Daha Önce Hayvan Hakları Davası Açan Varmı?

pamuk18pamuk

Anket

Olumlu Sonuç
(1 oy)
Olumsuz Sonuç
(1 oy)
Toplam (2 oy)

Özellikle veterineri mahkemeye veren varsa aciklayip
sonucu yorumlara yazsin lutfen. Anketi de cevaplayabilirsiniz.

13 CEVAP

Tikih

Şikayetiniz nedir ona göre dava açın

pamuk18pamuk

@Tikih ben daha önce dava açanların davalarının nasıl sonuçlandığını öğrenmek istedim

pamuk18pamuk

@Tikih sorunun amacı buydu yani

kimnana

merak ettik...

Tikih

Him.ben açmaya çalıştım ama kimse önemsemedi

pamuk18pamuk

@kimnana Neyi merak ettiniz? Dava konusunu mu?

pamuk18pamuk

@kimnana Profilime bakabilirsiniz ve daha ayrıntılı bilgi için Instagram hesabıma girebilirsiniz @vegassikayet hesabım

pamuk18pamuk

@Tikih Açmaya çalıştığınız davanın konusu neydi?

Tikih

  1. veterinerin kedimi yanlış tedavi etmesi ve kedimin mantarını ileri dereceye getirmesi

  2. sokakta olan kedilerim vardı aşılarını yaptırıp eve alacaktık . fakat bir vicdansız insan kedilerimi öldürdü. kedilerim dışarıda kafesteydi . Allah aşkına kafesi bir köpek açabilir mi .

Tikih

Herkes köpek yaptı diyor ancak imkansız.zaten biri beni tehdit etmişti kedilerini alırım götürürüm diye o kişide binamızın yöneticisi kamera kayıtlarını rica ettim.vermesi

pamuk18pamuk

@Tikih Niye dava açmadınız?

Tikih

Açmaya çalıştım herkez gerek yok diye beni dışladı.dava açıcaktım.bu konu için açamayız dediler

Friolero

Öncelikle belirteyim tck 151 mala zarar verme kapsamında değerlendirilir.

Mala zarar verme
MADDE 151 - (1) Başkasının taşınır veya taşınmaz malını kısmen veya tamamen yıkan, tahrip eden, yok eden, bozan, kullanılamaz hale getiren veya kirleten kişi, mağdurun şikayeti üzerine, dört aydan üç yıla kadar hapis veya adli para cezası ile cezalandırılır. (ASLİYE CEZA MAHK.)
(2) Haklı bir neden olmaksızın, sahipli hayvanı öldüren, işe yaramayacak hale getiren veya değerinin azalmasına neden olan kişi hakkında yukarıdaki fıkra hükmü uygulanır.

MADDE 7. - Hayvanlara tıbbî ve cerrahi müdahaleler sadece veteriner hekimler tarafından yapılır.

Veterinerin kusur ve sorumluluğunu ispatlayarak tazminat yoluna gidebilirsiniz.