Köpeğim Neden Hep Uyuyor?

gzmmrt

3 buçuk yaşındayken sokakta bulunmuş bi can kızım ve onu sahiplendim barinaktan ama su sorunumuz var devamlı uyuyor hic oynamıyor oyundan kaçıyor evde birinin sesi yükselse hemen korkuyor onu oyuncu bi kopek yapmak için yanina kopek sahiplendik onunla da hic anlaşamadı geri verdik fındığı nasıl oyuncu yapabiliriz

11 CEVAP

_ggunes

Köpeğiniz çok tatlı ilk olarak onu belirtmek isterim =) Yapman gereken onu sosyalleştirmek. Bir süre sık sık dışarı çıkın ve onu insanlarla , diğer agresif olmayan uysal köpeklerle sosyalleştirin. Kendine güveninin gelmesi için köpeklerle sosyalleşmesi çok önemli. Kendi haline bırakın zamanla alışacaktır. Siz de karşı taraftan yani diğer köpekten tepki geldiği zaman çekingenlik yapmayın . Saldırı olmadığı müddetçe müdahale etmeyin. Bırakın kendini korumayı öğrensin . Eğer değişiklik görmezseniz belki bir rahatsızlığı olabilir. O zaman Veteriner hekimle görüşmenizi tavsiye ederim .

eren

ne kadar zamandır sizinle beraber köpeğiniz? köpeklerin de insanlar gibi tramvaları olabilir. biraz zaman sonra size iyice alıştıkça ve psikoloisi normale döndükçe daha hareketli bir köpek olacağına inanıyorum

utkutay

Travma yaşıyor olabilir 4 aydır sizde ama daha önceden neler yaşadığını bilmiyorsunuz; şefkatle yaklaşın iyileşecektir

Cenker

Gecti mi benim alacağım köpekler öyle surekli uyuyor

gokceyigit

benim köpeğimide sokakta bulmuşlardı ve sahiplendim altı aydan sonra normale döndü.ama şimdi bile yüksek ses duyduğunda korkuyor sokakta korkuyor neler yaşadıklarını tahmin etmek mümkün değil .köpeğinize zaman tanıyın kendine gelsin özgüvenini tekrar kazanıp muhakkak oynayacaktır sadece sabredin ve onu sevin

gzmmrt

4 ay olmak üzere ama çok korkuyor herşeyden

ortagim

İÇ PARAZİT AŞISINI YAPTIR

gzmmrt

Yapıldı zaten

gzmmrt

Sevgi ile de yaklassak gene de uyuyor hep mutsuz gibi yanina kopek de almistk onunla hic anlasamadilar

utkutay

O zaman köpek psikoloğuna gözükmesini tavsiye ederim googleye "köpek psikoloğu" yazarak ulaşabilirsiniz

kedi_sever123

Her yolu denedik diyorsanız veterinerlik fakültesinde fizyoloji bölümüne başvurun köpek psikolojisi için yardımcı oluyorlar.