Dikişin Altındaki Kırmızı Leke

mikaelson

Kedim 3 gün önce kısırlaştırma operasyonu geçirdi. Bugüne kadar şu dikiş yeri haricinde alt kısımdaki koyu renkli kısım yoktu. Bu sabah fark ettik. Enfeksiyon gibi bir şey olma ihtimali var mı bilemedim. Ameliyattan sonra böyle şeyler olması normal mi? Yarın veterinere sormak istiyorum ama yine de endişelendim.

14 CEVAP

Sarecansu

merhaba yarın siz veterinere sorun yada götürün enfeksiyon olabilir belki. tabi veteriner daha iyi cevap verir. ama ihmal etmeyin olurmu

Sarecansu

o yakalık bir eziyet hayvanlara. bizimkide öyle demişti. ama onu çıkarıcam diye kendine daha çok zarar veriyordu. bende tişört kolundan kıyafet yaptım veterinerin son çare onu giydirin giyiyorsa dedi. öyle rahat ettikki tavsiye ederim çocukcağız üç gündür o yakalıklamı yaşıyor :(

izmir_pet

Gecmis olsunnn. Bizde 3gun once kisirlastirdik bugun 4. Gun. İsterseniz resim atabilirim ozelden boyle dgl. Baslarda yok muydu? Benimkinin de orda biraz kizariklar olmustu 2.gun ama bu kadar dgldi. Bence sabah veterinere sorun. Ama enfeksiyon oldugunu sanmiyorum

izmir_pet

Belki ameliyattan sonra biyeri surtmus falan olabilir mi. O bolge tam katlanana bolge zaten ama kan oturmus gibi duruyo ya

mikaelson

Yakalığını çıkarmış birde biz fark etmeden acaba yalarken zarar vermiş olabilir mi? Hemen taktık zaten bugün 3. gün ve bugüne kadar öyle bir renk olmadı orası yani.

izmir_pet

Belkiii ama sanmiyorum. Benim vet hic yakalik takmadi. Yalarsa daha cabuk iyilesir ve strese girmez dedi. Cok cok dikisleri isirmaya calsiirsa takariz drdi. Bence bisey yapmamistir. Biyere surtmusse belkide. Veyada ameliyatta surtunme bisey olup sonradan mi belli oluyo acaba. Benimkinin de kizariklar vardi bi bolgede sonra gecti

izmir_pet

https://i.hizliresim.com/dvXgMn.jpg

Dun boyleydi bizim. Bugunu de cekip atayim birazdan. Carsamba oldu ameliyat. Persembe veya cuma kizariklik vardi galiba. Belkide iki gun. Ama boyle dgl

izmir_pet

https://i.hizliresim.com/QLQO0r.jpg
Simdi cektim. Bizimde karindan ve boyle suan. Normal dgl orasi kesin de. Ama nedenini bilmiyorum ya

mikaelson

Teşekkürler cevaplarınız için. Bizim vetde tam tersi hiç çıkarmamamızı söyledi. Dikişlere zarar verebilir diye. Arada zaten çıkarıyor tekrar takıyoruz, üzücü oluyor kendisini temizleyemiyor agresifleşiyor. Ama yine de tamamen çıkarmıyoruz. Geçmiş olsun size de dikişleriniz daha iyi görünüyor:) ama ben yine de tedbir amaçlı yarın vete götüreceğim.

izmir_pet

Evt ben cansunun yaptigi kiyafeti biliyorum ve cok guzel olmus. Benimki yaliyo hic isirmadi zarar vermedi daha. Zarar vermesse acik kalmasi daha iyi. Zarar vericsk gibiysede cansu'nun yaptigi gibi kiyafet yapilabilir. Cok rahat eder kuzucuk

Sarecansu

evet sizde oda rahat ederseniz ama dikişkerini yalaması ve çekiştirmesi iyileşme süresini uzatır gözlemleyin uğraşmıyorsa çıkarın yakalığı uğraşıyorsa kıyafet yapın valla yazıktır :(

mikaelson

Maalesef kıyafeti giydiği gibi çıldırdı çıkartmaya çalıştı. Yakalığı geri taktık ki onu takarken bile çok zorluyor. Zaten çok hırçın ve huysuz olduğu için bandana tasma tarzı ufak şeyleri bile asla kabul etmiyor. Bu durum işi zorlaştırıyor ;( yakalığa alışmak zorunda kaldı şuan yapicak bir şey yok gibi görünüyor

mikaelson

Yakalıkla bile kendisini yalamaya çalışıyor özellikle karnını, engel oluyoruz ama insan üzülüyor onu o şekilde görünce ;( biran önce şu yakalıktan kurtulsa da o da rahatlada biz de

izmir_pet

Yarasina zarar veriyo mu yakaligi cikarinca. Benimki de cok yaramazdi normalde tasma bile istsmsz. Ama dikisleri isirmiyo yalayip birakiyo. Ve yalama iyilesme surecinu hizlandirir yani kotu bisey dgl