Erkek Kedimi Ciflestirsem Yavrulara Nasıl Bakmam Gerekir

Erkek bir kedim var veterinere götürdüm de mix yani karışık bi cins dedi ciflestirirken cins önemli mi birde yavru olursa napmam gerekir ?

19 CEVAP

Friolero

Okuma yazmam var çok şükür. Ben de sana diyorum ki mix kedi dolu zaten ortalık onun yerine kısırlaştırabilirsin. Tamam senin açından sıkıntı olmucak ama o hamile kalan kedi ve yavrular nolucak biraz düşünmek lazım. Sanırım sen okuduğunu anlamlandıramıyorsun. Haklısınız aşkı.

aleyn

çiftleştireceğiniz kedi belli mi belliyse o kedinin sahipleriyle konuşup kararlaştırmalısınız

aleyn

çiftleştirecek kedi bulmanız gerek onun bi hastalık taşımadıgından emin olmanız gerek kedinize ve yavrulara geçmemesi için, kedinizin onunla çiftleşmeyi kabul etmesi gerek. cins kedilerin çiftleştirilmesinde erkek kedi bir yavru alıyor diğerleri anne kedide kalıyor ama onları yuvalandırmak daha kolay, cins olmayan kediler için yavruları sahiplendirmek ve akibetlerinden emin olmak bi sorun, sokağa düşebilirler. yani şimdi eve kızgınlık döneminde çiftleşmemesi bi sorun ama ileri vadede daha büyük bi sorumluluk var, o yuzden bu kızgınlıgın bitmesini bekleyip kısırlaştırmanız en temizi.

Aleyn allah razı olsun çok teşekkür ederim ben sadece düşünüyorum ama kısırlaştırmak da en iyisi sanırım

Kisirlastirin gercekten 4 yavruyu zor sahiplendirdim benim Kedim de erkek sokağa çıkıp gelen bir kedi ama kızgınlık döneminde bedenen ruhen çok kötü oluyor sizinki evden kaçmaya da çalışabilir ileride sağlık problemleri çıkabilir en iyisi kısırlaştırma diye düşünüyorum

Gozdetemizel

Malesef gunumuzde sokaktan ya da barinaktan sahiplenmek yerine cins kediler tercih ediliyor.cins kedileri olan arkadaslarim ciftlestirdiklerinde,erkek kedi sahibi yavrulardan sadece 1 tanesini alma hakkina sahip,diger yavrular disi annenin ailesinde kaliyor ve cins olup para ettikleri icinde ucreti mukabilinde hesapta sahiplendiriliyor.!!!
Kedinizin cinsini bilemiyorum ancak cins degilse muhtemelen tum yavrular elinizde patlar :) ve evet gercekten onca yavruyla ozellikle calisan insanlarsaniz basetmek cokzor.esiniz calismiyorsa evde onun icinde cok zor.
Genelde disi kediler icin 1 kez dogurmadan kisirlastirmayin deniyor ancak durum erkek kedilerde nedir bilemem.umarim dogru karari verirsiniz.kolaylar gelsin

minnoskoss_123

Kısırlaştırmak en iyisi. Kısırlaştırmak demek hem anne kedi için hem de olmayacak yavrular için rahat bir nefes demek. Bir anne kedi yavrular doğarken hayatını kaybedebilir. Yavruların hepsi sahiplenilmeyebilir. Sokakta binlerce dost varken üstüne de birkaç tane daha eklenmemeli bence. Hem siz cins kedinizi çiftleştirip yavruları sahiplendirirseniz. Onlarca yavrulardan birkaçının sokakta kalmasına sebebiyet vermiş olacaksınız. O yavrular belki soğuktan, belki açlıktan, belki kötü muhammeleden ölecekler. Sokaklarda binlerce can olsana en azından birkaçının hayatını kıüurtarmış olursunuz kedinizi kısırlaştırarak. Erkek kedilerin kısırlaştırması 300₺ den başlıyor. Lütfen kedinizi sokaktaki diğer canlar için kısırlaştırın. Tabiiki yinede seçim sizin. Not: Kedi ve köpeklerin aile kavramı yoktur. Baba ve anne kediler yavrularını bir süre sonra tanımazlar.

Kedimi kısırlaştıran bu bir kesinlik kazandı ve 300 tl m şuan yok ama belediyenin sokak veterinerlerine gideceğim sanırım ve beni üzen şey kedim yanına arkadaş mi arıyor onu anlayamıyorum derdim çiftleştirmek değil yada yavrular değil tabiki sizlerinde dedi gibi o şeylerin hepsini biliyorum ihtimalleri de düşünmek gerek bazen

Şuan sadece kısır değil okadar kisirlastirinca yanına dişi mi almam gerek yoksa erkek mi çünkü benden önce erkek bi kedi ile kalıyor muş ve onunla anlaşamamış

Yardımcı olacak kimse yok sanırım:(

Friolero

Ortalık kedi köpek dolu hamfendi. Yavru kedi sahiplensenize madem yavru istiyorsunuz.

Friolero bir kedim var yavru kedi istediğimden değil kedim kizanlik dönemin de ve kısırlaştırmak istemiyorum ama eşim aşkım ona da yazık bana da yazık dedi ic8n kısırlaştırmak istiyoruz yavru kedi istiyorum mu yazmışım ben oraya acaba birde ? Hayır kedi beli değil aleyn ve buraya bunu yazıp sadece fikir almakta mi suç acaba ya kırıcı bir şekilde yazmazsaniz sefirinim yazdıklarımı doğru okuyun yavru kedi istiyorum diye bir şey yazmamışım ki .

Kusuruma bakmayın benden kaynaklı bir sorun varsa özür dilerim ama hanım efendi ben Ilk defa bir kedi baktım için fikir almaya çalışıyorum ve sizin bu şekilde tepki vermeniz garip geldi bir şey demiyorum haklisinizdir.

Friolero

Benim sinirlerim bozuk. Ben de özür dilerim.

Ya ben yanına bir arkadaş istiyorum ama anlaşma gibi bir olay oldu için sorun yaşar miyim diye düşünüyorum yavru değil derdim dişi olursa iyi olur belki diye düşündüm sadece