Kuşlar/Kuş Biti Acil

dollfacepersian

Arkadaşlar balkonunuzdaki dolabın üstüne geçen yazdan beri arada bir kuşlar yuva yapıyordu. Bir türlü engel olamıyorduk, yuvayı bozma gibi bir şeyi asla düşünmedik kuşlar balkonu kirletse de oğlum stres olsada. En son balkona ağ yapıp engellemeyi düşündük ama hatırlarsanız ağ ile ilgili soru açmıştım ve bir türlü güvenli kaliteli ağ seçemedim.

Neyse asıl konu şu yine kuşlar yuva yapmışlar ve oğlumun üstünde iki gündür tuz tanesi kadar küçük siyah bir böcek gördük. Toplam iki tane,kedi biti değil çünkü daha önce gördüm ve kontrol ettik yok başka. Sonra fark ettik ki balkon camında yürüyen bir sürü aynı böcek var. Anlaşılan bunlar kuş biri:(

Şimdi insana geçtiğini biliyorum fakat oğluma geçer mi? Evi ilaçlamanız gerekiyormuş ama bu ilaçlama oğluma ve kuşlara zarar vermeden nasıl yapacağız? Son olarak kuşlar olduğu sürece bit de olacaktır,bu hayvanlara zarar vermeden nasıl uzaklaştırabiliriz? Yuvaya birlikte taşıyabilir miyim? Bebekleri daha çok küçük ve iki tane uçamazlar:(

Lütfen yardımcı olun
Not: Kuş dediğim bildiğiniz güvercin