Kedim Balkondan Düştü

kedipatisii

Çok üzgünüm ne yazık ki. Sabahtan beri kendime gelemiyorum. Sabah kalktığımda kedimi evde bulamayarak dışarı çıktım ve onuncu katta oturuyoruz. Daha ilk defa hayvan beslediğim için ne yapabileceğimi çok bilmiyordum. İlk geldiği zamanlar bütün kapı pencere varsa kapalı tutuyordum fakat zamanla bana kedilerin balkondan atlamayacağını söylediler ve bende açtım. Genelde balkonda gezer fakat ani davranışlar yapmazdı. Ben yinede para biriktirip bir kedi ağı almayı düşünüyordum bu ay ama ne yazık ki bu gece ben uyurken aşagı düşmüş ya da atlamış bilemiyorum. Onuncu katta oturuyoruz ve mucize gibi bir şekilde hiç bir yerinde kanama yoktu. Sadece her yeri kaka olmuştu. Yürürkende ayağının birinin kırıldığını anladım. Bulduğum gibi açık kliniğe gittik. İç kanama için iğne yaptılar, röntgen çekildi. Röntgende şükür ki sadece patisinin birinde kırık çıktı. Ama bize kırılan yerin ancak ameliyatla olacağını onunda en az 3000tl civarı tutacağı söylendi. Ekstra iç organlarinda sorun var ise fiyatın dahada artabileceğini söylediler. maddi durumumuz bunu karşılayacak düzeyde olmadığı için öneriyle belediyenin bakım evine götürdük. Şimdi orda duruyor ve ne olacağı konusunda fikrim yok. Bana telefon numarasi ve ziyaret saatlerini verdiler. Yarın arayıp konuşacağım. Şu durumda yapabileceğim bir şey yok biliyorum ama sizce kurtulma şansı var mı? Genel durumu iyi gibiydi ama iç kanamasi var mi bilmiyorum. Birde barınaktan geri alabilir miyim onu? Kedimi almaları için sitede bakıyordum diye yalan söylemek zorunda kaldım. Çok üzgünüm.

53 CEVAP

ismailfigen

Bu konuda sizi uyarmıştım. Ankara kedilerinin balkondan uçmaları meşhurdur diye. Balkona demirliyse çarşafla korkuluk yapmanızı önermiştim. Geçmiş olsun. Kedinin canı çok yanıyordur. Belediye ne kadar ilgilenir bilemiyorum.

Miniminimini

Gecmis olsun cok kotu bir durum fakat kusura bakmayin keske onlem almayan kimse kedi bakmasa diye dusunuyorum. Sineklik parasindan kacarken daha buyuk masrafla karsilastiniz ve kedinizde maalesef saglik sorunu yasadi, bunlari goz onunde bulundurup hareket etmeliydiniz. Umarim en kisa zamanda duzelir yavrucak.

izmir_pet

yalniz tmm bi hata olmus dusmus deseniz anlicaz da 10.katta balkona cikiyomus gunesleniyomus. Boyle bi sacmalik olurmu yaa kedi bu. Size soruyorum. Bebeginizi 10. Katta balkonda birakirmisiniz nasil olsa kimsenin dusmuyo diye?

Sudeckmkc

Ya bu sitedeki bazı insanlar tanımadıkları insanların üzerine o kadar fazla gidiyor ki. Napıyorsunuz yani bir hata görelim bulalım da saydıralım diyerek mi giriyorsunuz siteye? Bir hata yapmış balkona bırakmış ama zaten tel alması gerektiğini biliyor bunun için soru bile açmıştı sitede. Zaten üzgün neden üstüne gidiyorsunuz bu kadar

izmir_pet

ben kendi adima aciklama yapiyim. Suana kadar kimseye asla kirici konusmam konusmam da zaten haddime dgl. Herkesin fikirlerine dusunce yapisina da saygiliyim. Mesele su ki sadece hatadie kazadir bisey soylemedim bende cok uzuldum. Ama sonradan baktim ki guneslenmeye cikariyomus ve bi kez falan dgl. Kimseninki dusmuyo benimkide dusmez atlamaz diye. Bu konuyu aciyoruz ki yanlis algi olmasin kimsede. Bisey gorup atlayabilirde veya ayagi kayar duser de. Sadece cok buyuk bir ihtimal var bu algiyi ortadan kaldirmak gerekiyor. Bi kisi iki kisi yapmissa bile o kadarla kalsin digerleri yapmasin diye. Yanlis anlasilmisiz sanirim ama durum bundan ibaret

Elifmuzeyyen

Ah canım benim ne kadar masum ve tatli kolu da sargida bebek ya resmen bunlar kendi kolu kirilsa insan daha az üzülür onlara bi sey olunca bi de caresiz kalip dertlerini anlatamiyorlar ben ona cok üzülüyorum allaha şükür ki hayatta çok sevindim çok geçmiş olsun benim yerime öpün

Sudeckmkc

Çok geçmiş olsun umarım en kısa zamanda iyileşir. Bildiğim kadarıyla belediyeler hayvanın tedavisini yapıp yaşı geldiyse kısırlaştırıyor ve aldıkları yere bırakıyorlar. Siz sürekli gidip bakarsınız ziyaret saatlerinde. Sahiplenmek istediğinizi de söylersiniz teda bitince oblar bırakmadan alıp evinize getirirsiniz

ismailfigen

Antalyada tanıdık veteriner dostu olan varsa bu arkadaşa yönlendirebilir. Tekrar geçmiş olsun. Kedinize daha dün mama önermiştik oysa ki..

izmir_pet

10.katta balkona dgl pencereden bila baktirilmaz. Sineklik bile olsa cam bile acilmaz cok uzuldum gercekten. Birini yollayin sahiplenmek istesin dicem ama anlasilir. Keske bastan yalan atmasaydiniz veterinere. İnsallah iyilesir ama umarim geri alabilirsiniz krdinizi

kedipatisii

@seda45 yazdıklarımı okumadan mı yorum yapıyorsunuz anlamıyorum. Ben kedimi barınağa atıp gitmedim. Buna mecbur kaldım çünkü ne yazık ki 6000 tl civarı masrafı karşılayacak kadar bütçem yok. "Barınaklarda bir sürü kedi varken birde siz bırakıyorsunuz" gibi saçma sapan şeyler söylemişsiniz birde. İmkanım olsa inanın ordaki canlılarıda dışarı çıkartırım.

@sudeckmkc
Hayır kimse bir cana sahip çıkarken onun kötülüğünü düşünerek hareket etmez. Zaten ben kedi ağı alacaktım ama bu talihsiz olay yaşandı. Burdaki insanlar ellerinden gelseler linç edecekler adamı. Bir yardım beklentisiyle bir fikir beklentisiyle yazıyorum her iki cümleden biri eleştiri. Hayır insanların fikirlerinede saygım var, hata bendede olabilir ama ben kendi elimle kötülük yapmışım gibi konuşuyorlar.

kedipatisii

Bugün pamuğu görmeye gittim. Ameliyat olup olmayacağı kararlaştırılacaktı ve veteriner hekimle görüştüm. Bana ameliyatın riskli olabileceğini, daha çok kücük olduğundan ve barınak ortamında daha fazla kalmasının sakıncalarından bahsetti. Patisi bu şekilde kaynayacağı için hayati bir durumu yok bu sekilde yaşamını sürdürsün dedi. Şu an evde uyuyor. Yemesinde içmesinde problem yok. Patisi atelde sarılı. On beş gün sonra kontrole götüreceğim. Ameliyat olmayacak.

melikealgin

Kedine kavuştun demek sevindim :)

Elifmuzeyyen

Harika haber sevindim tekrarlanmaz Insallah iyi olsun butun hayvanlar tek derdimiz bu zaten hepimizin

kedipatisii

Biraz topalliyarak gidecek sanirim. Yamuk kaynamamasi icin duzelterek bantladilar. Acikcasi daha duzgun bir yer olsaydi ameliyat etmelerine izin verebilirdim ama barinaklar enfeksiyon yuvası.

izmir_pet

"Elifmuzeyyen" sizin sozlerini calmis gibi olucam ama yaa canim benimm ne kadar masum yaaa. Gercekten de oyle savunmasiz caresiz kucuk buyuk farksiz hepsi bebek oldugundan, insandan fazla uzuyoruz istemsiz. Zaten bi kez cok buyuk sansla hayata tutunmus insallah saglikli mutlu uzun bi hayati olur