Köpek Sahiplenmek İstiyorum Evde Küçük Kızım Var Hangi Irkları Tercih Etmeliym

nisa36

*iyi akşamlar arkadaşlar ben evimde kızıma bir arkadas istiyorum kızım ikibuçuk yaşında hangi ırkları tercih etmeliym bir zararı olurmu bilgilendirirseniz sevinirim tesekkurler.

11 CEVAP

alacatekir

İyi günler efendim. Ben pek fazla köpek ırklarından anlamam ama bildiğim kadarıyla, Golden retriever, labrador, beagle ve çok hareketli olduğu için pek tercih edilmese de kendi favorim, Jack Russel Terrier. Bunlar evde kızınızla iyi zaman geçirebilecek cinslerden bazıları. İnşallah yardımcı olabilmişimdir. :)

Mertyontan

Beagle coocker tibetli spaniel alabilirsiniz

Atates21

Bence sizin aile yapiniza uygun bir irk secin egitime gidrrse her irk size uygundur tercihim zekasi ve butun özellikleri ile belcika malinois

Archcut

Cocuklar icin aksine hareketli bir kopek tavsiye ederim ben :) benim cocuklugumdan beri beraber oldugum dostum bir husky idi ve ne zaman eneveynlerim olmasa onunla oynar vakit gecirirdim. :)

mileycyrus

Haraketli bir köpek seçiniz. :)

FerdaNur

bence şivava seçin evde beslenir

pacmansoy

Hangi cins alacaksanız alın mutlaka temel eğitimini kendiniz verin. Eğitmeye gerek yok diye de sakın düşünmeyin, hangi türü alırsanız alın eğitmezseniz çocukla birlikte sorun yaşarsınız dikkatli olmakta fayda var. Bu arada parazit aşılarını ihmal etmeyin hem sizin hem çocuğunuz için. Boyut önemli değilse Labrador veya Golden retrieverlar size uygun olacaklardır. Küçükleri eğitmek biraz daha zor oluyor.

FerdaNur

bence şivava seçin evde beslenir

FerdaNur

bence şivava seçin evde beslenir

FerdaNur

bence şivava seçin evde beslenir

ssccoottii

Golden labrador border collie beagle st bearnard bu ırklar çok tüy dökse bile çocuklarla araları çok iyi olan ve sabırlı ırklardır zaten bebekken alip asilarini zamaninda duzenli olarak yaptirirsaniz ve egitimiyle bizzat ilgilenirseniz cocugunuz icin muhtesem bir dost ve oyun arkadasi olur :)