Köpeğimin Çişini Dışarıya Yapmasını Nasıl Sağlarım?

lala

Köpeğim 5 aylık maltese terrier, ilk eve geldiğinde 3 aylıktı ve aşıları tam olmadığı için dışarı çıkamıyordu, biz de çişini gazeteye yapmayı öğrettik. Şimdi hem eve (gazeteye), hem de dışarıya yapıyor. Tabi bazen gazete dışında yerlere de kaçırıyo :D Köpeğimin çişini sadece dışarıya yapmasını nasıl sağlayabilirim? Teşekkürler şimdiden.

12 CEVAP

sailor

bizim de 5 aylık köpeğimiz var. hem eve gazete kağıdına hem de dışarı yapıyor. düzenli dışar çıkarıyoruz ama gene eve de yapıyor sonuçta her dakika çıkaramayız. fakat çevremdeki insanlardan duyduğum 1 yaşına doğru tuvaletini tutmayı öğreneceği ve eve yapmayı bırakacağı şeklinde oldu. Gene de önerileri olan varsa buradan takip etmek isterim.

Köpekler genellikle çişi veya kafası geldiği zaman yeri koklar döner etrafında gördüğün zaman çıkar. Birde gazete eğitimini nasıl verdin söylersen sevinirim benim Golden im varda olur şöyle.

lala

Eve ilk aldigimizda onun icin birkac koliyi birlestirip alan olusturduk orda kalmasi icin, zeminine de kat kat birsuru gazete serdik. Birkac gun sonra koliyi kaldirip gazeteleri balkona yerlestirdik. Her cis yaptiginda ustteki gazeteleri kaldirip yenisini koyduk, boylece kokusunu alip yine ayni yere yapiyormus. Simdi gazeteleri komple degistirsem bile gidip yine gazeteye yapiyor cisini.

lala

Belirtmeyi unutmusum, ilk geldiginde koliye gazete sermemizin sebebi hep oraya cisini ve kakasini yapicagi icin kokusunu ogrenmesiydi, gazeteyi baska yere koyunca da gidip oraya yapti. 2-3 gun surdu ogrenmesi.

lala

Cok tesekkur ederim cevaplariniz icin de.

bize kopegi olan bir arkadasımız suyunun sureklı onunde olmamasını onerdı ozellıkle erkek ve hareketli kopekler ıkı damla su ıcıp hemen cısını yapıyor ama artık yaz daha sık su verimeli benim kopegımde 7 aylık hala bu sorunu yasıyoruz

lala

Benim kopegim disi, suyu hep vermemeyi dusunduk ama veterinere sorunca kendi keyfiniz icin kopegi susuz birkmayin dedi, cesaret edemedim.

fenerrsena43

Benimde 2 aylık golden terrier kırması köpeğim var barınakta aldık eve geldiği günden 2 gün sonra tuvalet eğitimine başladık uykudan kalkınca yerleri kollamaya başladımı hemen gazeteye götürüp oraya yaptırdım 1 hafta içinde kakasını gazeteye yapmayı öğrendi ama hala arada gene halıya yapıyo devam edicez tuvalat eğitimine :)

lala

Sizin de sira disarda cis egitimi o zaman :) kolay gelsin :))

ugurladyeces

bence tamamen dısarı alıstırmayın kucuk ırk bır köpek ve kar yagmur camur demeden cıkarmanız gerekır o durumda kısın hasta olabılır yada yaslanıncada eve yapmayı reddedecekdır oda hem sızın hemde köpegınız ıcın cok cok zor olacaktır bence hem eve hemde dısarıya yapmaya devam etsın

Akitamaya

benim akitalarım da öyle eve yapmak istereler pet shoptan çiş damlası alın sokağın yada biyer herneyese kuytu bir yere dök o koklayıp oraya yapar