Kedim :(

seliniska

kedim heryere işiyor ve artık gözumun önunde yapmaya basladı. ne zamangeçer ve ne yapmalıyım

12 CEVAP

kars

Bu sık sorulan sorulardandır.Eve koku bırakıyor yani evi sahipleniyor.Bu düzelir merak etmeyin.Fakat hala devam ediyorsa veterinere götürün.

bnn

kedinize kum eğitimini bir kaç kere daha verin ve tuvaletini yapacağı zaman alıp kumuna götürün ayrıca kullandığınız kumun kokusu kedinizi rahatsız etmiş olabilir kokusuz ve tozsuz olan kumlardan denemenizi öneririm

umut61

Kedinizin tuvaleti nerede ? nasıl bir kum kullanıyorsunuz? Kediniz bu tuvalete istediği zaman ulaşabilecek durum damı? Bu bilgileri paylaşırsanız sevinirim. Varsa fotoğraf ekleyebilirsiniz.

seliniska

kedimin tuvaletı banyoda ulaşabılıcegı yerde yattıgı odanın tam karsısında , ayrıca kendı yattıgı odaya asla işemiyor. kedinin kum markasını suan hatırlamıyorum ama hacı şakirli kum kullanıyorum , az koku versın dıye !

seliniska

tuvaletın oldugu yerın resmınımı ıstıyorsunuz ?

seliniska

aslında her türlü kumu denedım en son bunu denıyım dıye aldım ama faydasını yıne göremedım.. Bır tek yattıgı odaya işemiyor neden acaba

HakanCiris

Kristal kumlar var onu kullanın hem kokuyu içine hapsediyor

HakanCiris

Sıkça kumunun içine bırakın oranın kokusunu algılaması gerek bazen biraz zaman alıyor sabır

HakanCiris

İlk geldiğinde daha kafesten çıkar çıkmaz kumun içine bıraksaydın bunlar başına gelmezdi bende 2 kedi var küçük olan sosa ilk geldiğinde direk kumun içine bıraktım kokusunu oraya bıraktı başka hiç bir yere yapmadı

kokoro

Merhaba benim 4 aylık yavru kedim var 1 aylıkken aldım aynı problemi bende yaşadım 1 ayımı aldı öğretmek gerçekten çok çektim ama nihayet öğrendi. Şöyle ki sürekli gözünüz onun üzerinde olsun pozisyonu aldığı an hemen kuma götürün bir kere yapsın zorla tutun onu orda. Kaka yapması çok önemli kendi kokusunu orada duymalı yoksa yapmaz. küçük bir kaka parçası bırakın orada. kakayı hemen öğreniyorlar ama çiş biraz zaman alıyor çünkü yumuşak bir yere yapmak istiyorlar. Dediğim gibi sürekli gözünüz üzerinde olsun hemen alın kuma koyun :)

Hzlyldrm

Kediniz erkek sanırım kızgunluk dönemine girmiş olabilir erkek keidler genelde 1 yaşından sonra evin çeşitli yerlerine kötü olacak derecede koku bırakır.bu çiftleşmek istediğinin göstergesidir.ya çiftleştirin ya kısırlaştırın

SelinAkan

Kediniz erkek mi dişi mi yapmamışsınız, kızgınlık Dönemi'ne girince yapıyorlar , bir de böbreklerinde üre olmuş olabilir idrar gibi ama istemsiz yapıyorlar öyle birşey de olabilir, benim dişi kedim de bu şekil olmuştu ama sorun tuvalet eğitimiyse ona göre çözüm bulmak gerekir.