Köpek Alacağım Yardım Edebilirmisiniz ?

Arkadaşlar ben yakında bir köpek almak istiyorum. Ama cinsini kararlaştıramadım.Sizlere bazı maddeler yazayım sizde ona göre bir cins önerirseniz çok sevinirim.

-Evimiz bahçeli.
-Evimiz bahçeli ama koruma köpeği olmasını istemiyorum çünkü evimize hep misafirler geliyor sıkıntı çıkartabilir.
-Bütçem yeterli.
-Günde en fazla 1 saat ilgilenebilirim.
-Köpeğimi her gün tarayabilirim.
-Büyük veya orta köpek istiyorum çünkü terrierler çok sinirli oluyorlarmış.

-Evde sadece 6-7 saat olamam oda okul.

İlginiz için teşekkürler...

11 CEVAP

acarabi

Olmaaaz. Hem orta boy veya büyük olacak hemde günde en fazla 1 saat ilgilenilecek. Maalesef daha bu tür köpek mümkün görünmüyor fakat gerekli araştırmayı yapıp nispeten düşük enerjiye sahip bir köpek olursa bir derece belki olabilir. Aksi halde emin olun o köpek içindeki enerjiyi atmak için öyle yollara başvururki hayatı size cehennem haline getirebilir. Neden derseniz " YORGUN KÖPEK MUTLU KÖPEK" dir de ondan.

Gofretsla

Size tavsiyem oyuncak, peluş bir köpek masrafsız ve bakımı kolaydır.

izzy

Günde 1 saat köpek icin yeterli olmaz onlar sevgi arsizi ama evde ilgilenecek biri var ise buyuk ırk derim bahçede küçük irklar veya orta irklar soğukta zorlanabilir

pacmansoy

Yorumlara katılıyorum, günde 1 saat ilgi kesinlikle yetmicektir. Hele ki yavru almak istiyorsanız yavru bakımını iyice araştırıp ona göre alıp almamaya karar verin.

cansincini

Şu şartlarda aradığın gibi bir köpek yok. Ama olurda daha fazla ilgilenmeyi düşünürsen cinsten ziyade en yakın barınağa gidip hangisi sana en uygun olduğunu düşünüyorsan onu alabilrsin.

lenahmet

alıp direk bahçede besleyeceksen 6 aylıktan büyük köpek al cinsi önemli değil

Whitedog

golden retriever uygun ancak biraz daha ilgi lazım

Blackline

1 saat ilgi çok çok az

en az 2 3 saat onunla oynnaman lazım ve ilgi göstermen lazım köpeğin sana doyması lazım yoksa kötü şeyler olabilir

american cocker veya İngiliz cocker labrador olabilir

alman çoban köpeği olabilir bu köpek iki özelliğe ayrılır birisi Show köpeği Show için olanların kalçası aşağıdadır ikincisi ise iş arama kurtarma köpeğidir ama dikkat et iş köpeği olan fazla ilgi ister ve Show olanından daha hareketlidir