Kedim Balkondan Atladi

Reyaura

Sinekligi açıp balkona çıkmış güvercinin peşinden aşağı atladi. 4 ayaginin üstüne düştü veterinere götürdüm.Detayli Rontgen çekildi kan tahlili yapıldı.Rontgendede kan tahlilindede herşey normal gözüküyordu. Ic kanama ignesi yapildi beyinde ödem toplamamasi için igne yapildi. Kas gevşetici vs vs igne yapildi. Hiriltili nefes aliyor arada agzindan salya akitiyor. Veterinerim bi kaç gün klinikte kalsın dedi. Gece klinikte kimse yok almalıyım sizce? Ayrica yarin biyokimya testi gibi birşey yapılacakmış sizce yaptirmalimiyim. Bu saydiklarim 700tl tuttu arti olarak biyokimyaya 600tl istiyor vet bütçemi aşıyor sizce yaptirmalimiyim? Ayni durumu yaşayan arkadaşlar yardimci olursa sevinirim.

17 CEVAP

Reyaura

Eve getirdim 10 dakikadir evde yaş mamasini yedi suyunu içti evde dolaşıyor herşey yolunda gibi :))

Infernus

Çok geçmiş olsun şimdi okudum. Gerekli müdahalelerin hepsi yapılmış gibi fazlasıyla. Evde daha iyi olacak sizin gözetiminizde olacağı için. Nöbetçi durmuyorsa orada kalmasının bi anlamı yok hatta gereksiz stres olur tam tersi. İlk gün kritik zaten sürekli gözlemleyin. Bir denge kaybı yürürken veya gözlerde donuk boş bakış fark ederseniz veterinerinizi haberdar edin. 4. Kat yüksek gibi gözükse de düşmelerde en hasarsız atlatılabilen katmış. 2.- 3. Katlarda dengesini toparlayabilmek, dört ayak üzerine düşmek için yeterli zamanı olmadığı için kafasının veya gövdesinin üzerine düşme riski çok yüksekmiş. 4. kattan sonra da dört ayak üzerinin üstüne düşse bile çarpmanın şiddetiyle bacakların kırılma riski varmış. Kazasız belasız atlattığını düşünüyorum olayı. Çok çok geçmiş olsun tekrar. Havaların ısınmasıyla bu başlıkları çokça okuyacağız gibi.

Reyaura

Saolun. Benim başıma gelmez diyordum okadar dikkat etmeme rağmen gözümün önünde atladı. Bazi kedilerin yükseklik kavrami gercekten yok . Kediniz haraketliyse eğer yakininizdayken cam pencere kapı açmayın kenardan fırlayıp çıkabiliyorlar:( Röntgeni ve kan tahlili temiz çıktı. Yürümesine sıkıntı yok bakışlarınlari normal hatta eskisi gibi merakli merakli geziniyor. 16 17 saat geçti düşmesinin üzerinden şimdiden sonrada birşey olmaz sanırım

kedilimadam

Çok geçmiş olsun:( Gece klinikte nöbetçi hekim olmuyorsa alıp sizin gözetim altında tutmanız çok daha sağlıklı.Genel durumu nasıl?Yani mama yiyor mu?Hareketliliği nasıl?Röntgen çekip kan tahlili yaptıktan sonra her şeyin normal görünmesine rağmen arka arkaya bu kadar iğne yapılması bana biraz tuhaf geldi. Kas gevşetici iğne yapıldığı için hırıltılı nefes alıp salya akıtıyor muhtemelen.Biyokimya için de 600tl çok fazla.Ben geçtiğimiz şubat ayında 190tlye yaptırmıştım.Yapılan tahlil sonuçlarını birkaç veterinere daha göstermenizi tavsiye ediyorum.Tekrar çok geçmiş olsun.Eğer Ankara'da iseniz Başkent Hayvan Hastanesine sonuçları bir gösterin ya da telefonla da sorabilirsiniz.

aysegunerr

Benim kedim 5. Kattan düşmüştü; röntgen çekildi, iğneleri yapılmıştı. Bir şeyi yok gözlemleyin sorun çıkarsa getirin demişlerdi. Ağzında ve partilerinde yaralar vardı bir de ön iki patisi burkulmuştu sadece. Çok hızlı ve hırıltılı nefes alıyordu, yemesinde, içmesinde, tuvaletinde sorun yoktu. Bir haftada tamamen toparladı.
Her şey normal gözüküyorsa ve yemesi içmesi normalse sorun çıkacağını sanmıyorum. Bana da para için yapıyorlar gibi geldi 600 çok pahalı. Umarım bir şeyi yoktur umarım hemen iyileşir kedicik. Gemiş olsun.

Gul36

Çok sevindim kedinizin iyi olmasına. İnşallah bu şekilde devam eder. Bu arada, sinekliklere metal kilitler taktırılabiliyormuş sanırım. Bir araştırın isterseniz.

Friolero

Öncelikle geçmiş olsun.

Aynı durumu bir arkadaşım geçen ay yaşadı. Hatta onun kedisinin iç kanaması falan vardı. Yoğun bakımda kaldı. Durumu baya kötüydü. 500 tl ödedik ankara çankayada veterinere. Her şey dahil. Keşke oraya yönlendirebilseydim.

Sonrasını anlatayım kedi 48 saat kaldı vette. Sonra çıktı. İlk 20 gün falan çok bitkindi, sürekli uyuyordu. Şimdi çok iyi durumu.

Reyaura

Ankara polatlidayim burdaki tek detayli bakan vet bu oldugu için buraya getirdim ve çok pahali merkeze gelip gitmek kedimi cok hirpalar zaten sok içinde:( biraz para için yapiyor gibi geldi çünkü birsey yok dedi röntgene incelediginde ne kirik nede ic organlarında herhangi bir hasar çıkmadı. Sadece çok kortugu için şoka girdi. Hizli Nefes almasindan dolayı içim rahat degil. Sabah 7de oldu olay 9saat geçti biyerinde yırtık yada iç kanama olsa kesin anlaşılırdi bence:(

kedilimadam

Zaten bence de şu an sakın o stresi yaşatıp oradan oraya götürmeyin.Ama en azından telefonla sormanızı tavsiye ederim.Bir de kaçıncı kattan düştü acaba?

Gul36

Çok geçmiş olsun ya inşallah ciddi bir şeyi yoktur.

kedilimadam

Önemli bir şey olmadığını umuyorum.Arka arkaya çok fazla iğne yapılmış.Büyük bir korku atlattı.Tüm bunlar biraraya gelince harika görünmesini bekleyemeyiz zaten.Az önce de dediğim gibi özellikle kas gevşetici iğnenin etkisiyle hırıltılı ve hızlı nefes alıyordur.Klinik ortamında köpek havlaması eşliğinde kalmak da stresini iyice arttırmıştır.Eve geldiğinde çok daha iyi olacak bence.

lamiaaslan123

GECE KİMSE YOKSA ALIN BENCE

riuhole

Çok geçmiş olsun :( son durumu nasıl?

riuhole

İnşallah hiçbir şey olmaz bundan sonra da, öyle ya akla gelmeyen başa geliyor. Sağlık durumunun iyi olmasına çok sevindim. Daha birkaç gün önce benim kız alt komşunun kedisine kur yapacağım derken kediyi kendine doğru sıçratıp 9. kattan düşmesine neden oldu. Kimsenin anlayamadığı şey ise geçen yıl yaşlı kedim gardolaptan düşüp bacağını kırarken 9. kattan düşüp eve hiçbir şey olmamış gibi dönen Mırmır oldu. Oluyor böyle güzel mucizeler, sizin bebeğiniz de bir mucizenin kahramanı olacak umarım.

Reyaura

  1. Kattan düştü akşam 6 gibi alicagim gece kimse kalmiyormuş bide kaldigi yerde köpek var surekli agliyor çok strese girdi eve getiricegim biyokimyayida yaptiramicagim malesef. Aradim biraz önce keyfi yerinde sadece niraz hizli nefes aliyor hala dedi . Bence stresten :/