Kedi Dalin Yıkanır Mı??

Derin_sila

Kedimi bebek şampuanı ile yıkamayı düşünüyorum sorun olur mu?

31 CEVAP

Ben hiç kedimi yıkaması amcam buna Dalin al dedi ben bilemedim Dalin hayvanlar için uygunmu napabilirim acaba bilemiyorum acaba intarnettenmi alsam

Kedimi hiç yıkamadim

bbeyzvv

dalin zararlı

Bikedi

Kedim bir defasinda sehpaya ziplayip meyve suyunu ustune boca ettiginde dalinle yikadik pofuduk gibi oldu. Tek dikkat etmeniz gereken sey cok iyi durulayin. Sonradan kendini yalayacagi icin sampuan artigi zararli olur.

dolstoy

ben haftada bir kedimi bahçeye çıkarıyorum çok seviyor ama kirlendiği için yıkamak zorunda kalıyorum, vücudu için bulaşık süngerinin yumuşak tarafı kafası içinse diş fırçası kullanıyorum sabun ise sulandırılmış dalin. çıkışa da ödül maması, şu ana kadar psikolojik sıkıntı yaşadığını düşünmüyorum, fiziksel olarak da sorunsuz ama uzun vadede ne yaşayacağını tecrübe etmedim. Her neyse dalin konusu içinse yıkamak her şekilde zararlı, zorunlu olmadığı sürece yıkamayın, benim kedim gibi toprakta turuncu olup gelmiyorsa, ama yıkarsanız dalin çoğu kedi şampuanından daha iyi diye düşünüyorum

Boldi

Hayvanlara özel olan uygun fiyata şampuanlar var onlardan alabilirsin ama dalının de bir sıkıntı çıkaracağını sanmam ha bu arada nolurrrrrrrr evcil hayvanların katıldığı yarışta beni beğenirmisiniz lütfen desteğinize ihtiyacım var

Bademisko

Dalinın içeriğinde sls olduğunu biliyormusunuz, çocuklar içinde zararlı olan bir madde lütfen içerik okumadan şampuanlari kullanmayin,???? ben cocuklarima(insan) uni baby kullanıyorum eger bu uygunsa kediler için tavsiye ederim

dolstoy

Beyaz kedim dışarıda turuncu olup geliyor, bezle geçecek gibi değil ama daha az zararlı bir şampuan için önerileriniz varsa seve seve denerim

ezoyabar

Elidor panten falan ne varsa yıka. Kediden kediye değişir bu benim kedim banyoya koşuyordu beni yıka diye 2 güne bir hayvan sıcaktan bunaliyodu adanada olunca jdjg

Succubus

Yakın zamanda bunun araştırmasını yaptım. Normal kedi şampuanı önerilse de kötünün iyisi olarak bebe şampuanı kullanabilirsiniz insan şampuanları tarzı bir yazı okumuştum ben. Beni de en ikna eden o oldu. O yüzden patileri yıkamak için kedi şampuanı kullanıyorum.

Kuzucansu44

Ben kedilerimi kedi şampuanı ile yıkıyorum, en iyisi kediler için özel üretilen şampuanlar ama şuan elinde dalin varsa sıkıntı olacağını düşünmüyorum.

Kuzucansu44

Ben kedilerimi kedi şampuanı ile yıkıyorum, en iyisi kediler için özel üretilen şampuanlar ama şuan elinde dalin varsa sıkıntı olacağını düşünmüyorum.

Pattapatty

Benim 18 yaşında oğlum var (sokak kedisi cinsi) bebekliğinden beri her hafta bebek şampuanıyla yıkayıp kurutma makinesiyle kurutuyorum şimdiye kadar hiç deri problemi yaşamadık

Blychee

Arkadaşlar ne kadar zekisiniz valla hayret ettim dalinle yıkamışlar bişey olmamış çünkü bebek sampuaniymis. Yazarken de fark ettiniz dimi? BEBEK SAMPUANİ. KEDİ ŞAMPUANI DEĞİL. Dalin bize bile zararlı çünkü bebek cilt ph ile yetişkin insanın ph i bir değildir. İnsanlar arasında bile yaştan fark ediyorken kedinizi gidip bunla yikayamazsiniz. Çok seviyorsanız kedinizi ona uygun şampuan alıp çok nadir yikayacaksiniz. Bişey olmamış diye de bişey yok. Yıkadın diye ölecek değil hayvan zaman geçtikçe olumsuz etkisi illa ki ortaya çıkacaktır. Lütfen baktığınız cana kıymet verin!!

8miya6666

Benimde engelli kedim var bacaklari tutmuyor bu yuzden idrarini biz yaptirdimiz icin arada kirleniyo alti yikamak zorunda kaliyorz bende dalinle yikicam