Kediyi Dışarı Çıkarmak

findik550

Arkadaşlar merhaba kedim 6 aylık olmak üzere ve daha hiç dışarı gezdirmeye çıkarmadım, sizce kötü bir etkisi olur mu çimen vs yüzünden? Veya hep çıkmak ister mi bir kereden sonra? Çünkü zemin kattayız ve hep dışarı bahçeye bakıyor evden, kızgınlıkta da değil henüz

12 CEVAP

Benim kedim disari çıkıp geliyor başımıza gelmeyen hastalık kalmadı bocek isirmis patileri yuzu hep sismisti.

Simdi fip de yayginlasti bence hiç riske atmaya gerek yok cikarmayin balkondan baktirin kontrollu bir sekilde.

izmir_pet

Oncelikle kizginlikta dglse bile girecek, bu zaten en tehlikeli durum:) ayrica evet cikarsa surekli isteyecek bu kesin. Ayrica disariya birakicak misiniz yoksa tasmayla falan mi dusundugunuz bilmiyorum ama kesinlikle birakmayin gezmesi icin. Malesef hastalik kapiyorlar asili bile olsalar. Bunu gectim allah korusun bi anlik araba carpiyor bisey oluyor ve is isten geciyor. Yarim saat 1saat birakiyoruz ama bi gun oluyor bi hafta gelmiyor. Bu cok karsilastogimiz durum.veya kizginliga girer bi gider kaybolabilir. O kadar cok ihtimal varki. Tasma takip kucakta cikarmanizi tavsiye ederim. Yere hic basmassa inmek istememeyi ogrenir, sizin 6aylik ogrenir mi emin dglim tabi:) veyada sepetiyle falan gezdirebilirsiniz belki yada araciniz varsa arabayla gezmeye cikarabilirsiniz

Ben cumartesi günleri tasmayla arka bahçeye çıkarıyorum, hava güzel oldukça tabi. Başlarda korktu ama alışınca sevdi baya. Camdan dışarıyı izlemesine dayanamıyordum :D

satinalmayin

dışarı çıkınca kesinlşikle alışıcak alt kattaysanız kaçınılmaz gibi tabi çıkınca ölümünü göze almanız lazım trafik kazası fib fev kaçınılmaz olurşehir onların doğal ortamı değil bunu anlatamıyoruz bir türlü hala doğalı bu zannedenler var.

-Asil-

Hastalık kapma olasılığı azımsanamaz bence. Hiç riske girmeyin derim

Anonymus552223

Zemin kattaysaniz yazin camlar falan acikken cikar zaten, dikkat etmeli. Ben olsam disari salardim herseye ragmen. Keske guvenli bir bahcem olsa

gozdeyilmaz

biz ayda 1 kere falan bahçemize çıkartıyoruz ama kesinlikle tasmasını bırakmıyoruz elimizden çünkü o an dikkatini bi şey çekebilir ve bi anda koşmaya başlayabilir bence kısa sürelerde gezdirebilirsiniz 10 dakika falan gibi çıktığında biraz çim yiyor o kadar ama hep gözetimimiz altında

izmir_pet

Disaridaki pis cimleri yemesi saglikli mi oncelikle? Kedi kopeklerin pisledigi cimler.. Uzerine bastigimiz cimlerr...
@epiglottis" guvenli bahce diyorsunuz ama o bahceden illaki cikicak. Ne kadar saglikli o bahce. Bir tek hayvanin girmemesi lazim. Ayrica bir anlik sokaga kacsa araba carpsa arkasindan cokkk aglarsinizzz. Son pismanlk care etmiyor

mrvnrr

Tasmalı şekilde çıkarırsanıza sorun olacağını sanmıyorum.

Feyzaaa555

Benim kedim 8 aylık surekli camdan disariya bakiyor kıyamiyorum havalar isindigindan beri disari cikartiyorum gercekten dedikleri gibi bikere cikinca hep cikmak istiyor surekli miyavliyor gunde yarim saat filan tasmayla bahceye cikariyorum basindan ayrilmiyorum

Anonymus552223

Apartman kapisindan bakip geri kaciyor zaten ama korkmasa gezdirirdim. Tasmasini cikarir cikarmaz da yola kosacak hali yok, bir kedi vardi bizde onu gezdiriyodum basinda oturuyodum kosturuyodu kendi kendine. Cok da egleniyodu bence

izmir_pet

epiglottis hala kendi kedinizi anlatiyorsunuz ama bilemessiniz. Bisey gorur kovalar yolada kacicak tabi. Sizinki yapmadiysa digeri yapar. Veya simdi bugun yapmassa yarin yapar. Hepsini gecsek bile asili bile olsa hastalik kapabiliyorlar. Ben ben fikrim su bu demiyorum, gercekleri konusuyorum. Kendi fikrinizi bu sekilde dogru kabul edip, herkesi yanlis yonlendirmeyin