Kedi Almak İstiyorum Ancak Endişeliyim.

yarenkasap

Kedi sahiplenmek istiyorum lakin ilk tecrübem olacak. Kendime nasıl alıştırmalıyım, tuvaleti, yemesi, sağlığı, bakımı nasıl olmalıdır? Yardımcı olabilir misiniz?

11 CEVAP

daha evlat edinmeden buralara üye olup konu acmaniz bile aslinda bircok seyi göstermekte.
Eger mamasindan asisina kadar maddi geliriniz izin veriyorsa,
zamaniniz varsa 7/24 calismiyorsaniz
Sevgi dolu bi kalbiniz varsa tamamdir.

Sahiplendikten sonra zaten kedinizi izleye izleye birseyler ögreniceksiniz.
Miawlamasinin ses tonundan ne istedigini nasil hissettigine kadar ezber yapicaksiniz.
Bunun icinde zaman gerekiyor elbette.

Tabii buralara gelene kdr , kedi sagligiyla ilgili, bakimiyla, karakteriyle ilgili google de arama yaparsan bircok bilgiye ulasabilcegini düsünüyorum.

yarenkasap

Barınaktan almayı düşünüyorum. Fevri bir karar değil yaklaşık 3 yıldır düşünüyorum.

piko06

kedi bakmak çok güzel ve keyifli olduğu kadar gayet zahmetli de bir iştir. sizlere tavsiyem sıradan bir sokak kedisi alın bakın. canı istediğinde gelsin canı istediğinde gitsin, zorlamayın özgür olsun. kediler özgürlüğü sever. dışarıyı bilen ve sevgi gören bir kedi kolay kolay gitmez zaten. mobilyalarınızı, halılarınızı tırmalayacak, tüyleri dökülecek, zaman zaman eş isteyecek. kendi evladınız gibi bakabilecekseniz alın, yoksa kediye de yazık olur kendinize de.

piko06

ailesi ile birlikte yaşayanlar için çok önemli bir detay! anneniz bu işe okey diyecek :))) çünkü bütün angarya annelerin üzerinde kalıyor. anneniz tamam diyorsa benim kedilerden birine talip olabilirsiniz. Keçiören deyiz.

gulsum

Çok güzel bir sey ben iki aydır iki tane sokatta bulduğum yavruya bakıyorum sorumluluk sahibi iseniz çok kolay

PetlebiAlisveris

kedi beslemek hatta herhangi bir evcil hayvanı beslemek gerçekten bir çocuk büyütmekle aynı şey aslında. biz kedimizi hiç düşünmeden aldık babam elinde avuç içi kadar bir kediyle gece eve geldi sokaktan almış yolunda ortasında duruyormuş. biberonla besledik ilk zamanlar resmen bir can yetiştirdik ama o zamanda mutluyduk , şimdi de mutluyuz, şu an 13 yaşına girmek üzere hepimiz ona adından çok "kızım" diye sesleniyoruz. maması ve kum temizliği gibi işler inanın en kolayı.

PetlebiAlisveris

evet bu kötü bir tecrübe elbette korkmanız çok normal. fakat bu riskler hep var. aynı sizin hayatınızdaki gibi ve süreklide olacaklar... o köpek için yaptığınız bir çok insanın yapmadığı bir şey,takdire şayan bir davranış ve o hastalığın sebebi siz değilsiniz.

yarenkasap

Bayağıdır dışarıdaki kedilerimi besliyorum, onları seviyorum. Artık bir kedim olsun istiyorum. Umarım bu defa kötü bir tecrübe yaşamam. Teşekkür ederim, sağolun.

Ravzanur

Bende ilk defa alicam
Bence durumun varsa al derim kediler dünyanın en tatli hayvanlari

yarenkasap

Daha önce sokakta ağlarken yavru bir köpek buldum. Başka köpekler ya da bilmiyorum çevredekiler tarafından hırpalanmış. Alıp eve getirdim, idrarında kan falan vardı, meğersem gençlik hastalığı varmış. Kısa süre sonra öldü. O yüzden biraz korkuyorum. :(

Rammer

bence oldukça başarılı olacaksınız 3 yıl düşünmeniz bile yeter benim için