Kedimi Yıkamam Ne Kadar Doğru?

BuseKsk

Merhaba arkadaşlar. Sokaktan sahip edindiğim 4_5 aylık bir sarman yavrum var. Biraz kemikleride iri ( sisko ) :)) tüyleri inanılmaz fazla. Bu yüzden çok kirli. Sürekli silsem de yinede olmuyor. Koltuk altları inanılmaz kapkara. Acaba yikasam mı dedim ama ill sizlere sormak istedim. Yikamam ne kadar doğru? Yikamali miyim? Yoksa havalar daha iyi bir zamanda mi yikamaliyim.

11 CEVAP

PetlebiAlisveris

kedilerin yıkanması tavsiye edilmez nemli bezle kirli dediğiniz yerleri silebilirsiniz veya zamanla kendi temizlenir zaten kediler kendilerinin temizliklerine düşkündür.siz tarayın gün içinde bence o halleder gerisini

atay

Sokaktan sahiplendiğinizde gerçekten çok pisse ve nemli bezle geçmiyorsa (mecburen) yıkamak zorunda kalabilirsiniz. Daha önce veteriner kliniklerinde de bu şartlar altında yıkandığını görmüştüm. Tabii kediler bu durumdan hiç memnun değiller ama ilk banyonun günahı olmaz :p

gulsum

Merhaba benim kesimde sokak kedisi idi il getirdiğinde çok kirli idi lavaboda biraz sıcak şu ile hizlica yikadim kafasını yikamayin sonra havluya sarin sıcak ortama alın hizlica kurutun çünkü kedilere çok usur

defne

Kedileri yıkamak yanlış birşey değil ama onun istemediği birşey olmasını istemezsin bunun başka bir yöntemi varmı bilmiyorum ama veteriner veya hayvanlar ilgilenen bilgili birine sor bence

piko06

kendisini temizleyemeyecek kadar çok kirlenmişse kedi de yalanmaktan vazgeçiyor, bu durumda temiz bir başlangıç adına yıkamak doğru olur. gerisini kendisi devam eder zaten.

Tugmel

ben 4-5 ayda bir yıkıyorum hatta kendiside mutlu sanırım suyu sevdi.. ama onun dışında kendini zaten temizliyor bende fazladan kuru pudra şeklinde şampuanı var döküp tarıyorum misler gibi tavsiye ederim. her daim koklaşma durumundayız zaten :)

ddd1s

ben 4-5 ayda bir yıkıyorum zaten onun dışında temizlenıyor kedım

Mrw

aşırı derece kirlenmediyse yıkamanıza gerek yok :)

Bence yıkayın.

MIRA

Kediler sudan nefret ederler.Sokaktan aldıysan ve kirliyse tabiki ilkte yıkamalısın ama bunu rutin olarak yapmak asla mantıklı bişey değil çünkü hem kendilerine hem sahibine zarar verebiliyorlar.

Busetargu

Bence yıkayın