüketiyor. Tek sorunumuz mama ya da süt. Ne denedi isek yanıt yok. Yarın yeniden gideceğiz baska veterinere. Umarım olumlu bir şeyler görürüm. Yavrumu kaybetmek istemiyorum. Teşekkür ederimm

PetlebiAlisveris

1-2 yabancı kaynaktan okuduğuma göre kedinizin yemek yemesi ve su içmesi çok önemli mutlaka beslenmesi gerekiyor

ozgur

Mutlaka yemek yedirmelisiniz ve su içmeliler özellikle yavru kediler için çok önemli bu kokulu mamalar deneyebilirsiniz

atay

Veteriner hekimin teşhisi neydi? İştahsızlığının sebebini neye bağladı?

BuseKsk

Kontrol ettim herhangi bir yarasi ya da yara belirtisi yok. Ama sık sık kontrol edeceğim. Bilgiler için de çok teşekkür ederim.

atay

Ah ya.. Maalesef söyleyecek bir şey kalmadı :/ Huzur içinde uyusun.

:((((( cok üzgünüm

BuseKsk

Tüm tahliller yapıldı. Sadece gripmis. Tüm tedavisi yapıldı. Şimdi gayet iyi ama. Sadece yemek yemiyor. Su içiyor hiç ihmal etmeden. Ama mama, sulu süt, süt tozu gibi şeyler konusunda asla yemiyor. Bende tavuk haşlayıp verdim sabah artık. Sadece onu yedi. Yeni bi vet gittik. Bir sebepte o bulamadı. Kime gitsem benimle bi ümitsiz konuşuyor. Ne yapacağımi sapittim.