Hangi Mamayı Almalıyım?

Merhaba, bahçemizde 2 aylık yavru kediler var. Aktardan aldığım kuru mamayı yiyorlar fakat kilosu 9tl ve markasız. Ben de internetden 10-15kg alıp daha uyguna getirmek istedim. ***********ki çok satılanlara baktım fakat onlar iyi midir kötü müdür emin olamadım. Sizlere 2 sorum var;

1- Aktardan aldığım normal mamayı yiyorlar, yavru kedi maması mı almam gerekiyor. Yani aktardan kilosu 9tl ye aldığım mamayı hem büyük kediler yiyor hem yavrular.
2- Uygun bir mama önerebilir misiniz ?

11 CEVAP

Castielthecat

O markaları kesinlikle kullanmayın! Whiskas gibi mamaların içerikleri ciddi manada çok kötü. Uygun olması açısından n&d ya da pro choice kitten gibi mamaları kullanabilirsin. Bi üst kademesi biraz daha pahalı olur diye düşünüyorum. Umarım sağlıkla büyürler :3 bu arada kedilere yavru kedi vitamini tarzında şeyler de verebilirsin

aleyn

tabiiki ne oldugu belli bi mama alsanız daha iyi olur, dediğiniz gibi 10-15lik paketler daha uyguna geliyor siz verebileceğiniz rakamı belirleyin mesela 15 kg için şu kadar verebilirim gibi ona göre arayabilirsiniz. mesela 15lik prochoice ler var gayet iyi bi mama sokak kedileri için. önce yavru kedi maması alsanız daha iyi olur büyükler de yiyebilir ondan sonrasında normal mamaya geçersiniz.

pistan32

@suercn fiyattan ziyade nasil bir mama olduğu önemli diyorsunuz önerileriniz whiskas ve felix mi? :D Komik.Bence bilmediğiniz konularla ilgili yorum yapmayın.İnsanları yanlış bilinçlendiriyorsunuz dolayli yolla bir hayvanında sağlığıyla oynuyorsunuz.Klavye elimizin altında diye bu kadar rahat olmamalıyız.Yazdığınız herşeyin bir sorumluluğu var.

aleyn

bi kereliğine 151,5 verebilirseniz ************da prochoice yavru maması 15 kg kargo dahil 151,5 a var güvenilir bi satıcıda, sonrasında aynı markanın yetişkin mamasını yine 15 kg 130 civarına alabilirsiniz. sokak kedileri için bu marka alınabilecek en güzel ve fiyatı uygun mama diyebilirim.

suercn

Yavru kedilerin kuru mama yemesi doğru olmaz fiyatından ziyade nasıl mama olduğu önemli öncelikle felifks veya viskas gibi markalardan kullanabilirsiniz ama sulu mama olmalı

okusiri

Teşekkür ederim @aleyn ^^

lamiaaslan123

royal canin kitten iyi bir mama tavsiye ederim. :))

15kg e max 135 TL verebilrim. Önerilerinizi bekliyorum ^^

onurtemiz

En iyi mama ND'dir. Whiskas demek çocuğunuzu sevmiyorsunuz ve cahillik demektir

LÜTFEN YAZDIKLARIMI OKUMADAN YORUM YAZMAK İÇİN YORUM YAZMAYIN !!

pistan32

*bilgilendiriyorsunuz