Sevimli dostunun her ihtiyacında petlebi.com hep yanında!

PETLEBİ GÜVENCESİYLE, HIZLI KARGO ve EN UYGUN FİYATLAR

Çekirge yemek kediler için zararlı mı?

Infernus
Infernus

111765


Biraz büyük boy bir çekirge misafir girdi evimize. Benimkiler de hurra peşine :) onlardan önce davranıp yakaladım bir kavanoza koydum sizden gelen cevaplara göre ya ikram edeceğim ya da serbest bırakacağım :) Benim bildiğim çekirge protein deposu bir canlı ve normalde kedilerin de doğada yakalayıp yediklerini düşünüyorum. Ancak büyük boylarının da dikenleri olduğunu duymuştum. Sinekler gibi iç parazite sebep olacak şekilde taşıyıcı olup olmadıkları konusunda yeterli bilgim yok. Sizce faydalı mı zararlı mı? Yorumlarınızı merak ediyorum.


10 Cevap

Infernus
Infernus

111765


Gönlüm elvermedi serbest bıraktım :) Ancak yine yorumları merak ediyorum daha önce çekirge konusunda soru sorulmamış sanırım. Belki benim veya başkalarının başına gelir yine.


pentgrm_morlengs
pentgrm_morlengs

3158


bizimkide dün yedi engel olamadım korktuğumdan. Gerçi o da korktu çekirgeden. En son çekirge bizim kediyi kovalıyordu :D sonra ben kaçtım evden, geldiğimde de yoktu çekirge. Yemiştir diye umut ediyorum. Araştırdım bir iki yerde zararlı, bayağı bir yerde de faydalı diyordu.


Terranova
Terranova

1978


Fantaziler uğruna riske girmeye gerek yok


Terranova
Terranova

1978


Edit: Fantezi


ursaminor
ursaminor

116497


İkram etmemeniz iyi olmuş çünkü bu bana canilik gibi geliyor. Yakalıyorsa kendi yakalasın, ben elimle verecek değilim ya :D
Ağustos böceği yedi geçen gün Fıstık gördüm. Çekirge de olsa yer eminim :D


Bence zararsız bunlar... Toksik değil yazıyor yabancı kaynaklarda hem cicada hem de grasshopper için :)


savasaydemiir
savasaydemiir

751


Şehrin göbeğinde yaşıyorsanız böcekler için yapılan ilaçlamalardan kaynaklı olarak dostunuz zarar görebilir diye düşünüyorum. Bu uyarıyı hamamböcekleri üzerinden almıştım belki diğer böcekler için de geçerlidir diyerek üstünde zehir taşıma ihtimali olan bir canlıyı dostunuza ikram etmemenizi öneririm. :)


felishuman
felishuman

10778


Uçan canlılara karşı ayrı bir iştahları var bu canavarların:) Ana yüreği işte çekirgeyi bile ikram etmek istiyor:)) Büyük bir zararı olmazdı bence ama yine de yememeleri iyi olmuş. Ben bizimkini en fazla sinek yemeye çalışırken yakalıyorum engel olmaya çalışsam da nafilee:)


ursaminor
ursaminor

116497


@felishuman;


Onunki biraz baba yüreği gerçi :D


Infernus
Infernus

111765


@ursaminor aslında teoride ben avlarını ellerinden almış oldum ama olsun :) yeterince protein alıyorlar bu da eksik kalsın. Belki gidecek sokaktakilerden bir tanesinin yiyeceği olacak. O garibanlar da can diye düşündüm biraz da.


@savasaydemiir haklısınız ben hala daha doğaldır diye umut etmek istiyorum içten içe ama belediyeler hele ki şu dönemde sürekli ilaçlama yapıyor.


ursaminor
ursaminor

116497


Ben, Fıstık ne zaman bir güve, sinek, arı vs. yakalasa hemen av ile empati kuruyorum. Hop ağızdayım, hop dışarıdayım, hop patiyle dürtüklendim, Allah canımı alsa da kurtulsam. İşkencecinin eline düştüm. hop yine karanlık, bir uçsam ya hah oldu işte. Tavana da gelemez ya. Ama o da ne? İki dev var canavarı yerden alıp tavana kaldırıyorlar. kaçış yok cam nerede uçsam kaçsam. şuraya konsam. hop yine ağızdayım. ölmek istiyorum artık yaa...


O yüzden hemen azarlarım Fıstığı uzatmasın diye. Hadi ye artık diye. Neyse ki dinliyor. Yoksa çok oynadığı için kızıp, ağzından alıp kurtarmışlığım var bazı hayvancıkları :D Bir nevi mikro boyutta süper kahraman sayılabilir miyim? Kayıtlara böyle geçsin lütfen :D


Soruya cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız: Üye Ol Giriş Yap
233 Görüntüleme
10 Cevap
1 Pati

Sorunuz mu var?

Uzmanlardan ve diğer üyelerden faydalı cevaplar almak için:

Yeni Soru Sor