Mama Konusu

uyuyankedi

merhabalar arkadaşlar 5 aylık dişi bir kedim var . N&D mama kullanıyorum kızıma . fakat bütcemi biraz aşmaya başladı bir mama öneriniz varmı ?

11 CEVAP

AyseBerraAydin

10 kiloluk N&D lerden alın internetten taksitle. Biz öyle yapıyoruz ve çok ucuza geliyor :) 1,5 kg lerinin en ucuzu 100 TL kilosu 66 TL ye geliyor. Ama 10 kilosu 350 TL ye var isterseniz linki yazarım. Kilosu 35 TL yarı yarıya neredeyse !

AyseBerraAydin

N&D bütçemi aşıyor demişsiniz o yüzden dedim :) Evet, Acana ve Orijen iyi markalarıdır. N&D den iyidir yani. Ama N&D de kötü değildir

onurtemiz

Orijen 10 üzerinden 9.5 Acana 9 ve ND de 8.5 diyelim. Dört dörtlük bir mama asla var olamaz. Ama doğru mama kaliteli mama alabilirsiniz. ND yi bırakırsanız hata edersiniz. ND düşük tahıllı serileri de kaliteli mamalar arasındadır. Tahılsız mama reklam ve satış işidir. Tahıl miktarı az olduğu takdir de sorun olmaz. Bu yüzden adı düşük tahıllı. Ayrıca büyük paketler daha ekonomiktir. 1 aylık Nd mama 90 tl ise en büyük paketinden alıp (iyi muhafaza edilmeli) aylık mama parasını 50' tl ye düşürebilirsiniz. (Sayıları mesela diyorum) . ROYAL CANIN, HILL'S, PROPLAN bunlar şişirme mamalardır. Fiyatlarını asla hak etmeyen mamalardır. Birçok Vet'e bakın bu üçünü çok derler çünkü bunları satmak daha kolay bunlardan para kazanıyorlar baya.
Gerçekten hayvanınızı düşünüyorsanız arkanıza bakmadan ND kullanın. Büyük paket ve ya düşük tahıllı serisi kullanın.

uyuyankedi

benim bütçem N&D ye yetiyor fakat daha iyi markalar varmı diye sordum

uyuyankedi

yani acana be orijyen nasıl

Mayis1

Royal canin,proplan, hills hepsi benim gözümde aynı kefedeler ve o yüksek fiyatları da bence hak etmiyorlar. N&D, acana, orijen iyi markalar ama pahalılar. Bence matissenin deneme boyunu alıp deneyin sonra da 10 kiloluk alın. Daha ucuza gelmiş olur

beautifulcat

Brit Care de tavsiye edebilirim.

uyuyankedi

teşekkürler herkese

Eğer bütçeniz n&d ye yetmiyorsa proplan ya da royal canine de yetmez o yüzden felicia alabirsiniz 2 kg 50-60 tl

tuba23

royal canin ve proplan alabilirsiniz ben kedime proplan kullanıyorum

tuba23

royal canin ve proplan alabilirsiniz ben kedime proplan kullanıyorum