Bakırköy Civarında İyi Veteriner Önerisi Olan Var Mı? Acil

govcemiray

Kısır erkek kedim iki haftadır birkaç günde bir kanlı idrar yapıyor. Veterinerimiz tahlil yapmadan böbrek taşı olduğunu söyledi ben de öyle düşünüyorum fakat antibiyotik tedavisi pek yanıt vermiyor gibi. Ve veteriner ısrarla royal canin urinary bilmem nesini almamı söylüyor yoksa iyileşmezmiş, ömür boyunca mı kullanacak dedim evet diyor, daha bir sinirlendim. Almadım sonuç olarak. Zaten kedim şu an sağlıksız bir de üstüne en sağlıksız mamayı yemesini gerektiğini söylediklerinde deliriyorum. Çoğu veteriner böyle. Artık elindeki mamayı satmak yerine canımız kadar sevdiğimiz şu hayvanlarımızı düşünen mantık çerçevesinde cevaplar alabileceğim bir veteriner arıyorum. İstanbul Bakıröy ve çevresi olursa sevinirim.

11 CEVAP

zuhall

Kanli idrar ciddi bir meseledir. Eger idrar yaparken agrisi zorlanmasi ve idrar azalmasi varsa bobrekte direk tas olmasa bile idrar yollarinin biryerinde kristal -tas varligini isaret eder ve antibiyotikle tedavisi gecmez cunku esas mesele iltihap degil oranin tikali olmasidir. Haliyle zor cikan idrarda kan gorulur ve biriken idrar iltihaba neden olur. Sadece veterineri suclamayi birakin bence az internetten arastirsaniz bile birsuru bilgiye ulasabilirsiniz. Benim tavsiyem kedinizi alip avcilar veteriner fakultesine gitmeniz. Idrar tahlili+ultrason yapilmali. ve de kan degerlerine bakilmali bobreklerine herhangi bir zarar gelmis mi diye. Kullandigi antibiyotik ise yaramiyorsa bi ust seviyeye gecilmeli gerekirse kultur yapilmali. Kaldi ki o tikaniklik acilmadikca sikayetleri de gecmeyecek ve o tikanikligin acilmasi icin belki de ameliyat ya da bir mudahale gerekecek. Kristal gibi bir durumsa sadece mama degisimi ve ek takviyeyle halledilebilir. Yani operasyon olsa da olmasa da birdaha yasanmamasi icin evet mamasi degismeli. Hangi tur kristal olusumuysa ona gore mama kullanacak. struvit mi kalsiyum mu vs. Ve evet omur boyu kullanacak.Cunku bu basit bir mesele degil, bobregi bozuldugu an kedinizi kaybedebilirsiniz. Biraz arastirsaydiniz da uriner mamayi bitek o markanin uretmedigini bilirdiniz. Suan en iyi icerik olarak Farminanin N&D ve Vetlife in uriner urunleri var.

aytekin

Bizim kedimizdede taş oluşmuştu. Taş dökerken kan geliyordu. Antibiyotik tedavisinin yanında agızdan da bir ilaç verdiler. 15 gün sonra taştan eser kalmamıştı. 6 ayda birde ücretsiz kontrole çagırıyolar. Tavsiye ettikleri mamayıda kullandık. Biz sorunumuza çözümü bulduk sizede tavsiye ederiz. Çapada Fatih Hayvan Hastalıkları Tanı ve Tadavi Merkezi. 0212 5232321

Bgisan

Bizim gittiğimiz 12 yıllık vet hek var. Dilerseniz bilgi göndereyim

govcemiray

Size hangi mama tavsiye edildi?

govcemiray

Valla iyi olur gönderirseniz

aytekin

Vetlife struvite. Önerdiler ve kullandık.

govcemiray

Kullandığınız üsluba dikkat ederek konuşun. Siz nereden biliyorsunuz benim araştırmadığımı? Sadece Hills ve Royalin urinary maması var Türkiyede kolaylıkla ulaşabileceğim. Ben sadece veterinerlerin gerçekten kalitesiz içerikli mamaları sattırmaya çalışmalarından bıktığımı belirttim. Tedavi sürecini zaten biliyorum sonda takılması şu an için gerekli değil ve anestezi sonrası kedim çok acı çekiyor zaten en son seçeneğim olacak o. Soruda da sadece veteriner tavsiyesi istedim, fikrini sormadığım insanlardan akıl almayacağım. Artık verilen çoğu cevap böyle, direkt insanları yargılamayın şu sitede. Eskisi gibi faydalı olmuyor aksine insanın sinirine dokunuyorsunuz. Madem tavsiye vereceksin bari yapıcı ol be kardeşim. Nedir bu insanlardaki gereksiz aşağılama isteği. Şşt...sakin...tamam, anladık, her şeyi sadece siz biliyorsunuz.

eshquia

Ataköy Veteriner Kliniği

Ölmek üzere olan bir yavruyu uyutmaya götürdük, şimdi duvarlara tırmanıyor :)

Bgisan

Size özelden yolladım bilgileri

zuhall

Hanimefendi yazdiginiz cumlelerden arastirmadiginizi gayet iyi bir sekilde anliyorum zaten. Ozel yetenek gerektirmiyor. Her yanlis mudahale goren bir can benim ilgi alanima girer ve sorumluluk hissettigim icin uyarma geregi duyuyorum.Fakulteye goturun diyerek de tavsiyemi yaptim. 2haftadir dogru tedavi gormedigi belli, teshis icin tetkik bile yapilmamis. Antibiyotik tedavisine cevap vermiyor GIBI ne demek bir de yarim yamalak cumleler. Esas sizin uslubunuz hos degil kedinizin hastaligini birakmissiniz yok efendim kotu mama tavsiye ediyor diye veterinere birsuru laf ediyorsunuz. Ondan once neden tetkik etmedigini,durumunun neden 2 haftadir duzelmedigini sorgulayin. Takildiginiz tek nokta sagliksiz mamalar sattirmaya calismasi olmus ki kendiniz de demissiniz uriner mama markasi kisitli gercekten uriner mama yemesi gerekiyorsa veteriner ne yapsin? Her konuda guvenmissiniz tetkik yapmadan ,kesin tani konmadan olabilirlik ve dusuncemiz boyle cercevesinde verdigi tedaviyi uygulamissiniz mama tavsiyesi olunca mi aydinlandiniz vay efendim sagliksiz mama tavsiye ediyormus.

Bu arada turkiyede sadece hills ve royal canin yok biz de turkiyede yasiyoruz bilmesek inanacagiz.. Cok iyi arastirmissiniz gercekten.