Tavsiye; Evde Yaş Mama Yapın

Kimsecik

Tavuk eti suyu ile azcık yulaf ezmesi katıp pişirerek bir kıvama tutturarak suyuyla buzdolabı poşetleri kağıt kahve bardaklarına bölün buzluğa atın. Et kemik suyu ile çiğer ile balık ile bu tarifi yapabilirsiniz ben konserve alıyordum bir sürü para içeriği pek iç açıcı değildi şimdi içim rahat.Sizde ucuz sağlıklı yaş mamayı kendiniz yapın. Balık mevsimi Kurbandan etli kemikler var Bütün tavuk haşla tiftikle suyula az yulaf ezmesi katıp haşlayın yulaf ezmesinin yarım kilosu 5 tl zaten bir kaç kaşık yeterli kıvam veriyor önemli olan yulafın iyice pişmesi.İçine bir kaç yumurta sarısı ekleyebilirsiniz ayrıca kapsül balık yağıda eklerseniz alın size yaş mama .

14 CEVAP

aleyn

tamam atarlanmayın yaparız tabii niye yapmayalım :D

Zeus1616

Hay yasayin siz Harika tarifler Benim yavruyu da boyle besliyorum Kemikleri sayiliyorken 20 gunde topladi yavrucak kendini İcine hatta pirinc havuc patates atabilirsiniz atin buzluga Cikarip verin bayilarak yiyorlar İnanin cok ta mutlu oluyor insan bebek gibi besliyorum onu

Kimsecik

Et içeriği yüksek yaşmama hani derseniz vitamin eksiği var bunun b vitamini e vitamini taorine alıp ekliyebilirsiniz kapsül olarak yani bulunmaz bir formülü yok bunun.

Kimsecik

Taorine içerikli besinleri ekleyipte formülü tutturmakta zor değil yani nedir bu ithal mamalara akıttığımız para ne gerek var yaş mama yapmak imkansız değilki.

Kimsecik

Yurt dışında profosyonel yetiştiricilerin tarifleri aşşağı yukarı aynı zannediyormusunuz ithal mamaların geldiği memleketlerde o mamalar kullanılıyor hayır millet evde yapıyor yaşmamasını ama biz neidüğü belirsiz yaşmama alınca rahatlıyoruz evde yapınca olmazzzzz! niye çümkü içindeki oran tutmaz Hayretiz gerçekten kediler doğada oran hesabı yapıpmı besleniyorlardı tam bir fare yada kuş yeterli vitamin mineral protein ve su içeriyor zaten sizde bunları örnek alıp evde aynısını yapabilirsiniz sakaktatı ile suyu ile haşlayın ete orantılı az miktar buyrun size güvenilir mama marka araştırmasına son.

Kimsecik

Varmı ötesi? illa ambalaş üstünde sevimmli kedi resmi görmek istiyorsanız içeriği sözde iyi mamalara para yığmak istiyorsanız bilemem ama kediler et yer etin kilosu belli tavuk balık ucuz tavuk elerji yapmıyorsa tavuk verebilirsin olmadı balık olmadı etli kemikleri haşla etiyler kemiğiyle biraz ciğer kap ekle pişir suyu ile ver nedir yani atla devemi.Kurumama yine yanında verirsiniz zaten.

Kimsecik

En adi mama tomi 100 gram 3 tl 10 tane al 30 tl içeiğinde bir miktar tavuk yahu al koca iki tavuğu haşla ne var yani kutuya girince kıymetmi kazanıyor.

Kimsecik

Hamsi,istavrit,palamut mevsimi al haşla yahut nasıl istersen artık sağlıklı olsun ızgara yap ister mangal her mamadan ucuz %100 et suyu ile ver ne böbreğe zarar ne mideye biz oranlar ilemi besleniyoruz yalan dolan gizli formül yok evde o formül yakalanmaz ne alaka ya hangi dünya bu!

Kimsecik

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa kızdım ama yaaaa :)

Kimsecik

Yavruysa alıştır yetişkinse zamanla alışır aç kalınca sahibinin ölüsünü yemiş diyorlarya :) yer aç bırakıp öldürücek değilya kendini.

Kimsecik

günceloğlu güncel!

Zeus1616

Bana nasil geldigini bir bilseniz 20 günlük farka şok olurdunuz Doktorumuzda ayni sekilde devam etmemizi tavsiye etti

kedi72111

Bende evimde yapiyorum

Kimsecik

Atar atar atar :)