Kedimin Yavrulari Ölüyor!?!?

Melis12sb

Arkadaşlar bahçede baktığımız bir kedi vardi yavruluğundan beri.Kedi 9 aylık dört tane yavrusu oldu.Yavruları olunca kediyi eve aldik ama bir hafta gectikten sonra hepsi teker teker ölüyor!?!?Dün biri öldü bugün biri!? Anlayamiyoruz neden olabilir böyle bisey basina gelen var mi?Baktığımız ortam sıcak ve temiz.Anne de gayet sağlıklı.

14 CEVAP

Melis12sb

Ama işte sokaktan eve aldik ki hani erkek kediler zarar vermesin diye.Onlara ayrı oda ayırdık anneleri de hem temizliyor hem süt veriyor.Anlamiyorum ne oluyor birden çok üzülüyorum ben de öyle görünce :(

Anonymus552223

Sut vermeyin ishal yapar. Anne sutu yeterli. Hasta dogmus olabilir, soguk almis olabilir, ishal olabilir. Yavrular cok hassas olur. Yeterince sicak mi bulunduklari ortam? İ

Anonymus552223

Bir de temizliyor demissiniz neyle temizliyor? Temizlemesin anneleri yalayarak temizler onlari. Gerekli ortami saglayip hic karismasin.

minnoskoss_123

Benimkiler de öldü. Geriye 2 tane kaldı. Ama onlar sağlıklı. Bir kedinin tüm yavrularının yaşaması çok kolay değil sokaktayken. Normal değil tabiiki ama bunu yaşayan çok var. Umarım diğerleri sağlıklı kalır:(

minnoskoss_123

Maalesef üzülmemek elde değil. Benim işim daha zor. Anne kedi kedileri 2 haftalıkken sütten kesti. İşte diğer yavrular da o zaman öldü. Şimdi bebek-anne kedi mamasına başlayacağız. Halen sütle besleniyorlar ama. Gözleri açıldı ve çok oyuncular. Neyse. Umarım yavrularınız sağlıklı olur.

minnoskoss_123

Ortam sıcak olsun. Yumuşak olsun. Bu arada anne ile de ilgilenin.

Melis12sb

Temizliyor derken anneleri yalayarak temizliyoru kastetmiştim ben de.Yani biz almasak bahçede kalacaklardi ama evimizdeler ve odada kaliyorlar sicak bir ortam.Yani hasta dogup dogmadiklarini bilmiyorum bir sorun yok gibiydi gayet hareketlilerdi şoktayım ben de

Melis12sb

Anne zaten bizim baktigimiz kedi yavru kedi maması alıyorum bol vitaminli beslensin diye ıslak mama aliyorum hani sütde veriyor diye herşeyine dikkat ettim yani acaba anne yaşı genç diye olabilir mi aklima baska bisey gelmiyor artık cunku 6 aylik hamile kalmis sokakta

Anonymus552223

Hersey olabilir maalesef, insallah digerleri yasar. Cok kucuk olunca veterinerler de pek bisey yapamiyo. Siz elinizden geleni yapmissiniz ama uzulmemek de mumkun degil tabi. Sutten kesildiklerinde anneyi kisirlastirmak en iyisi

Melis12sb

Bir tanesi kaldi :( çok sağolun inşallah yaşar o.Anneleri de çok stresli sürekli peşimizde dolanıyor.E sütü de vardir baya.İnşallah bu sona kalan yaşar da iyice strese girmez bizimki :(

Gamzessven

Nasıl ölüyorlar böyle peş peşe ya :((( genetik bir hastalık mı geçti noldu :( gerçi anne 6 aylık demiştiniz. Daha kendisi küçücük yavru

Melis12sb

Anlamadim ben de yok şimdi 8,5 9 aylık oldu hamile kaldiginda oyleydi iste iki ay sonra dogurdu.Ama gene de bakiyor yani yavrularina

Anonymus552223

Ne oldu son durum?

Melis12sb

Bir tanesi kaldi işte şu anlik onda bir problem görünmüyor inşallah da olmaz