Köpeğim Yavrularını Farklı Farklı Yerlere Dağıtıyor Neden Bunu Yapıyor Olabilir Acil

thedog

Köpeğimin yavruları ile birlikte bahçeli bir yerde bakıyoruz yavrularını yattığı yerden alıyor farklı farklı yerlere dağıtıyor bu gün çok zor buldum ses çıkarmasalar bulamazdım 8 tane yavruyu çok farklı yerlere taşımış uzak 16 günlükler yavrular nedeni ne olabilir anneleri neden bunu yapıyor olabilir

19 CEVAP

semphonia

Bazen köpeğin yavrusu fazla olduğunda, anne köpeğin sütü de yetmiyorsa bazı yavruları gözden çıkarıyorlar. Genellikle zayıf güçsüz olanları. Bir de daha güvenli yer arayışında olduğundan yapıyor. Bizim köpek de yapmıştı.

thedog

Gözden çıkarıyor derken ölüme mi terk ediyor bir de 8 i de ayrı yerdeydi

Muzeyyennb

Anneleri istemiyor olabilir.Siz yine de alın yanina getirin en azindan süt içebilsinler. Eğer anne daha fazla istemezse mecburen almak zorunda kalirsiniz

thedog

D:??

thedog

Almak zorunda kalırsınız derken

thedog

Birde kendi emziriyor zaten

thedog

?????

thedog

8 ini ayrı yere koyması güvenli yer içinmi acaba yoksa bakmak istememek midir

thedog

???????

Muzeyyennb

Yani siz alip beslersiniz demek istedim süt tozuyla. Ama gerek kalmamis emziriyormuş zaten

semphonia

Bakmak istemediği için bırakıyor.

thedog

Var zayıflama

karabiberasi

Bakmak istemiyordur

semphonia

Bizim köpeğin 9 yavrusu vardı. Hayvan onları emzirmekten kuru kemik kalmıştı. Mecburen yavrulara ayri yerde yemek veriyordum. Sizin anne köpekte de zayıflama var mı?

semphonia

O zaman demek ki zorlanıyor hayvan ve sütü yetmiyor. Siz yine de yavruya da anneye de takviye yemek verirseniz iyi olur. Ölmemiş olurlar hayatları kurtulur. Ben 9 una da baktım. 2,5 aylik olana kadar. Çoğunu sahiplendirdim. 3 tane kaldı.