Sahiplendirme İlanlarında Yazılanlar

KediliBaba

Arkadaşlar sabahtan akşama shiiplendirme ilanlarında bir sürü gerekçeyle alınıp tekrar satılmak şistenen yada bir süre beslenip bir gerekçeyle elden çıkarılmak istenen hayvanlar var;

1.Özel sebeplerden dolayı çok sevcdiğim canım oğlumu sahiplendiriyorum.

2.Alerjik astımım sebebiyle kızımı üzülerek sahiplendiriyorum.

3.İyi huylu bebeğim için güvenilir aile arıyorum.

4.Yurt dışına çıkacağım için yuva arıyorum.

5.Ev sahibim sebebiyle sahiplendiriyorum.

6.Evde yalnız kaldığı yeterince ilgilenemediğim için yeni yuva arıyoruz.

7.Şehir dışına taşınacağımız için sengi dolu yuva arıyoruz.

Şeklinde bu ilanları okuyunca pek aklım almıyor pek inanasım gelmiyor benim oğlumda astım var bende bir dönem astımdan hastanede yattım, bende taşındım, yurt dışına çıktım,kiracıyım kendimi ilan verenin yerine koyuyorum işin içinden çıkamıyorum sizce bunlar gerçekten gerekçe mi yoksa kişi beslediği hayvanın verdiği zorluğu(ki o neyse artık) önceden hesap edemediği için gözden çıkarıp yalandan bir bahanemi ortaya sürüyorlar anlamak empatı yapmak önyargılı olmamak istiyorum sizin bu hususta fikriniz nedir?