İstediği Yere Gitmeyince Yürümüyor

lenahmet

yolda yürürken aniden başka tarafa dönüyor ve oraya gitmeyince yere yatıyor kalkmıyor ne yapabilirim

13 CEVAP

Robin

şimdi o döndüğü tarafta ilgisini çekebilecek ne var iç baktınız mı? köpeğiniz böyle yaptığı bir anda onu izleyin nedir ilgisini çeken. Bunu düzeltmek için yürüyüşünüz esnasında arada sırada durun arada sırada otur kalk gibi komutları verin ve yürüyüşe devam edin. bir ayrıca bir daha yere yatıp gitmediğinde siz de asla ilerlemeyin. bırakın o size gelsin. yani o yere yatıp gitmiyorsa siz de sakın gitmeyin. size geri dönüp kendi sizin istediğiniz yola devam ederseniz mutlaka ödüllendirin.

lenahmet

teşekkürler birde şuan dünden beri birşey yemedi önüne yemek koydum yemeğine havlıyor nedeni nedir?

Robin

bunun bir çok sebebi olabilir tahmin etmesi zor. mama bozuk mu taze mi diye bir kontrol edebilirsiniz etrafta veya mama kabında onu rahatsız edecek bir şey var mı ? diye bakabilirsiniz tuvaleti vardır belki oyun istiyordur kesin bir şey demek zor başka bir mama deneyin belki işe arayabilir.

2Furkan7

Naz yapıyor bırakın biraz ozgur olduğunu hissetsin

es2005

Bence veterinere götür
ben olsam öyle yaparım

lenahmet

yok sadece sorun bizim mahalleye benzemeleriymiş o sokaklara girince fark ettim

mge1978

yemek yemiyorsa sıkıntı vardır zaman geçirmeden veterinere götürün

acarabi

Köpekte çekeleme ve istenilen yöne gitmeme sorunu: aslında biraz sabır ve kararlılıkla halledilemiyecek sorun değildir.
A-Köpek sizden ileri veya geri gidiyorsa olduğunuz yerde kıpırdamadan yanınıza gelmesini bekleyin ve yanınıza her geldiğinde bolca güzel sözlerle çene altını ve kulaklarının arkasını okşayın.
B-Sizi kendi istediği yöne çekelediğinde kesinlikle aksi yöne hareket edin ve hızlanın. Şöyleki: o geride kalırsa siz ileriye, o sola gitmeye kalkarsa siz sağa, o ileriye giderse siz aksine geriye gibi. Göreceksiniz en fazla 3-5 gün sonra sizi ayni anda takip stresini yaşamamak için devamlı bir şekilde yanınızda yürümeye çalışacaktır. Söylememe gerek yok zannederim bu çalışmayı yaparken sevk kayışı çok kısa olmayacak, ortalama 3-4 mt.lik bir uzunluk yeterli olacaktır. Kolay gelsin.

Dışarıda yemek olabilir bizimki kemik vb şeyler olduğunda gidiyor belki sizinki de oyledir ama unutmayın o sizi yönetmiyor siz onu yonetiyorsunuz ama mutlaka gitmek istediği yere bakın ona göre karar verin

Canavar21

Sakın böyle yaptığında istediği yöne gıtmeyın cunku onu gıtmek ıstedıgı yone goturunce yattıgı ıcın odullendırmıs olacaksınız bagırın cagırın ama ıstedıgınz yone gıdın veya gelene kadar bekleyın ama o yone gıtmeyın yoksa her ıstedıgınde bu haraketle karsı karsıya kalacaksınız