Alman Kurduna Bel Tasmasımı Boyun Tasmasımı?

kars

Merhabalar değerli petlebi.com üyeleri Çok yakında bir erkek yavru alman kurdu sahiplenicem.Sizce boyun tasmasımı yoksa bel tasmasımı almalıyım.Birde uzatma olarak ne önerirsiniz ?

15 CEVAP

Ilsu09

Bel tasmasi almalısın cunku alman kurtları icgudusel olarak cekmeye meyilli olduklari icin boyun tasmasi gırtlagin ezilmeye sebeb olup bir sure sonra yemek yemesine engel olur bel tasmasinda daha rahat olucaktir

kars

Çok teşekkür ederim.Peki kayış olarak ne önerirsiniz? yani otomatik tasmamı zincir tasmamı ?

Busetargu

Boyun ve otomatik daha iyi

Mftcm

Tabi ki boyun tasması

Ilsu09

Zincir oneririm

Ilsu09

Normal kayista okur yavru oldugu icin zindcir agir gelebilir

kars

Saolun

Yavru için kayış olabilir fakat Alman kurtları güçlü bir ırk olduğu için büyüdü nde zinciri öneririm.

zelihasu

bel

Busetargu

Boyun ve otomatik daha iyi

Busetargu

Boyun ve otomatik daha iyi

Heracnsu

Göğüs yada boyun tasması farketmez ama köpeğiniz öncelikle sizi çekmeden yürümeyi öğrenmeli. Boyun tasması çekiştirerek yürüyen bi köpek icin eziyetten başka bişey olmaz . Gövdelik o yönden daha rahattr cekse bile sorun olmaz. Ayrıca Flexi tarzı uzatmalari ben pek önermem benim köpeğim normalde yanımdan yürürdü flexi kullandm yürüme eğitimi bozuldu . Selbest yürüyebilcegini ve cekse bile tasmanın açılacagını bildiği için çekmeye başladı en iyisi kısa sevk kayışları . Büyük ırklarda kesinlikle yürüme eğitimi olmalı aksi taktirde sizde o da dışarı çıkıp gezmek istediğinizde eziyetten başka bişey yaşamazsınz.

dogaonat0

Hiç bir zaman boyun taraftarı değilim köpeklerin boyun kemiklerine zarar veriyor. Bel alın. Ve küçükken kayış büyüyünce zincir öneririm size.

dogaonat0

Hiç bir zaman boyun taraftarı değilim köpeklerin boyun kemiklerine zarar veriyor. Bel alın. Ve küçükken kayış büyüyünce zincir öneririm size.

yigit25

Bence tabiki ileri yaştaysa bel tasması olur