Erkek Kedi Mi? Dişi Kedi Mi? Sahiplenmeliyim?

Basakalkan

Ilk defa evime kedi alacagim cok yorum okudum kafami karistirdilar sizce disi kedimi erkek kedimi daha iyi?

14 CEVAP

lamiaaslan123

bence ayrım yapmayın. ama kızlar daha agresif olur bilginize. :))

Basak2056

ayrım yapmayın hangi kedi içinize sinerse onu alın evinize :)

deniz_berkan

valla kızım çok fena benim fare gibi veterinerde zor tutuyoruz iki kişi, evdede öyle bir nazlı bir nazlı koltuga bile cıkmak için miyavlıyor ben elimle koyuyorum :) oğlum maşallah sessiz sakin kendi halinde :))

deniz_berkan

ayrımlıkla ilgili düşünülmemeli zaten başak hanım ilk kedi , bu bir gerçek dişiler erkeklere göre daha zordur . ikinci kedinizide dişi alırsınız inşallah kumru olurlar sonra :))

deniz_berkan

valla benim oğlum kızgınlık başlangacı kısırlaştırdığım için koku olayını hiç yaşamadık o sizin seçiminizle ilgili bir durum. kısırlaştırmazsanız evde duramazsınız kokudan

Basakalkan

Ya hepsini cok seviyorum bahcemizde baktigimiz disi yavrulari oldu onun yavrularindan birini evime alcam zaten erkek alcaktım suan dahada rahatladim tesekkurler

Friolero

Erkek bence :d benim kız çok kaprisli ama oğlum öyle mi minnoş

Basakalkan

Inanin ayrim yapmiyorum ama ilk kedim olcak evimde bahcemde cok baktim ve bakıyorum suan cok rahatlattiniz ama beni cok tesekkur ederimmm hepinizeee

septikbaykus

5 tane yavrum var beslediğim. Çokda güzeller istermisiniz fotoğraf atıyımmı :)

Derdedermanim

Dişi alın erkek kediler koku bırakabiliyorlar.Dişilerden daha çok problemliler.20 sene kedi beslemiş biri olarak tavsiyem gerçi beğendiğiniz an cinsiyet sorgulayamaz olursunuz ama seçecekseniz dişi!

hasakiiii

Erkek kedi. Hayır kısırlaştırmadan sonra koku bırakmaz.

Miniminimini

Bence yavrulardan hangisi size yakin gelirse onu alin, cinsiyetine daha sonra bakarsiniz. Tum kedilerin karakterleri farkli oluyor. Fakat yorum yapan arkadaslarda da haklilik payi var, benim kedimde disi ve biraz simarik ayni zamanda nazli ve biraz hircin.

Heiter

Bizim erkek kedimiz kısırlaştırılmamasına rağmen (kızgınlık dönemi geçiyor uzun zamandır) koku ile ilgili sorun yaşamıyoruz. Olsa bile kısırlaştırma sonrası yaşamazsınız zaten.
Sorunuza gelirsek, ben cinsiyete bağlı olarak değiştiğini düşünmüyorum. Kedinin karakteri ve ortamı ile ilgili. Örneğin, bizim kedilerimiz tek başlarına inanılmaz sakin. Fakat ikisi bir aradayken oyun oynuyorlar ve koşuşturma oluyor.

Basakalkan

Kısırlaştırsam bile koku yaparlarmı?