Nd Mama Tüy Dökülmesine Sebep Olur Mu?

Lactantius

Arkadaşlar, iki buçuk aylık kedime nd tavuklu narlı tahılsız yavru kedi maması veriyorum iki haftadır ve son bir haftadır tüy dökmeye başladı ve son üç gündür arttı bu durum. Daha evvel almış olduğun advance kitten ile karıştırarak veriyordum son günlerde sadece nd veriyorum, çok da seviyor. İki gözlemim: 1) dışkısı katılaştı, kabıza yakın 2) Tüy dökülmesi.
Bu mama tüy dökülmesine sebep olu mu yoksa yavrucuğum sadece büyümeye mi başladı? (bebek kedilerin tüy dökmediğini öğrenmiştim) Şimdiden teşekkürler!