Whiskas Kedi Maması?

Fablemoon

Kullanmalıyım? İyi mi?

73 CEVAP

Terranova

Whiskas için, "en iyi market maması öneriyorum" diyen. "Ne iyi, ne kötü idare eden" diyenlere kesinlikle itibar edilmemeli. Yanlış yönlendirme ve kafa karışıklığından başka bir şey değil. Whiskas en net şekil de; beş para etmez bir mamadır.

Nursemakpln

Kedimi ilk sahiplendiğimde bende whiskas kullanmıştım,veterinerime danıştığımda hastalık oluşturduğunu söyledi.Ayrıca whiskas kullandığımda kumu ve kedimin ağzı çok kokuyordu.Tavsiye etmem.Bence almayın whiskas,kediniz içinde riske girmeyin.

srfsnn17

Eğer maddi durumunuz el veriyorsa ve kedinizle uzun bir yaşam istiyorsanız kullanmamanızda fayda var arkadaşların da dediği gibi kısa vadede her kedide aynı etkiyi göstermese de uzun vadede zararı çok fazla

kedisurat

Whiskas, Goody ve benzeri market mamalarının yarardan çok zararı oluyor maalesef. İçeriğini araştırarak mama almanızı öneririm. Ayrıca Whiskas mamanın kötü olduğunu okuyunca evdeki kedisine veremeyen ama sokaktakilere veren kişiye sesleniyorum. Ev kedileri için iyi değil diye bir mantık olamaz. Evdeki kedi de sokakta ki değil mi ? Onlarda iyi mama yemeyi hak ediyor hemde fazlasıyla !

minnoskoss_123

Diğer market mamalarına göre en iyi whiskas. Onun dışında Goody mamasını kullanmayın çünkü hayvanlara çok zararlı oluyormuş. Bende öğrenince şok olmuştum çünkü kullanıyordum. Söylediğim gibi whiskası kullanıp tercih ediyorum.

lamiaaslan123

Whiskas kötü bir marka. Tabii ki bence. Çünkü kedilerim beğenmedi. onun yerine Royal Canin veya D&R kullanabilirsin.

Minnakpatipuki

Ayrıca kedim hastalandiktan sonra arastirdigim kadarıyla çoğu kişi kedilerde bağımlılık yaptığını ve whiskastan sonra başka hiçbir mamayı kabul etmediklerini soyluyor. Veterinerim de market mamalarinin kısa süreli kullanıminda bir problem çıkmasa bile ileriki zamanlarda böbrek rahatsızlıklarına yol açabileceğini söyledi ve tavsiye etmedi. Sitedeki farkli basliklarda tecrübeli insanların tavsiye ettiği uygun fiyatli çok daha iyi içerikli mamalar var onlara bakmanizi oneririm.

selveroglum

Kötü

izmir_pet

whiskas en kotu mamalardan biri. Zararlari saymakla bitmez ve ayrica tuz orani da asiri yuksek

Duygunur

Kullanmayın whiskas

Alicveben

market mamalarını önermiyorum wihiskas ı 1 hafta verdim bayıla bayıla yedi ama sonra 3 defa kustu önermiyorum profine uygun fiyatlı ama en kaliteli olan ND diye biliyorum

ahmetaydinli

Kötü bir marka zaten whiskas ve pedigree market maması . içerisinde bir şey varmış yanlış bilgi olmasın ismini tam olarak bilmiyorum kedilere ve köpeklere bağımlılık yaptırıyomuş ve çok zararlıymış veterinerimede sordum kötü bir marka dedi ve propalanı önerdi . Kedinizin sağlıklı olmasını istiyosanız ki istiyorsunuzdur vermeyin . Yani bence sonuç olarak sizin kararınız : )

sdfkllli

bulut18 bahsettiginiz mama hayvanların fastfood u gibi bisey bagimlilik yapan kedilerin yok diyemeyecegi kadar cekici bir mama. lakin oyle bir durum var ki nadiren zarar vermese de bircok kediye zarari dokunuyor cogu hayvan sahiplerinin deneyimi. siz onleminizi alin en azindan yolun basindayken bagimlilik yapmadan baska mamalari arastirin . not : butun mamalar hayvan uzerinde iyi kotu bir sekilde deney yapiyor ve bi sekilde hayvanlar evcil hayvanlarimizin karni doysun diye katlediliyor . biri birinden farksiz diil .

Bulut18

Sdfkllli, siz zaten kullandığımı düşündüğünüz ama ben sadece denemek amaçlı küçük minik bir paket almıştım zaten daha sonra bıraktım hem burada okudum hem hekime danıştım ve bıraktım, Burada sadece söylemek istediğimiz bayanın sordugu soruya kullanmayın dedik ben de sadece elimde kalan hatta küçük bir paketi dışardaki hayvanlara verdim dedim toplam zaten iki tane küçük kap çıktı buradaki tartışma sebebi büyüyen sebep o yani ama neyseki ben artık zaten muhatap olmayı düşünmüyorum gereken bütün açıklamayı da yaptım sizin de düşünceniz için teşekkür ederim zaten ben de öyle yaptım devam etmiyorum. burada sadece söylemek istediğimiz bayanın sordugu soruyu kullanmayın dedik ben de sadece elinde kalan hatta küçük bir paketi dışardaki hayvanlara verdim dedim toplam zaten iki tane küçük kap çıktı buradaki tartışma sebebi büyüyen sebep o yani ama neyse ki ben artık zaten muhatap olmayı düşünmüyorum gereken bütün açıklamayı da yaptım sizinde düşünceniz için teşekkür ederim zaten ben de öyle yaptım devam etmiyorum ..

sdfkllli

sokaktaki kedilere gelicek olursak zaten bircogu ne suyunu temiz icebiliyor ne de yemegini tam anlamiyla yiyebiliyor hatta cogu insanlarin yemis oldugu tavuk et vb gibi yiyeceklerin atiklarindan besleniyor yani bir iki avuc mama onlarin sagliksiz beslenmesine sebep diil. insanları yargılamadan önce kendimize bakalım arkadaşlar ben dahil hangi birimiz sokaktaki kedilere acana nd vb gibi mamalar sunuyoruz ya da hepsine yetebiliyor muyuz ?