Sizce Kedimin Cinsi Nedir?

onurtan

Kedimin cinaini öğrenmek istiyorum.

13 CEVAP

Amedsoner

Yani tekir kedilerin genelde karışık renkli olduğu algısı vardır oysa bu yanlıştır. Gayet tek renk olan tekir kediler de çoktur. Bu kedi de tekirdir.

Mayis1

Tekir bir cins değil kürklerinin ya da tüylerinin( hangisi doğru tabirse) deseni. Veteriner de kedinin cinsine tekir yazmıştı. Ben mi yanlış biliyorum

LoveAnimals

Tekir olabilir

Feronia

Tekir (tabby) bir cins değildir, desendir.

Ayrıca Vikipedi'deki bilgileri herkes değiştirebildiği için doğru olmayabilir. Tekir için olan bu açıklama doğudur: Postu siyah çubuklarla ve beneklerle süslü, kül renginde veya boz olan (kedi) - TDK'den alıntıdır. Ancak bu doğru değil: Afrika Vahşi Kedisi ve Avrupa'nın Mahalli Vahşi Kedisi karışımıdır. Sokak kedilerinin çoğunluğu bu melez ırktandır. Tekir deseninde scottish fold da olabilir. (Ama nedense insanlar bu tip cins kedilere genelde tabby demeyi tercih ediyor.)

gizemesersoy

Bence Ankara kedisi. Benim de Ankara kedim var vücut yapısının iriliği yüz yapısı ve kulakları Ankara kedisine benziyor. Kesin cevabı veterineriniz verir

Amedsoner

Tek renk tekir. Ankara ve Van kendilerine benzemiyor.

Kediforum

Kedi Türleri ile ilgili yazımızı okuyabilirsiniz.

Bağlantı (Link) açıklamasını girin

pistan32

Amedsoner tek ren tekir derken?Bende merak ediyorumda açıklarmısınız.

pistan32

@Mayıs1bende öyle biliyorum.Biri bizi aydınlatsın lütfen:)

Amedsoner

Vikipediden alıp yapıştıriyorum ;
Tekir, postu siyah çubuklarla ve beneklerle süslü, kül renginde veya boz olan çoğunlukla kafasının ön tarafında "M" harfine benzer deseni olan melez ırklı bir kedi türüdür. Afrika Vahşi Kedisi ve Avrupa'nın Mahalli Vahşi Kedisi karışımıdır. Sokak kedilerinin çoğunluğu bu melez ırktandır

pistan32

"Boz olan"

pistan32

Anladım.

Alicveben

Angora gibi ama onların tüyleri uzunoluuor