Kedimin Ağzı Kokuyor

Suyanik

5.5 aylık dişi bir kedim var. Geçen hafta stres sebebiyle bir süre mama yemedi ve hastalandı. Şuan Sağlığı ve hareketliliği düzeldi ancak hala ağız kokusu devam ediyor. Sebebi nedir ve nasıl geçer? Bir fikri olan var mı?

13 CEVAP

durdanednmez

Merhaba ağız kokusunun farklı sebepleri vardır;
1- Vücudunda iltihap olması, enjeksiyon yani kan testiyle anlaşılır.
2- İç parazit olması, iç ve dış parazit uygulaması yapılır.
3-Ağız için enjeksiyon diş ve diş eti iltihabı, antibiyotik ve dişlerin çekilmesiyle ilgili tedavi uygulanır.
Veteriner hekiminizin tedaviden sonra kan tahlili yapıp tedavinin işe yarayıp yaramadığını sizinle paylaşması gerekirdi. Hasta sahibine açıklayıcı bilgi vermeyen veterinerlerin davranışlarını etik bulmuyorum. Sizin yerinizde olsan ona asla gitmezdim tekrar. Uyguladığı tedaviyi sorar arkadaşlarımın referans olabileceği bir hekim seçerdim. Geçmiş olsun iyi haberlerinizi bekliyorum.

izmir_pet

Her kedide bir olmaz. İsterseniz internette de arastirin. 7aya kadar surebiliyor. Ben kendim goruyorum yani ornek olarak. Bazi kediler anne sutu alamadigindan vs gelisimi gec olabiliyor

kedigibiyiz

Selamlar bizde diş taşı vardı inanılmaz koku yapıyordu. Diş eti problemleri gibi ağız içi sorunlar çok koku yapıyor

Castielthecat

Yeterli su içmediği zamanlarda da çok koku olabiliyor. Ne kadar su içtiğini gözlemleyin bence.

_kklkmlk

Kendi yediğiniz yemeklerden veriyosaniz ondandir

izmir_pet

Bu donemde dis degisimi oldugundan agiz kokusu olur. Yuksek ihtimalle ondandir

izmir_pet

Veyada agiz enfeksiyonu agizda yaralar iltihap varsa ondan da kokar. Ayrica ic parazit de koku yapar

Suyanik

Çok teşekkür ederim sanırım diş değişiminden çünkü bit hafta önce kan tahlilinde bir sıkınyı çıkmadı. Yiyecek olarak da yalnızca masadan biraz peynir yürütüyor. Kuru mama dışında yiyecek vermiyorum. Dişleri döküldüğü içindir o halde.

izmir_pet

Bu arada disleri cikiyor demiyoruz. Dis degisimi diyoruz. Sut disleri gidip yenileri gelirya hani..

Suyanik

Cevaplarınız için çok teşekkür ederim ☺️

GULLUKAVAK

BENİM KEDİM 6 AYLIK DAHA YENİ DİŞ ÇIKARTIYOR VE AĞIZ KOKUSU VAR VETERİNER GAYET NORMAL DEDİ KORKMAYIN MUHTEMELEN SİZİNDE ÖYLEDİR

Berivanakar

Petactibe biodent hexidine kullanabilirsiniz

durdanednmez

5,5 aylık kedinin dişleri çoktan çıkmış olur. 3,5 aylıkken dişleri tamamlanır. bu durum kokuya sebep olmaz.