Balkon Koruma Ağı/Filesi

dollfacepersian

Herkese merhaba, uzun zamandır soru sormuyordum. Şimdi sorayım dedim:)
Oğlumun balkona tek başına istediği zaman çıkabilmesi için (şuan göğüs tasması ile bizim kontrolümuzde çıkıyor) balkonu güvenli hale getirmek istiyorum. Bunun için balkona güvenlik ağı almak istiyorum. Birçok yerde farklı fiyatlarda satılıyor. Bu yüzden kafam karıştı, hangisi iyi hangisini almalıyım bilemedim. Belki alıp kullanan memnun kalanlar vardır diye burada sormak istedim. Yardımcı olursanız sevinirim

16 CEVAP

Derdedermanim

İki kedimden biri pervazdan düştü komaya girdi kalça kırığıyla yaşadı ölene kadar diğeri ise omurga kırıgı sebebiyle uyutuldu çok ciddi bir konu;bunlar olduğunda ben daha çocuktum ama ilkindede ikincisindede ben götürdüm koşarak veterinere kan ter içinde.Uyutulan kedim 6 aya kadar anne sütü ile beslenmiş siyam birmanya meleziydi annesinin iki katı olmuştu ve daha bir yaşına girmemişti röntgeni masaya koyduklarında şok oldum direk uyutulacakmı bir şey yapılamazmı dedim evet malesf bir şey yapılamadı idrar yerine kan işiyor hep yatıyor her hareketinde çığlık atıyordu sonuç kendi elimle veterinere götürdüm bıraktım,1 saat sonra taşıma çantasında ölüsünü verdiler gömdüm şuan yazarken bile 38 yaşımda ve erkek olmama rağmen aşırı duygulanıyorum nerdeyse ağlıcam.Kalbine iğne yapıucağını söylemişti veteriner.Sezaryan ile doğmuştu ve tek yavruydu.
Bana kalsa bir ömür pencere açmazdım annemede pervazdagezindiğini gördüğüm için sürekli söylerdim fakat kedi öldüğünde çok ağlayan annem bu hususta beni dinlememişti...İçimde hala kızgınlık var açıkcası onu suçluyorum hala yüzüne söylemesemde...
Sonuç bu konu ciddi.

dollfacepersian

@Reyaura
Evet matkap gerekiyor diye okudum bende. Yorumlarda birçok kişi kendisi yakalamış,bende beceremem diye düşünüyorum:(
@İnfernus
Bu konu baya sorulmuş fakat okuduklarımın hiç birinde işe yarar bir cevap bulamadım. Umarım bu konuda güzel sonuç alabiliriz:)
@Ursaminor Aynen ******* dan alırsam yeşil olanı tercih ederim kesinlikle
@Derdedermanim
Kedilerinizin başına gelenlere üzüldüm.Keske bunlar yaşanmadan bu konunun ciddiyetini anlayabilseydiniz:( Konunun ciddiyetinin farkındayım ki hiçbir zaman gozetimsiz göğüs tasması olmadan çıkarmıyorum balkona. Camlarda ise kirada olduğum halde özel yapım sineklik var.
@Friolera
Takmanın zor olduğunu düşünmüştüm bazı yorumlarını okuyunca, kişiden kişiye değişiyor sanırım. Umarım alırsam takabilirim:)
@Gunosari
Benim salonun pencereleri dışa doğru açılan cinsten bu yüzden önce sinekligin olacağı alana pencerinin metaryalinden alan yapıldı ve yukarı doğru kaldırılıp açılıp kapanabilen sineklik takıldı. Gayet sağlam çok memnunuz. *******'takilerin cama uygun olacağını pek sanmıyorum
@Selma birçok kişi bu konudan muzdarip sanırım:(
@Breda Cam için bence de uygun bahçe çitleri,biri önce normal sineklik üstüne de bahçe çiti koymuştu. Gayet dayanıklı görünüyordu fakat balkona uygun değil bence.
Herkese cevapları için teşekkür ederim:)

dollfacepersian

@Breda özel apartları var diye biliyorum, *******'takinde birlikte geliyor sanırım. Google dan resimlerine bakabilirsiniz

Reyaura

*******tan beyaz olanı aldim kullanim klavuzu yabanci dil matkapla montalaman lazim hiç begenmedim bide yeşili var ne farki bar bilmiyorum ama beyaz olan kullanışlı degil

Infernus

Ben de merakla bu soruya yazılacak cevapları bekliyorum. Sevgili ursaminor’ün de bir projesi vardı.

ursaminor

Beyaz dediğiniz aslında şeffaf :D ve malzemesi monofilament. (lifler ve plastikten oluşuyor)
Yeşil olan dokuma ip ve telden oluşuyor.
Bakılınca yeşil daha çok güven veriyor insana.

gunosari

Bende arıyorum şunların fiyatı uygun ama iyi mi bilemedim.
https://www.*******.com.tr/kedi/kedi-malzemeleri/file-ve-kapilar

dollfacepersian

@Gunosari
Benim en çok dikkatimi çeken fileler *******takiler oldu. Yeşil olanın yorumlarını okudum. Gayet iyi yorumlarda vardı çok kötü yorumlarda. O yüzden bilemedim

Breda

Bu beni de meraklandiriyor acikcasi ama tavana ve yere o file nasil sabitlenir araliksiz bilemedim.. Yaptiranlar varsa foto atarsa bende sevinirim..

ursaminor

@infernus
Sabah görmemişim burada sizin mesajı :D
Proje sürekli evriliyor açıkçası ve dolaşmadığım raf sistemi mağazası kalmadı diyebilirim ama yok o kare lego tipi raflardan burada. Birkaç fikir daha var, Mayıs ayında bu iş tamamdır. Az kaldı :)

friolera

*******tan seffaf olani aldim, kurulumu icin matkap gerekiyor ama kompleks bi is degil basit, hizlica kurabilirsiniz, filenin gergin olmamasina dikkat etmek gerekiyor, kedim balkona ciktiginda goz hapsinde tutuyorum henuz tehlike arz edecek bir durumla karsilasmadim

gunosari

Geçen yazı tüm pencereler kapalı geçirdik korkudan ve piştik.Şimdi daha da büyüdüler pencere açmadan da olmuyor.Eşim birkaç yerden 3 pencere için fiyat almış ortalama 600 TL işçilikle beraber(1x1.5 pencere için) malzemeye göre artıp eksiliyor fiyat. *******takileri alsak kendimiz yapabilir miyiz ,sağlam olur mu? Kararsız kaldık biraz daha araştıralım bakalım.

Selma_

aynen bende arıyorum

Breda

Tel cit ordurmek en iyisi metre2si 120 tl ama yanlis hatirlamiyorsam..demir dort koseli aparatlari var onlara sabitleniyor.. Parklarda yol kenarlarindaki gibi.. Beyaz ve yesil renkler var.. Kendi evinde oturanlar icin dusunulebilir.. Malesef biz yaptiramiyoruz..

friolera

elim tadilat islerine cok yatkindir ondan bana kolay gelmis de olabilir, en iyisi süreci anlatayım, matkaba ihtiyacınız olacak, gerekli dübel ve çengeller kutudan çıkıyor, yapılması gerekenler şöyle; önce aralıklar belirleniyor, sonra maktapla belirlenen noktalara uygun çaplarda delikler açılıyor, ardından dübeller deliklere yerleştirilip, kancalar monte ediliyor, file uygun boyutlarda kesilip, kenarlarına yine kutudan çıkan ip geçiriliyor, sonra file iplerden kancalara asılıp, sabitleniyor, ben bazı noktalarda plastik kelepçe ile güçlendirmeler de yaptım. kullanmaya karar verirseniz fileyi gereginden buyuk tutarak kesmenizi oneririm.