Kedimin Sırtındaki Şişlik İçin Yardım

Ysfkyc

Merhaba arkadaşlar kedim üzüm bundan 2 hafta önce kuduz aşısı oldu şu an sırtında fındık büyüklüğünde bir şişlik var ağrısı yok davranışlarından abladığım kadarıyla internetten bakyım aşı yapılan bölgedr ilaç dağılmadığı için olabilirmiş.. Daha önce böyle bi durumla karşılaşan yada bilgisi olan varsa yardımınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler..

16 CEVAP

izmir_pet

Et beni gibi mi ten renginde? Yoksa derinin altinda olan kemik gibi bisey mi, saga sola oynayan ellediginizde? Ben ikisinids yassdim oyls biseyse

Ysfkyc

Ben veterinerimize pek güvenmiyorum açıkçası deri altı iltihabı olabilir temizleyelim dedi ama internetten yaptığımm araştırmalarda aşıdan kaynaklı olabilir yazıyodu ben onların hatası diye düşünüyorum o yüzden yeni bi veteriner bulana kadar bizde yiyeceklerimize dikkat edelim çünkü kızım herşeyi yemek istiyo ve bizde çoğu zaman kıyamıyoruz maalesef

Mhmtskcioglu

Benim kedimdede karma aşısında aynı sey olmustu ama zamanla gecıyor merak etmeyın ası vurulduktan sonra hemen ovalanırsa ası yapılan yer oyle bı sıkıntı olmuyor

SenanurKsl

Siz yinede sürekli oraya masaj yaparsanız iyi olur ciddi birley değildir beklemek gerekir zamanla geçer .

Ysfkyc

Derinin altında evet dediğiniz gibi ellediğimde oynuyo

Ysfkyc

Tecrübelerinizi paylaşırsanız çok sevinirim

izmir_pet

benim onceki kedimde bi sag bi solunda iki tane vardi. Dokundugumda sanki boyle kikirdak kemik gibi hafif, ve derinin altinda oynuyordu. Dokununca falan aci hissetmyordu. Ve o kedimde hic asi yoktu. Bazi yedigi seylerin alerji yaptigini soylemisti veteriner ve gecmez drdi. İsterseniz hap seklinde gida takviyesi verrbilirim dedi. Yapilcak bisry yok hersryi vermeyin dedi. O zaman mamalardan hicc anlamiyodum micho aliyodum. Belki mamadan belki farkli biseyden. Ev yemekleri de yiyordu. Ve gecmedi ikiside malesef. İnsallah sizinki de zararsiz biseydir

izmir_pet

Yani bi tedavi uygulanmadigindan bende bilgi veremiyorum ama benim veterinerim oyle demisti o zaman. Dogru yanlis bilmrm ama bi zarari olmadi onlar uzerinde kaldi. Boyle nohut tanesi kadar falandi. Severken direk hissediliyodu

Ysfkyc

İnşallah öyledir çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgilere

izmir_pet

Benim veterinerim brnimki icin deri altinda iltihap tarzi bisey olsa kikirdak seklindr olmaz ve dokunuldugunda kimildamaz demisti. İltihap turu sanmiyorim bende. Belki tabi sizinki farklidir asidan da kaynaklanabilir. Bencede farkli bi veteriner gorse daha iyi olabilir

Ysfkyc

Evet ve bence iltihap olsa ağrılı olur ve canı yanar diye düşünüyorum üzümdeki tamda dediğiniz gibi kıkırdak yapısında sağa sola oynuyor çok sağolun vakit ayırdığınız için teşekkür ederim

Tugbabilginer

Merhaba ben aynı durumu çok kez yaşadım köpeğimde, endişelenmenize veteriner veteriner gezmenize hiç gerek yok hirudoid forte sürüp masaj yaptığınızda zamanla kaybolduğunu göreceksiniz yalnız bu süreç biraz uzun sürebilir

BurcuAyg

Merhabalar. Kedinizin hastalığıyla ilgili pek bir bilgim yok ne yazıkki. Ben sadece buraya iyi dileklerimi sunup İnşallah en yakın zamanda iyileşir demeye geldim :)

Ysfkyc

Teşekkür ederim arkadaşlar

Ysfkyc

Teşekkürler tuğba hanım