Kuru Mamayi Lezzetli Hale Getirmek

Elifmuzeyyen

Daha öncede sormuştum tekrara düştüğüm için kusura bakmayın ama mamadan kaynakli olduğunu düşünüyordum dün enjoy marka kedi mamasi satin aldım normalde çocuklara (mahallemdeki çocuklara) salamli,sosisli,cigerli makarna sehriye pirinc falan yapiyordum ama artik kuru mamaya gecmek istedim çünkü ben haftaicleri yokken (okuldan dolayi) bizimkilerin daha kolay verebilmesi için ve çocukların da aç kalmamasi için. Yalnız sokak kültüründen dolayi yemek artiklari vs yediklerinden midir nedir ac olduklari halde kuru mamanin yüzüne bakan çok az çocuk oldu. Yarinki besleme de kuru mamayi tavuk suyu veya bulyon et suyu ile islatmayi düşünüyorum. Baska ne yapabilirim yogurdu biraz sulandirip yogurtla mi karistirsam? Cocuklar cok az yediler icime hic sinmedi valla. Ogleden sonra diger besleme yapan teyze gelecek gerci ama yine de icime sinmedi. O da tavuk suyuna bulgur falan atip corba yapiyor kuru mama getiriyor kemik kalintilari getiriyor ama onun kuru mamasini da cok cocuk yemiyor onun icin buna cozum bulmam lazim. Fikirlerinizi bekliyorum ayrıca ben de bakicam neler yapılabilir diye.

11 CEVAP

Tikih

YAŞ MAMA KATIN.EĞER YEMEZSE ET SUYU VB. BİR YEMEK SUYU İLE SULANDIRIN.YİNE YEMESE MALTINI BİRAZCIK OLSUN MAMAYA KATIN.YİNE YEMEZSE BU SEFER SEVDİĞİ VEYA BİRAZ OLSUN YEDİĞİ BİR KURU MAMA KATIN.

Elifmuzeyyen

@Tikih sokaktaki cocuklara vericem onun icin o kadar yas mama alip katamiyorum malesef et suyu veya tavuk suyunu denicem

Elifmuzeyyen

estagfurullah ozurluk durum yok tabiki de sayi fazla iste bugun 6 cocuk vardi enjoy mama satin almistim dun pek yemediler icime batti ondan

Sudeckmkc

Tavukçuda ya da bimde çorbalık tavuk var kilosu 2.50tl
Onları bölüp haşlayıp suyuyla ıslatabilirsiniz üstlerinde çok olmasa da et var biraz onları da didip koyabilirsiniz üstüne

Tikih

hım.özür dilerim kediler az sandım

beautifulcat

Tavuk didikleyip de karıştırabilirsiniz, kasaplara kediler için et vs diye sorarsanız eğer onlarda makul bir fiyata et veriyorlar,onu haşlayıp kuru mamaya karıştırabilirsiniz:)

Elifmuzeyyen

Tavuk suyu ile denicem yarin bakalim tesekkurler @beautifulcat

CansuKIRLI

Ben mamayı yemediği zaman yoğurt ile karıştırıyorum. Veterinerden aldığım bilgi ile yoğurt hiç zararlı değil. bu nedenle hiç düşünmeden yememesindense yoğurtlu olarak veriyorum.

Elifmuzeyyen

yan komsuda veriyor ama onun kedileri de benim verdigimi daha cok seviyor sanki biliyorlar hem sevip hem besledigim icin galiba illa tok da olsalar benden yiyorlar onlarda da 6-7 cocuk var degisiyor aslinda 15in uzerinde cocuk var

Elifmuzeyyen

@Sudeckmkc bizim de sanayi bölgesindeki paketleme yerinde var ama biraz bana uzak o nedenle gidemiyorum. Dün bulyon ile islattim biraz daha fazla yenildi geçen gune gore daha dogrusu sucuk oldugu icin sucuklari toplamis akilli bidiklar :')

Elifmuzeyyen

@CansuKIRLI Benim de aklima geldi teşekkür ederim ama bilemedim nasil olur ama siz madem biliyorsunuz deneyeceğim :') teşekkürler