Yavru Kedim Fazlaca Kilo Alıyor!

Azirovka

Merhabalar. 1 hafta önce 3,5 aylık erkek tekir kedimin 3 kilo olmasının normal olup olmadığını sormuştum. Kedim 1 hafta içerisinde baya kilo aldı. Tam olarak tartmadım ama kucağımdayken her gün daha da ağır geliyor. Eminim şuan 3,5 kiloya yakındır.

1,5 kg mama artık 2 hafta gitmiyor. Öğünlü beslemeye çalışsam kızıp yanıma gelmiyor. Mama kabının başında bekliyor tüm gün.

Veteriner ise şuan kilosunun fazla olduğunu, büyüdükçe kilosunun normalleşeceğini söyledi. Buna güvenerekten kedimi serbest besliyorum. Ancak doğru mu yapıyorum bilmiyorum. İleride ya düzelmezse diye düşünüyorum. Serbest beslemeye devam mı edeyim sizce? Ne yapmalıyım?