13 Yaşındaki Bir Kız Alman Kurdu Bakabilir Mi ?

asliinalt

13 yaşındaki bir kız alman kurdu bakabilir mi ?

#almankurdu

55 CEVAP

13 yasindaki cocuk baska bir cocuga bakamadigi gibi bir köpegede bakamaz.
Köpek emek, zaman, sabir, ve cok bilgi isteyen bir canlidir.
13 yasindaki bir cocugun kendi ergenlik sorunlari olur genelde , bu dönemde de baska bir canlidan sorumlu olmasi pek dogru olacagini düsünmüyorum. Ailenin destegi olmadan alinmasin .

melisigli

bakmak var bakmak var.. günde iki kere dışarı çıkarıp tuvaletini yaptırabilir mi? yavru köpekler günde 4-5 öğün mama yerler. her gün düzenli saatlerde besleyebilir mi? yıkanması gerektiğinde yıkayabilir mi? tüylerinin bakımı için düzenli taranması gerekir. aşı masrafını hiç saymıyorum.

ecofield

Yetişkin bir Alman Kurdu 13 yaşındak bir kıza bakabilir :D :D :D Çok da güzel bakar, gözünüz arkada kalmaz ;)

resit212

bence bakamaz 13 yaşındakı bir kız daha çok sus ve fino cinsı köpeklerle vakit gecirmesı lazım

Robin

tek başına 13 yaşında bir çocuğun alman kurdu ile ilgilenmesinin mümkünatı yok.

Robin

asıl zaten onun hiç mümkünatı yok :) kesinlikle aile desteği şart

yorkshia_gsd

Canlı olanları rahat bırakıp , furreal in cici köpeğim gogo'suna yönelsen daha iyi :)

samba5858

Bence bakabilirsin seni destekliyorum sizde destekleyin bence ben 9 yaşındayım ama 2 alman kurdu bakıyorum. 2 de balık

Ahmetkg

Evet bakabilir hatta beraber büyüyup çok güzel bir çocukluk geçirebilir ancak bunu tek başına elbette yapamaz. Ailesine yani ona yardımci olacak kişilere ihtiyacı var tıpkı köpeğiniz gibi. Ayrıca sorumluluk almayı da öğrenecektir. Ama bunda ki en büyük kararı verecek olan kişi sizsiniz. Siz eğer yardımci olup köpekten sıkılmamasini sağlayabileceğinize inanıyorsaniz elbette bakabilir.

eren

mümkün değil bence de

asliinalt

ama alman kurdu yavrusu

ariftemel7

13 yaşındaki kızım daha oyun cinsi köpekler.bakması daha iyi olur fino golden

acarabi

Hiç mümkünatı yok. Yetişkin bir insanın dahi gerekli şartları yerine getirmeden kolaylıkla baş edemiyeceği bir ırkın 13 yaşında bir kardeşimiz için kesinlikle olmayacağı apaçık değilmi. Samba 5858 ne diyor bakayım. Hem 9 yaşında hemde 2 tanesine mi bakıyormuş. Dünyada böyle bir örnek olmadığı gibi site yönetiminden ricam bu şekilde yanlış yönlendirmelere izin vermemeleridir. İnanmıyan hayvan barınaklarını bir dolaşsın, bırakın alman kurdunu en sakin ve muhlis karakterde olan binlerce ama binlerce bakılamayıp sokağa atılan goldenler ile dolup taştığını göreceklerdir. İnanın o köpeklerin bir çoğu 12-15 yaşındaki kardeşlerimizin bir anlık istekleri sonucu alınmış köpeklerdir. Neymiş 9 yaşında 2 tane A.Ç.K bakıyormuş.

Sila1

13 yaşında cane corso ' su olan bir kız biliyorum:)

suzan

samba5858 bende sana katılıyorum ben 14 yaşındayım (benim hesabım değil) bir guinea pig 4 kedi sahibiyim ayrıca daha önce pitbull da baktım temel itaat eğitimi de verebiliyorum yani bakabilirsin ayrıca fino veya süs köpekleri çok şımarık olur ve eğitimi de zor alırlar başarabileceğini düşünüyorsan bakabilirsin