Nd Kuzu Etli Ve Yaban Mersinli Yetişkin Mama 7.5 Aylık Kediye Olur Mu

SenanurKsl

Arkadaşlar N&D Kuzu etli ve yaban mersinli yetişkin maması ksyeni kısırlaştırılmış 7.5 aylık kediye olur mu sizce . En son Acana Pacific kullandım hayır kesinlikle geçme N&D ye Acanayla devam et der misinix yoksa alayım mı ?

21 CEVAP

SenanurKsl

Evet erkek ben de ondan çekiniyorum zaten. Dediğim mamanın protein oranı %42 baya fazla geldi bana. Aynı mamanın düşük tahıllısı %36 fakat daha önce hiç tahıllı mama yemedi. Maalesef ki kısırlaştırılmış bi çok marka ve mama güvenilir gelmiyor bana üstüne tavuğa alerjisi var . Acanaya devam etmek istiyorum fakat balıklı çeşidi mevcut ve en son balıklı acana yedi. Sürekli balıklı mama yemekten alerji geliştirdiğini düşünüyorum ve bu balıklarda civa birikmesi mevcutmuş yani sürekli balıklı da yedirmek istemiyorum. İstediğim suan kısırlaştıeılmış kediye uygun kuzulu kırmızı etli içinde tavuk ördek bıldırcın vs türevlerini içermeyen bir mama çok mu şey istiyorum gerçekten kafam çok karışık :/

Cansumuezza

ben tahılsıza kendimce sıcak bakmıyorum zaten düşük tahıllı her zaman tercihim bu arada :)

Faytekin

Kısırlaştırılmış Erkek kedilerde protein,fosfor, magnezyum ve kalsiyum oranları ne kadar düșük olursa o kadar iyi, dişi kedilere gore erkek kediler de daha cok sıkıntı oluyor genel olarak,ND nin bu mamasinda da soyledigim bu oranlar en yuksek olan çesiti neredeyse,cok hareketli bir kediyse bu risk biraz daha düșük ama yinede benim dusuncem uygun bir mama degil,karar sizin tabi

satinalmayin

protein oranı sorun oluşturmaz zaten(hayvansal protein ise) nd kuzulu tahılsız verin

SenanurKsl

Arkadaşlar verdiğiniz cevaplar için çok teşekkür ederim vakit ayırdınız. Acana pacifica aldım tekrar bakalım bu part bitiminde tekrar düşünücem o zmaana kadar araştırıp gözlemleyeceğim önerilerinizi dikkate alacağım yine de çok teşekkürler :))

satinalmayin

ikiside kaliteli mama sorun değil nasıl isterseniz.

Cansumuezza

bizimkiside 6.5 aylık kuzulu balıklı dönüşümlü yiyor. kısırlaştıktan sonra kısır mamaya geçin demişti vet bende kısıra geçmektensr yetişkine geçtim. bir sorun yok şimdilik. ama yavruya geri mi dönsem diye düşünüyorum 2 yaşına kadar

Cansumuezza

ama sizin kediniz erkekmiş,siz elinizdeki mama bitince kısırlaştırılm mamays geçin isterseniz ne olur ne olmaz.

Cansumuezza

bu arada 1 yaşına kadar demek istemiştim :)

SenanurKsl

Ve tahılsız tabi ki

Cansumuezza

benim arkadaşımın kedisi tahılsız nd yiyor iki üç yıldır erkek ve kısır. hiç bir sorun gelişmedi sürekli kontrollerini yaptırıyor aslında. ama bu konuda pek bilgim yok sığırlı kısırlaştırılmış mama purina one da var. ama onuda seçeneklerniz arasına almazsınız heralde acana istiyorsanız :)

zuhall

Kisirlastirilmis erkek kedi ise, kisirlastirlmis mamaya gecmenizi tavsiye ederim sonradan uzulmemeniz icin. Ya da cok dikkatli olmaniz , bol su icmesini,kilo almamasini ve bolca hareket etmesini saglamaniz lazim.

onurtemiz

ND her şekilde çok kaliteli ve üstün bir mama, her çeşidini kullanabilirsiniz. Fakat ama lakin 70.5 aylık olduğu için siz bi 4-5 ay daha Kitten ND verin. Haziran da ND balıklı versiyona geçebilirsiniz

onurtemiz

Mama konusunda epey bir araştırmalar yapmıştım. Endişe etmeden ND verin içiniz rahat olsun başka markaya geçmenizi tavsiye etmem. Kimisinin içeriği az kimisi aşırı pahalı. Kimisinde başka sorun var. ND bütün sorunları minimum a indiren 1 numaradır.
ND Kitten verin ki içindeki protein ve vitaminler kedinizi daha sağlıklı ve güzel büyütsün. Yazın tüyleri için balıklı olan çeşitlerine geçebilirsiniz ND'nin. Ve düşük tahıllı seriden vermenizin zararı yoktur. Kediler de doğada az da olsa tahıl tüketebiliyor. Ve birazcık ta olsa vücudun ihtiyacı oluyor. Bu yüzden serinin adı Düşük Tahıllı :-)
Eylül-Ekim arasında Tavukluya geçiniz derim 3 ay falan. Sonra kuzulu deneyin. Zamanla en çok hangisini leziz bulduğunu anlayacaksınız ona göre mama çeşidinizi alırsınız

dilekz

Kedilerin tat duyuları pek gelişmemiştir. Koku çok daha ağır basar. Yani lezzet algıları bizimkinden baya farklı. Bu nedenle onun için en iyi olduğunu düşündüğünüz mamayı vermeniz bence daha mantıklı. Kısırlaştırılmış kedi mamasına geçmeniz uygun olur diye düşünüyorum ancak istediğiniz gibi bulamadınız sanırım. Bu durumda sizi biraz daha uğraştıracak ancak içinize kesinlikle sinecek şey evde mama hazırlamak. Bir çok tarif mevcut araştırırsanız kolayca ulaşırsınız. İlk başlarda zorlayabilir alıştıkça daha az zaman harcayabilirsiniz. Tabi içine nelerden hangi oranda koyacağınız çok hassas bir durum. Bu konuda da veteriner hekiminizden destek alabilirsiniz.