Acil Ne Yapmam Gerek Yada Kötümü Düşüyorum

ToprakSirin

Bende sarı beyaz anne kedi var onuda petlebiden yavru iken almıştım şimdi çocukları oldu 3 tanesi ölü olarak doğdu ve biz bu duruma üzüldük 2 tane yavrusu kaldı şuan daha yeni doğum olduğu için yavrular 20 günlük ama biz bu kedilere başka yuva aramaya başladık ama bir edişem var hep kafamı tırmalıyor bu konu mağlum insalarda o kadar masum ve güvenilir değil BEN ANNE KEDİ VE YAVRULARINI BAŞKA AİLEYE VERMEK İSTİYORUM AMA ANNE KEDİYİ SOKAĞA ATAR DİYE KORKUYORUM ne yapmam gerek ?

11 CEVAP

Friolero

mağlum insalarda o kadar masum ve güvenilir değil BEN ANNE KEDİ VE YAVRULARINI BAŞKA AİLEYE VERMEK İSTİYORUM AMA ANNE KEDİYİ SOKAĞA ATAR DİYE KORKUYORUM

Yazmışsınız ya. Bence de insanlar hiç güvenilir değil. Keşke petlebiden size sahiplendirme yaparken de bunu dikkat alsalarmış :)))))))))

Keşke hayvanı almadan önce bunu düşünüp alsanız :(

Tikih

her ihtimal olabilir . yavruları atabilir veya anneyi atabilir . bir tanıdığınız var mı ? onlara verseniz daha iyi olur.

Tikih

fakat bazı insanlar iyi olabiliyo . mesela kedinizi verdiğiniz kişiden her hafta video isteyin . bu şekilde içiniz rahat kalır

Neden bir tek anne kediyi atar diye düşünüyorsunuz ? İsterse yavruları da atar kedilere istediğini yapar. Ailenizle kediyi sahiplenmeden önce konuşmanız gerekirdi.

aleyn

bi şey yapamazsınız güvenilir birilerini arayacaksınız farklı farklı sitelere sayfalara koyun ya da ailenizi ikna edeceksiniz. yavruları ayrı sahiplendirecekseniz de en az 2 aylık olmaları gerekiyor sütten kesilmeleri için.

Elifmuzeyyen

Küçükken almışsınız büyümüş anne olmuş yavrulara sutten kesilince yuva bulursunuz ama kendi kedinizi vermemek icin mücadele etmelisiniz bu kedi kucukken de tuy dokuyordu değil mi bir anda tuysuzken tuylenmeye başlamadı. Burdan kedi sahiplenip buyutecek kadar vicdanli biri iseniz 20 günlük bebekleri de annelerinden ayirmayacak kadar vicdanli oldugunuza inanıyorum. Anneyle birlikte birine sahiplendirmeniz gerekiyor zaten instagramda bir suru sahiplendirme sayfasi var anneyle birlikte gecici kalici yuva olacak iyi insanlar vardir onlarla iletisime geçin anladigim kadariyla siz sadece yavrulari degil kendi kedinizi de gozden cikartmissiniz onun icin direnmiyorsunuz en azindan iyi ailelere gittiklerinden emin olun bunu da yapabilirsiniz gönül borcudur bu

Kedimekim

En azından 2 ay boyunca anne bebeklere kendi evinde bak daha sonra zaten anneden yavas yavas onlardan uzaklasmaya baslayacak o yuzden anneyi baska bir aileye yavrulari baska aileye verebilirsin dedigin gibi hepsini tek bi aileye verince yavrular daha öne cikacak ve anneyi dislayip sokaga birakabilirler o yuzden iki farkli yere sahiplendirirsen daha iyi olur bence ve uzun bi sure kedileri takip edecegini soyle sık sık fotograf video iste asilarini yaptirip yaptirmadiklarini ogren zaten gidisattan anlarsin duyarli insanlar olup olmadiklarini bir de evli ciftlere sahiplendirirsen daha cok sahiplenirler ama cocuklu olsunlar cunku cocuk dogunca da sokaga birakmak isteyebilirler

Tikih

niye vermek istiyorsunuz ?

ToprakSirin

Neden vermek istiyorum'a gelirsek ailem artık istimiyor kedi beslemek çünkü her yerde kedi tüyü varmış yemeklerin içlerinede giriyormuş benlik sorun yok ama ailem kesinlikle istemiyor bende siteden bir aile bulana kadar bizde kalıcaklar sokağa atamam

Tikih

hım....