Kedi Tarağı Tavsiyesi

Zynpkck

Uzun tüylü bi kedi için kedi tarağı tavsiyesi şuan kullandığım tarak yeterli gelmiyo düzenli tarıyabileceğim iyi bi tarak varmı önerileriniz neler ?

13 CEVAP

septikbaykus

Eldiven öneririm ben. çok iyi tüy topluyor

septikbaykus

Orjinal olmayan furminatörün bir diğer özelliği ise normal kedinizi sfenks kedisine çevirmesidir. Böylece kedinizi cins kedi diye satabilirsiniz

zuhall

@bilgeylmz furminatorun orjinalinin pahali olmasinin bi nedeni var.

Gul36

Furminator'ün orijinal olmayanı Furminator olarak bile anılamaz. :D Çok kötü tüy yolduğuna dair yorumlar var. Uzak durun derim.

Ada-poncik

Ben de eldiven tarağını tavsiye ediyorum

Bilgeylmz

Furminator tarağı öneririm. Bence orjinal olmasa da olur. Orjinalleri çok pahalı. En iyi tarak budur bence...

Zynpkck

Eldiveni hiç beğenmedim tüyler vücüdunda kalıyo hiç bir işlevi yok hem kedim hiç sevmiyo hemde bi yararını göremedim

zuhall

Benim kedim de uzun tuylu ve normal tarak kullaniyorum. Baya bildigimiz normal tarak. soyle tarak

Baska tarakla taranmaktan nefret ediyor cunku su sivri metal olanlardan mesela. Normal tarakla tarayinca serilip yatiyor onumuze. Biraz uzun sure taramamiz gerekiyor 10-15 dk ama guzel tuy cikiyor.Haftada bir de furminatorle tariyorum furminator

Basta bunu da sevmedi tabi zorla tutup tariyoduk. Simdi yavas yavas alisti.

Uzun tuylu bir kedi ne yaparsaniz yapin tuy dokecektir ama. Gerci herkedi doker ama uzun tuylu olunca daha dikkatinizi ceker fark budur.

Zynpkck

Benim kedim garip bi şekilde cok fazla tüy dökmüyo ne mevsim geçişlerinde nede şimdi ama tüyleri parlak değil mamasıda iyi besleyici bunun nedeni nedir merak ediyorum

KediliBaba

İran kedim var en iyisi eldiven hem çok seviyorlar hemde iyi tüy topluyor bunun yanında bir tarakdaha alabilirsiniz ama gerek kjalıcağını sanmam.

onurtemiz

En iyi tarak eldiven. Hatta size tavsiyem bulaşık eldiveniyle bile tarayın. Elektriklenme yoluyla bir güzel topluyor. ORijinal Furminatör alın yavrunuzun sağlığından kıymetli değil. Eğer alamıyorsanuz kesinlikle eldiven alın çok iyi topluyor. Bir de basit bir kedi fırçası alın (10 tl mi ne) her gün fırçalayın tüyleri ama her gün. 1 hafta sonra sadece birazcık döktüğünün göreceksiniz tüyleri.

onurtemiz

Şaka değil bulaşık eldiveni kullanabilirisiniz

Ada-poncik

Ben de eldiven tarağını tavsiye ediyorum