Orijen Ve Acana Mamaları Karıştırıp Kullanan Var Mı?

kedigibiyiz

Anket

N&D
(12 oy)
Acana
(4 oy)
Orijen
(7 oy)
Acana&Orijen
(1 oy)
Toplam (24 oy)

Merhaba mama konusunda gerçekten iyice karıştım. Bu son sorum olacak, rahatsızlık verdiğim için hepinizden özür diliyorum. N&D düşünüyordum fakat Acana ve Orijen konusunda da hidip geliyorum. Acana ve orijeni karıştırıp kullansam oğluma bir zarar vermiş olur muyum?
Hayır karıştırma derseniz, N&D hangsinden almalıyım? Veya acana orijen? Şimdiden teşekkürler ve sevgiler

17 CEVAP

Gul36

Acana ile Orijen tek başlarına bile bazı kedilere ağır gelebiliyor, alerji yapabiliyor. İkisi bir araya gelince nasıl bir etki oluşturur bilemeyiz. Ya da kedi yemeyebiliyor. Belki de iyi gelir hiç bilinmez ama şimdi riske girip ikisini karıştırmayın bence. Eğer premium mamada karar kıldıysanız isterseniz Acana ile başlayın, duruma bakıp iyi gelip gelmediğini gözlemledikten sonra ya aynı mamayla devam edersiniz ya da Orijen denersiniz.

Emrondre

Zeytinime bayadır nd mama kullanıyordum her çeşidini denedik sorun yoktu ilk zamanlarda, En son Nd nin tahılsız kuzulusunu aldım ilk başta iştahla yiyen kızım son zamanlarda yemek istemedi , ayrıca deride kepeklenme ,tüy dökümü, kabızlık sorunu ve mama çıkarma gibi problemler başladı , Veteriner hekimimiz bu mamadan kaynaklı olacağını söyledi ve Acana yı tavsiye etti hemen biz de numune isteyip denemeye karar verdik gerçekten mama mükemmel ve kızımda ki değişikliler bir ayda farketti tüyleri parlak kepeklenme sorunumuz gitti ve diğer sorunlarda , en çok hoşuma gidende resmen bu mamayı yerken konuşarak ve hırıltı çıkararak yiyor kedimin bu derece mutlu olacağını düşünmemiştim ben Acana derim sevgilerle

Gul36

Neden Acana ile Orijen'i karıştırmak istiyorsunuz öncelikle ?

kedigibiyiz

Sağ olun @Gul36 siz bana bu mama tercihleri konusunda çok yardımcı oldunuz :) sizin de başınızı ağrıttım kusura bakmayın.

Gul36

Rica ederim, ne demek. :)

pinarcaya

Kedinizde kilo problemi yoksa orijen six fish tavsiye ederim. Kedime 1 paket kullanmistim. Tuyleri yumusacik olmustu. Ama benimki dombili oldugu icin birakmak zorunda kaldim maalesef.

Bulut18

Acana ve orijen Çok fazlasıyla yağlı Mamalardır en üst Sekmen de çok lezzetlidirler fakat kuzey bölgesindeki balıklar veya hayvanlar tarafından yapıldığı için bu Mamalar fazlasıyla yağlı va Çok fazlasıyla yağlı Mamalar dır en üst Sekmen de de çok lezzetlidirler fakat kuzey bölgesindeki balıklar veya hayvanlar tarafından yapıldığı için bu Mamalar fazlasıyla yağlılar Bu yüzden bizim ülkemizde hayvanlarımızı biraz miskinleştire biliyorlar. Öncelikle kesinlikle kedi şişko veya yapılıysa tahılsız bir ürün kullanmanızı öneririm. Tahıl sadece şişkinlik ve boş kilo yapar bunu biliyoruz tabii ki takasz ürünler maddi açıdan birazcık farklı o yüzden kış ayında Hakan’a kullanabili tahıl sadece şişkinlik ve boş kilo yapar bunu biliyoruz tabii ki ta nasıl ürünler maddi açıdan birazcık farklı o yüzden kış ayında acana kullanabilirsiniz ama tekrar bahar ayı itibariyle n&d kullanabilirsiniz veya sürekli bu markayı de kullanabilirsiniz N&d için Söylüyorum. Acana Çok yağlı bir mama türü olduğu için kışın kedileri besliyor koruyor ve üşümemesi için yağlandırıyor. Ama n&d de üst segmen cok guzel. Yaz aylarında ve kış aylarında ayrı ayrı kullanan bir çok insanlar var sadece geçiş yaptığınız zamanlarda ilk birkaç gün mutlaka karıştırarak geçiş yapın ama zaten bir kediye sürekli aynı tadı verdiğiniz zaman bir süre lezzetli yedii şeyleri bir süre sonra yemeyebilir çünkü bakabilir aynı bizler gibi onlarda değişik tatlar istiyorlar Yaz aylarında ve kış aylarında ayrı ayrı kullanan bir çok insanlar var sadece geçiş yaptığınız zamanlarda ilk birkaç gün mutlaka karıştırarak geçiş yapan ama zaten bir kediye sürekli aynı tadı verdiğini zaman bir süre lezzetli yediğim şeyleri bir süre sonra yemeyebilir çünkü bakabilir aynı bizler gibi onlarda değişik tatlar istiyorlar. Sevgiler:)))

kedigibiyiz

Çok teşekkürler ilginize :) uzun uzun yazmışsınız dikkat edeceğim :)

Bulut18

Hakana yazmısım telefon düzeştmiş. Acana olacaktı:)))₺

Bulut18

Evet bildiğim bütün her şeyi anlatmak istedim çünkü bu ma konusunda ben ressmen bir hafta uykusuz kaldım çünkü bircan ediniyorsun ve bu edindiğin çok hassas çok iyi bakman gerekiyor o yüzden ben ressmen bir hafta uykusuz kaldım ve çok iyi araştırdım bir çok yerle görüştüm hep telefonlarla görüştüm o yüzden bildiğim hepsini size aktarıyorum şunu söylemek isterim herkesin kullandığı şey farklıdır her kediye yarayan ürün de farklıdır hani mesela biri demiş ben bunu kullandımki dökücü köpek oldu ama sürekli ben her zaman şunu söylüyorum aynı mamayı yıllarca kullanamazsınız. Evet bildiğim bütün her şeyi anlatmak istedim çünkü bu ma konusunda ben ressmen bir hafta uykusuz kaldım çünkü bircan ediniyorsun ve bu edindiğin çok hassas çok iyi bakman gerekiyor o yüzden ben ressmen bir hafta uykusuz kaldım ve çok iyi araştırdım bir çok yerle görüştüm hep telefonlarla görüştüm o yüzden bildiğim hepsini size aktarıyorum şunu söylemek isterim herkesin kullandığı şey farklıdır her kediye yarayan ürün de farklıdır hani mesela biri demiş ben bunu kullandımki dökücü kepek oldu ama sürekli ben her zaman şunu söylüyorum aynı mamayı yıllarca kullanamazsınız. N&d kullanıyorsanız mesela bir yaşından sonra bunun balıklısı var kuzulusu var tavuk busu var yani bir çok şeyi var hayvan sürekli farklı lezzetler yiyebilir ve bununla beraber aldığı besin değerleri değişir balıktaki değer farklı kuzudaki değer farklı gibi yine sorunuz olursa her zaman biliyorsam yardımcı olurum :)))

Bulut18

N&d kitten tahılsız kullanıyorum ben 3 aylık kedim. Tek çeşit kitten da zaten. Ama sonra mutkaka n&d ve acana kullanırım. Acana da pasifica öneririm en çok tutulan ve besleyici ama kış ayı için söylüyorum. Yazın iklimi sıcak bir yerdeyseniz kesinlikle acana değil n&d olmalı;) yaz kış değişebilirsinix

kedigibiyiz

Teşekkür ederim yorumunuz için düşüneceğim

kedigibiyiz

O kadar kafam karıştı ki ikisi konusunda karıştırma fikri gelmişti aklıma o sebeple :)

kedigibiyiz

Biz de biraz şişkoyuz malesef :)

kedigibiyiz

@Bulut18 çook teşekkür ederim. Çok haklısınız benim de o kadar kafam krışık ki zaman geçip karar veremedikçe çok üzülüyorum. Üç dört gündür araştırmadığım şey kalmadı. Görüyorsunuz en son o kadar kafam karıştı ki mamalrı karıştırmayı düşündüm :))))