Hangi Mama Daha Sağlıklı ? Yorumlarınızı Bekliyorum :)

kedicandir

Anket

bonacibo kullan dene diyenler
(24 oy)
hayır deneme diyenler
(19 oy)
Toplam (43 oy)

Kedime rastgele mama alıyordum acıkcası çünkü zaten ev ürünleriyle besleniyor mama çok düşkün değil az veriyoruz diye araştırma yapıyorum mamalar hakkında herkes farklı bi markayı öneriyor. Açıkcası çok kararsız kaldım.Türkiyede üretilen bonacibo maması var kullananlar genel olarak memnun fakat fiyatı uygun olduğu için kararsız yaklaşılan bir marka. Bu marka mamayı kullananınız var mıdır ? Hangi markaları öneriyorsunuz. Açıkcası çoğu marka güvenemedim ben araştırmalarımda çoğu yabancı üretim sonuçta bonaciba kullanıp karar vermeyi düşünüyorum sonuçta türk üretimi.Ne demişler her zaman türk malı yabancı sermayeyi doyuracağımıza :) :) :) Bu konuda düşüncelerinizi merak ediyorum ve yorumlarınızı bekliyorum.

14 CEVAP

dogaonat0

Bir sayfadan aldığımda böyle diyordu.

çok kaliteli ve ucuz kedi mamasıdır. normalde ayda 2.5 kiloluk market maması yiyen kedimiz bunun 1.25 kilosunu bir ayda ancak bitirmiştir. tüyleri yumuşayıp güzelleşti, bağışıklık sistemi gelişti ve pohu bile düzeldi. besin değerleri çok yüksek.> quote here

Eğer bütçeniz yeterli değil ise size kesinlikle öneririm.İçeriği her şeyi fazlasıyla iyi düşük fiyatlı bir mamaya göre.. İyi şanslar :)

zzAr

keşke başka markaları da yazsaydınız daha sağlıklı bir anket olurdu. uygun fiyatlarda yabancı hem de oldukça kaliteli mamalar var mesela happy cat gibi

dogaonat0

sağlıklı bir kediye sahip olup da ben kedimi en iyi ve doğal mamalarla beslemek istiyorum diyenlere ACANA VE N&D tahılsız serisini öneriyorum. Şuan piyasadaki doğal+içeriği kaliteli en iyi mamalar bu 2 sidir. Oranları da Orijen gibi çok yükseklerde değil gayet dengelidir. Ama handikapı pahalı olmalarıdır. Pek çok kedi severin bu konuda kendinden kısıp bir fedakarlık yaparak evlerinde besledikleri minik kaplanlarına en iyi ammaları alacaklarını umut ediyorum.

Ancak bütçem o kadar sıkışık ki ne kadar kendimi sıksam da bu mamaları almamın imkanı yok diyenlere ise bir kaç marka daha tavsiye etmek istiyorum bu mamaların içerikleri Acana ve N&D tahılsız seri kadar doğal ve kaliteli değil (eh maalesef fiyat düşürülünce kalite de bir yerde azalıyor) ama bu mamalar da doğal maddelerle korunmaktadır iyi yanı budur kimyasal koruyucu içermemektedirler ve oranları da yine sağlıklı dengelidir bu da önemli bir nokta. Bu markalar Brit Care, Farmina Matisse ve Arden Grangetir.
Kedisi halihazırda allerjik bir bünyeye sahip olanlara ise öncelikle hemen bir veterinere gidip tedaviye başlamalarını, veterinerlerinin de fikrini alarak yalnızca veterinerlerde satılan allerji hastalığına yönelik hipoallerjenik mamalardan 1 paekt satın alıp 1 ay süresince kullanmalarını öneririm. Akut allerji problemlerini bu özel içerikli mama geçirecektir, ancak akut problem ve yaralar geçtikten sonraki basamak doğal bir mama bulmak olacaktır. Bu noktadan sonra ise allerjik kedisi olanlara tavsiyem sadece 2 markadır şuan için ACANA VE N&D TAHILSIZ seri. Bu 2 mamada da hiçbir allerji nedeni olabilecek tahıl bulunmamaktadır+ her iki mamanın da oranları dengelidir öyle internette yanlış yazılan atmasyon karalama mesajlarında olduğu gibi aşırı yüksek dengeiz
oranları falan yoktur
Bonacibo kedi mamasi kullanan kişilerinin deneyimi hakkında araştırmalar yaptim herkes menun.

zzAr

ben de araştırdım ishal yaptırdı diyende var. hangi mamanın hangi kediye nasıl geleceğini bilmek zor. Orijen yemeyip en dandik mamaları yiyen kediler var. "herkes memnun" gibi cümleler çok iddialı cümleler.

zzAr

orijen'i sadece örnek olarak söyledim ben o konuda bir yanlış anlaşılma olmasın zaten 2 farklı kategori mama.

ceydaahusky

Benim bir kedim bir kopegim var kedime bonacibo veriyorum çok sağlıklı oldu

kedicandir

Herkes memnun benim arastirmalarimda da acikcasi bana kalsa dediginiz markalarinda guvenirligi yok cunku ticari konular bunlar. Kaliteli diye aldiginz marka da guvenemezsinz acikcasi ben kullanan yorumlarina baktim bonacibonu kotu diyen bir iki kisi genel olarak memnun ve cok memnunuz diyende var

zzAr

yukarıda da dediğim gibi ben de başka yerlerde ishal yaptırdı diye okudum. ayrıca ben sizin dediğinizin tam tersini savunmuyorum, sizinle aynı şeyi söylüyorum aramızdaki tek fark "herkes memnun" diyebilmeniz.hiç bir markaya %100 güven olamaz. yukarıda da yazdım orijen yemeyip en dandik mamaları yiyen kediler var diye ve orijen dünya çapında en çok ödül almış marka. siz bu konuyu "orijen iyi midir" diye açmış olsanız ben yine aynı şeyleri orijen için yazardım. herkes %100 memnun diye bir şey söz konusu değil hiç bir marka için. ama yerli diye de hiç bir marka en iyi değil.

kedicandir

Dunya boyle kimse %100memnun en iyi urunde bile yapamazsin hangi urun olrsa olsn kmse o derece memnun olamaz.bende zaten farkindaysan genel olarak diyorum.

kedicandir

Orijenle degil bu urunle ilgilendim farkindaysan sorumda okursan kullanan var mi nasil oldu diye soruyorum. Cunku bana gore yabanci urun alcagima turk mali daha mantikli sagliksiz yorumlar fazla degilse tabi

ceydaahusky

Çok haklisiniz hocam @dogaonat0

kedicandir

Tesekkurler yorumlar icin acikcasi bizim kedi yiyor cogu seyi mama az kullaniyoruz oda nedense begenmior cok az yiyor markettn aliorum cogu zaman arastirdim biraz benm su ana kadar aldigim mamalara oranla bu mama hakkinda cogu kullanan daha olumlu seyler yazmis deniycem bunuda bir nevii bakalim kizimiz yaramaz begenicek mi :) :)

lala

Ben cok bilgiye sahip Değilim ama cevreme ve veterinerime göre proplan en iyisi gibi :))

kedicandir

Proplan aldim onuda begenmedii :) benim kedi kasar bile yemiyor zaten :)