7. Kedi

Tikih

Merhablar 7. Kediyi almayı düşünüyorum. Fakat cins konusunda bir türlü kararlaşamadım. Yavru kediler çok sıkıldığı için yanına 2 aylık bir kedi alacağım. Tekir olmasını istemiyorum . Çünkü tekirler çok hareketliler. Sakin bir cins söylerseniz çok sevinirim
.

26 CEVAP

Reyaura

Tekir kediler evde uçuyor

ursaminor

Valla bakanlar var. Benim 10’dan fazla kedili çok tanıdığım var. Hatta bir arkadaşımın 17 kedisi ve bir köpeği var evde, evli ve mutlular ayrıca :D önemli olan doğru eş ve iş seçimi. Bence olanak varsa olmalı ohh her yer kedi miss :)

dollfacepersian

Merakımdan soruyorum ben iki kediye bu mama fiyat artışları ile güç bela bakarken siz nasıl 7. Kediyi kendi isteğinizle düşünüyorsunuz? Petrol zengini falan olduğunuzu düşünmeye başladım açıkçası:)

zuhall

Zenginliginizin sebebi nedir diye sormak nasil bir mantiktir acaba:/ Bazen gercekten anlam veremiyorum buradaki muhabbetlere. Bir insanin kazancinin iyi olmasi sizi neden bukadar sasirtiyor. (kendisi-esi veya aileden olabilir tabi) Ilginc..

Ben keyfi olarak bukadar kedi bakmaya cok sicak bakmiyorum. Keyfi derken mesela sokakta gorursunuz kotu durumda alirsiniz evinize farkli.Cunku Allah korusun basiniza birsey gelse okadar kedicige ne olacak? Aile planlamasi gibi birsey bu bana gore ve iyi dusunulmeli. Ayrica 7 kedili bir evde yavru kediler sıkıldıgı icin kedi almak da nedir? Bir.de cogul olarak bahsetmissiniz sıkılmamalari icin kac tane olmalilar acaba? Hem 7 kedi sahibi biri olarak satin almamak sahiplenmek gerektigi duyarliligini kazanmis olmalisiniz diye dusunuyorum.. Umarim almak derken parayla almaktan bahsetmemissinizdir.

Kimsecik

Tuhaf diyologlara hoşgeldiniz!
Zenginin malı züğürdün çenesini yorar :)
Allah gönül zenginliği vermiş tir belki :)
Buyrun buda benden

dollfacepersian

En son ne zaman kendim için bir şey aldığımı hatırlamıyorum fakat yine zorlanıyorum. Sizin gibi çok kedili insanlar anladığım kadarıyla ya çok zenginsiniz yada aşırı kalite olmayan şeyler alarak tasarruf yaparak para konusunda sıkıntı çekmiyorsunuz bence. 6 kediye ne yiyor ne içiyor kum olarak ne kullanıyor merak ediyor insan:)

Scot

Ozelden yazilcak bir durum degil aslinda.herkese tek tek yazicaginiza burdan direk yazin madem.nasil olsa soranlara ozelden yaziyorsunuz cevap

FarraigeXVIII

@Tikih
Ben de merakımdan soruyorum hangi mamayı kullanıyorsunuz yavrulara

Anonymus813797

İran kedileri aşırı sakin oluyor. Bizim komşunun kedisi badem var. Kendisi mama görmediği sürece çok hareketsizdir :)

Mayis1

Belki kaliteli bir mama kullanıudur ama orta kalite bir mama kullanıp yanında vitamin, yaş mama, ev yemeği vererek idare ediyor olabilir. Ancak bu kedilerin aşı ve kum masrafını nasıl karşılayabiliyordur bilemedim. Ailede veteriner mi var acaba

AyseBerraAydin

Her kedinin karekteri farklıdır sakin Tekir de oluyor oyuncu Scottish de. Ama sakin istiyorsan İran, Exotic Shorthair, Scottish Fold, British Shorthair

Bende merak ettim gercekden mama veteriner nasıl yetısıyorsunuz masallah

Zeymir

@zuhall ..tabikide insanlar nereden kazanirsa kazanir.sadece arkadasin aciklmalari merak uyandiriciydi o yuzden sorma geregi duydum..sasirdigimiz durumunun iyi olmasi degil burdaki muhabbet:)))

Kimsecik

Olmaqz mal beyanı yapıcaksınız ;)

Tikih

Para konusunda gayet iyi yetiştirebiliyorum. Zaten insan bi dönemden sonra kendine harcamamaya başlıyor :)