Kedim her köşeye çişini yapıyor ya ben pes edeceğim ya da o lütfen acil yardım edin?

bappatan
bappatan

3061 Puan

Kumuna da yapıyor kumunu her gün 2 kere temizliyorum. Kış olduğu için kapıları kapatıyoruz kedimiz de oturma odasında kalıyor kumu kuytu köşede kakasını hep oraya yapıyor ama akşam olunca mutfağa, dış kapının önüne banyo kapısının köşelerine odadan çıktığı her fırsatta işiyor. Yaptığı yerleri çamaşır suyuyla yemizleyip her gün oralara kolonya döküyorum bu sefer diğer yerlere yapmaya başladı. Veteriner kontrol etti herhangi bir idrar yolu problemi yok dedi. Kısır değil 10 aylık önünüzdeki hafta kısırlaştırılacak. Kızgınlığı daha geçen hafta geçti. Kızgınlık belirtileri gösteriyo ama iflahım söküldü yerleri temizlemekten pes etmek üzereyim lütfen yardımcı olun.


34 CEVAP

TarcinBey
TarcinBey

5411

Şu an aynı dertten muzdaribim. Benimkide yaklaşık 1 aydır her yere işiyor. yataklara koltuklara yerlere falan. Kuytu köşede sessizce
görünce hemen bakıyorum
isemeye mi meyilleniyor diye. Fazla ilgisiz ve tek bırakmayın fırsat bulmasin. Kisirlastirana kadar da geçeceğini sanmıyorum.


Alexalexalex
Alexalexalex

825

Bildiğim tek çözüm kısırlaştırmak. Kısırlaştırınca genelde geçiyor. O yerleri iyi temizleyin ki kısırlaştırma sonra bıraktığı kokuyu alıp yine işaretlemek isteyebilir.


jingjing
jingjing

2119

Merhaba Jakson galaxy ( Benim belalı kedim ) belgeselinde kedinin evde heryere çişinin yapmasının kedinin evde huzursuz hissettiğini bu yüzden evde kendine yer edinmeye çalıştığı için işaret bıraktığını açıklaması yapmıştı. eğer evinizde başka kedi ya da çocuk varsa bunu daha çok yapıyorlar ya da yeni bir eve taşındıysanız . çözümü ise kedinin kendini güvende hissetiği bir alanı sizin istila etmemeniz ,kediniz istemeden zorla almamanız ya da dokunmamanız. jakson galaxinin belgesellerine bakabilirsiniz orda sizin dediğiniz davranışları aynısını sergileyen kedilere bu alışkanlıkları bıraktırıyorlardı.


bappatan
bappatan

3061

Kedim 1 haftadır bizde ilk 4 gün gayet normaldi her şey ama kızgınlıkta şuan belirtileri baya kendini hissettiriyor gece bitmeyen bağırmalar yerlerde sürünmeler yuvarlanmalar kuyruk titretmeler yani evde eşim ve ben varız başka kedi de yok hatta misafir bile gelmedi biz dışarı gelip gidiyoruz o da tek odada kalıyor Ankara soğuk olduğu için kapıları kapatmazsam asla içerisi ısınmıyor. Kumunun olduğu o odaya asla çişini yapmıyor gidiyor kuma yapıyor savah temizlemeye gittiğimde gece 2-3 kere mutlaka yapmış oluyor ama dışarı çuktığı and diğer odaların her yerine mutlaka çiş yapıyor. Bunu yer belirlemek için mi yapıyor bilmiyorum bizi mi cezalandırıyor çıktığımız için? Max 4 saat evde yokum ona da cezalandırır mu? Veteriner kusırlaştırduktan sonra devam eder derse ben yıldım önceki ailesine ağlaya ağlaya geri verceğim


Alexalexalex
Alexalexalex

825

Sizi cezalandırdığı bı düşünmüyorum alışma sürecidir belki ama sanmam bence tamamen kızgınlık etkisi. Ameliyat sonrası bir bakın büyük ihtimal geçer , heryeri özellikle idrar bıraktığı yerleri sirkeli suyla falan temizleyin, iyice dezenfekte olsun.Umarım iyi olur herşey.Benim kedim çok hareketli bir tekir veteriner ameliyattan sonra durulur dedi ama hiç öyle olmadı, hareketli kediyse yaramazlıkları da hazır olun.


Sarecansu
Sarecansu

12809

şuan alışma sürecinde sabırlı olun,ayrıca erkekmi?


eslemalkann
eslemalkann

889

Şuan kızgınlı sürecinde olduğunu düşünüyorum. umarım bir an önce geçer . :)


privacy031
privacy031

959

aynı sıkıntı benimkinde de var. bazen 2 haftada bir bazen ayda bir çişini özellikle geceleri laminantların üzerine yapıyor.. sirkeyle temizliyorum.. bu sefer başka bir yere yapıyor.. kısır değil ve 1,5 yaşında.. valla bende ne yapacağımı bilemiyorum artık.. yapma diyorum, ses tonumu yükseltiyorum.. suçunu anlıyor, kaçıp saklanıyor.. ama sonra bir daha yapıyor.. kısırlaştırınca kesilecek mi? lütfen tecrübelerinizi paylaşın..bir çözüm bulalım şu işe..


sevvalguralp
sevvalguralp

5859

@privacy031 evet kısırlaştıklarında yapmayı birakiyolar. Benim kedimde ameliyattan once her yeri isaretlerdi ameliyattan sonra bir kere bile yapmadı


EmineDuman
EmineDuman

2679

Bence hem alışma dönemi hem de kızgınlık durumu.Kısırlaştırılınca geçer bende aynısı yaşamışdım ameliyat sonrası bir daha yapmadı :)


Soruya cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.

Üye Ol Giriş Yap

  • 733 Görüntüleme
  • 34 Cevap
  • 0 Pati

SORUNUZ MU VAR?

Uzmanlardan ve diğer üyelerden faydalı cevaplar almak için:

Yeni Soru Sor
HAYTAP & PETLEBI
BARINAKLARA BAĞIŞ
BUGÜNE KADAR 11812 KG MAMA BAĞIŞLANDI

BENZER SORULAR