Kedi İle Yolculuk-Kamilkoç-Deneyimleriniz

8-9 gün sonra kedimle otobüs yolculuğu yapacağım, 3-4 saat sürecek. muhtemelen kamilkoç kullanırım.
öncelikle daha önce herhangi bir firmayla bu tarz bir deneyim yaşadınız mı? kedim zaten çok sakin, muhtemelen ilaç vermesem bile 3 saat uyur ama verdiğim taktirde kafesi ayağımın dibinde götürmeme ne tepki verirler? yaşadınız mı?
plegicil diye bir damla duydum. sanırım artık satışı yokmuş, varsa da 1/1000 de olsa kalbini durdurabilirmiş. herrrrr ihtimale karşı (bagaja koymam gerekirse) midesini bulandırmayacak, daha sonra zarar vermeyecek bir ilaç öneriniz var mı? not: tabi ki veterinerime de soracağım ve uygulamasını o yapacak, sadece öneri istiyorum.

deneyimleriyle içimi rahatlatacak olanlar var ise paylaşmaları durumunda çok sevinirim.
ya da bizzat kötü durumlar yaşamış olup gerçekleri yüzüme vurabilirler.
teşekkür ederim şimdiden.

20 CEVAP

Gozdetemizel

Onlarda iyice suyunu cikardi.öldurelim mi hayvanlari uyutcaz diye yahu.sanki minnacik kedi ordan cikip bavul mu kemircek yani.yemin ediyorum tam gerizekalilar.

srplzngl

Gerçekten anlamıyorum ya. Uçaklar bile hayvanları kabul ediyorken otobüs firmalarının derdi ne Ya da yolcular neden rahatsız oluyor ki? Miyavlarmış, havlarmış bilmem ne. Çocuklar ya da bebekler ağlayınca çok çok daha gürültülü oldukları halde bagaja mı atılıyorlar?
10 saatlik bir yolculuk da değil ki bu, alt tarafı 3-4 saat. Ki 10 saatlik uçak yolculuklarında bile kabine alınıyor bu çocuklar.
“İnsanlar” ne istiyor bu hayvancıklardan, zerre anlamıyorum.

Bence imza gibi birşey toplayalım talep çok olunca alternatif birşeyler çıkabilir hayvanlarla yolculuk yapamamak çile haline dönüştü

Minnakpatipuki

@Mizmizinannesi bence haklisiniz büyük ihtiyaç bence bu. Mesela firmalar günde 2 otobüsü evcil hayvanlarla seyahat edenler icin ayarlasa, geri kalan yolcular da bunu bilerek bilet alsa. Yani hayvanlardan rahatsız olmayan yada evcil hayvani olanlar binse sadece o otobuse. Hergun bir sabah bir aksam bile olsa cok iyi olurdu. Bende kara kara düşünüyorum nasıl yapcam diye. Trene binmeye karar verdim ama denizli aydın arası tren çok dolu oluyor. Büyük ihtimalle 2 saat ayakta yolculuk yapmak zorunda kalcam.

Gozdetemizel

Denemedim ama kedi otlu sakinlestirici macunlar varmis.uyutmuyo ama sakinletiyomus.bence ilac vermeyin daha bitkisel sekilde cozersiniz.veterinere de danisin tabi en temizi o

izmir_pet

Yaa anlamiyorum neden yasak kafeste olmasina ragmen cok sacma. Yurtdisi otobusleri kabul ediyo burdakiler etmiyor. Yinede sansinizi deneyin sorun hepsine

haklısınız ne diyebilirim ki. ne yapar eder muavine 2 kez açtırırım en kötü ihtimalle bagajı. ama tatlı birine denk gelip yanımda götürmek istiyorum işte.

sordum @izmir_pet arayıp hepsini. malesef kabul etmiyorlarmış bagaj dışı ama karşıdaki kişiye bağlı işte biraz da. sorumluluğunu alıyorum, rahatsız olan olursa indiririm bagaja diyeceğim işte. bir de gece yolculuğu deneyeceğim sanırım

yok otobüs dışında malesef. dediğinizi atlamışım, çok haklısınız teşekkürler. ben herkes uyur da varlığını bile hissetmezler diye gece düşünmüştüm yanımda gittiği taktirde.

Elifozmen

Ne yazık ki almıyorlar yanınıza ben tartıştım bile ama öyle bir davranıyorlar ki sanki onun canı yokmuş gibi benimkide 3 saatlik bir yolculuktu çok bir sıkıntı yaşamadık sadece korktu otobüs bir yerde 5 dakika durdu o sırada indim hemen hava aldırdım fln benimki stresten ishalde oldu ama çabuk toparlandı inşallah anlayışlı birine denk gelirsiniz izin verirler yanınıza almanıza arkadaşım dediği gibi gece daha soğuk olabilir orası bir de mutlaka otobüs durdukça inip bakın bazen valiz koyuyorlar fln yamuk koyuyor fln dikkat etmiyor bakın nasıl nereye koyuyor eğimli bir yere koydurtmayın pat diye koyduklarınada şahit oldum çünkü ama çok uzun yolculuk değilmiş içinizi ferah tutmaya çalışın inşallah birşey olmaz bu arada ben sakinleştirici fln vermemiştim

Minnakpatipuki

Kamil koç bence sorumsuz bir firma. bagajı tam kapatmadiklari icin valizim yola düşmüştü. O zaman kedim yoktu cok sukur. Ama valizim bildiğiniz otoyola düştü. Arkadan baya fren ve korna sesi geldi ama allahtan kaza olmadi. Valizimin dusmesinden çok daha kotu seylere sebep olabilirdi bu sorumsuzluklari. Bence farklı bir firmadan alın biletinizi. Zaten hiçbiri bagaj dışında yanınıza almanıza izin vermez yüzyüze şoförle muavinle görüşüp ikna etmedikten sonra.

kedigibiyiz

Minnakpatipukiye katılıyorum. Gerçi söz konusu yavrular ve otobüs olunca benim hiçbir firmaya güvenim yok. Bir kez çocuklarımızı uyutmamızı şart koşuyotlar eminim ki herkes burada kimyasal almasın diye gözünün içine bakıyor. İkincisi bagajda gram dikkat etmiyorlar. Kafesler havada uçuşacak utanmasalar

onlar hali hazırda var zaten ama otobüsler yarı baygın olmadığı müddetçe almıyorlar. yoksa zaten uyumaktan başka bir şey yapmayacağına eminim :))

izmir_pet

Ama gece bagaj daha soguk olur. O da aklinizda bulunsun. Keske o istikamete giden bi arac olsaydi cok rahat giderdiniz yaa. Aktarmali olaram baska araclarla gidilmiyor mu acaba?

izmir_pet

Ozelden yazicam bakar misiniz