Kedim Kilo Verdi İştahı Yok

edy

kedim 5300 kgdı 3900 kg a düşmüş son zamanlarda iştahı yok tam kan sayımı yapıldı herşey normal gözüküyo veterinerden memnun değildim yeni bi veterinere götürdüm yaz aylarında kilo vermelerinin normal olduğunu görüntüsünün iyi olduğunu söyledi ama bence değil kemikleri geliyo kedimi severken mamasınıda yediremiyorum normalde çok iştahlıydı

11 CEVAP

Scot

Eilinizle vermeyi denednizmi.benim kedimde sıcaklardan sanırım çok fazla yemiyor.bende bi kaç saatir yemiyorsa elime koyup veriyorum mırlaya mırlaya yiyor.elimde yemeyi seviyor sanırım

kiddobun

Mamasının aromasını değiştirebilirsiniz yada markasını ve mutlaka ıslak mama verin gimcat shinycat schesir önerebileceğim ıslak mamalardan bir kaçı.

edy

yaş mamada çok yemiyo ödül maması ve malt yiyo mama kabını koklayıp gidiyo sorun mu var diye başka mama kabına koydum onada öyle yapıyo

edy

eski sevdiği mamasındanda koydum biraz yer gibi oldu gitti

Scot

Siz sık sık elinizle yedirin az ama sık yeyip dengelenir.iştahıda açılır belki.geçmiş olsun

Elifoo

Nerede yaşadığınızı bilmiyorum ama İstanbul aşırı sıcak, bu da belki etkilemiştir. Ayrıca yemek yemiyor diye ödül maması gibi şeyler vermeyin yoksa yemedikçe onun geleceğini düşünüp yememeye devam edebilir. Çocuklara verilen abur cubur gibi düşünün :)

ikoral

Hills AD yaş mama verin veterinerden alıp ya da royal canin var muadili. Yemiyorsa bu mamayı iğnesiz şırıngaya çekip kedinizi enseden tutup ağzına damağına doğru sıkarak yedirmelisiniz. Midesi yememekten küçülmüştür. Yedirerek biraz midesini rahatlatmak lazım. Ve eczaneden Immun 44 vitamin alıp yavruysa 0,5 büyükse 1-1.5 ml gibi yine ignesiz şırıngaya çekerek verin. İştahı vitaminle açılır, bu bağışıklık güçlendiricidir.

emrecicek

yaş mama deneyin

edy

evet elimde biraz yiyo ama yinede çok az

edy

hareketli ama yani hasta gibi değil.biraz kabız gibide anlamadım sorun ne bu kadar iştahlı kedi nasıl böyle oldu

edy

hareketli aslında ama geceleri miyavlamaya başladı yine kızgınlığa girip iştahı kesilmiş olabilirmi