Dişi Kedim Durmadan Miyavlıyor..

Tarcininsta

İlk kez dişi kedi sahiplendim. 2,5 yaşında. 5 gündür bağıra bağıra miyavlıyor. Önümüzdeki ay kısırlaştıracağız. Geçici olarak ne tavsiye edersiniz..?

31 CEVAP

Tarcininsta

Tabiki..

Tarcininsta

4 aydan daha küçük kedi sahiplenmedim. Ama duyduğum bildiğim kadarıyla yardımcı olmaya çalışayım. 4-5 haftalıktan küçük yavru kediler için yarı süt yarı su karışımı tavsiye ediyorlar. Ayrıca veterinerlerde süt tozları oluyor onlardanda kullanabilirsiniz. Sonrasında konserve mamalara geçebilirsiniz.

Normal ortamlarında anne kediler yavruların idrar ve dışkı yapma isteklerini tetiklemek için yavruların arka bölgelerini yalarlar. Öksüz yavrularda bu uyarımı hafif ıslak mendilin bu bölgenin yavaşça silinmesi ile sağlanır. Her öğün sonrası nemli bir pamuk veya bebekler için özel olarak hazırlanmış ıslak mendil (alkolsüz) ile bölge yavaşça silinir. Birkaç silme sonrası ufaklığın idrar yapması gözlenir. Dışkılama için buna ek olarak karın bölgesine de aynı anda masaj uygulanabilir. Çok hızlı ve sık olarak yapılan silme hareketi deride tahrişe neden olabilir. Yine bölgede dışkı ve idrarla bulaşık alanlar tahrişe sebep olur. İdrar yapımı ve dışkılama sonrası bölge iyice temizlendikten sonra temiz bir bez bölgedeki nem alınır.

4 Haftalıktan büyük yavrular artık kuma yapabilecek pozisyona gelmişlerdir. 4 haftalıktan sonra yavrular öğünleri sonrası bentonit denilen hazır doğal kedi kumları üzerine konularak orda zaman geçirmesi sağlanmalıdır. Başlangıç için kristal kum kullanımı çok iyi değildir. 8 haftalık olmasına rağmen hala kuma yapmayı öğrenememiş kedi yavruları için görsel bir örnek gerekmektedir. Yani ondan büyük ve kuma tuvalet yapmasını bilen bir başka kedi ile birlikte yaşaması ona bakarak kısa sürede tuvalet eğitimini ufaklığa kazandıracaktır.

Tarcininsta

7 Aylık kedi yavru değildir. Kedilerle insanlar çok farklı.

Tarcininsta

Kedi görmeden birşey diyememki

Mihov

Mamaya alıstırmak dıye bır durum yok verdıgınızde yemıyorsa ve eger kuru mamadan bahsedıyorsanız, ılk once yaş mamayla kuru mamayı karıstırın yavas yavas yas mamayı azaltın kuru mamaya alısırlar ama yavruysa zaten su an yas mama yemesı gerek. Gerçi 7 aylıksa büyüktür kuru mamayı da yiyebilir. Tuvalete de gelınce o bıraz sızı sıkıntıya sokabılır ama mecbur takıp edeceksınız bıryerı eseledıgını gordugunuzde hemen kuma gotureceksınız bıkac gun zorlar sizi daha sonrakı gunlerde kendılıgınden gidecektir kuma

Mihov

Kızgınlığa gelince kaç gündür aynı dertten muzdaribim uyutmuyorlar. Bazıları dogum kontrol hapı öneriyor ama veterınere bır danısmanız gerek. Bazıları da çiftleşme esnasındakı gibi hormonlarını gidermek için kulak çöpünün ucunu kremleyıp vajınasına sokup çiftlesme esnasındakı ambıyansı yakalamak gerekıyormus çok absürd bir durum gibi gozukse de gerçekten işe yarıyor. Tabi çöpün hepsini değil uç pamuklu kısmını

simge

Bence bi klinige goturun belki acîyan yeri vardir..

Tarcininsta

Veterinerle görüştüm. Antalya'daki pek çok kedi gibi kızgınlık dönemine girdiğini söyledi.

simge

Olabilir bide yasi olmus 2,5 erkenlik döneminede gurmis olabilir.. kediniz kiz mi erkek mi

simge

Pardon disiymis kediniz

simge

Bende size bir sey sorabilirmiyin?

Tarcininsta

Dişi kedi. 2 Hafta önce sahiplendim. Bu dönemi atlattığımızda kısırlaştıracağım.

simge

Ben disaran yavru kedi buldum ona nasil mamaya alisturmam gerekiyo? Vede tuvalet egitimini nasil egitemem gerekiyor? Kedi dii

simge

Kedi disi

simge

Kedi daha 7 aylik bence tam bilmiyirum ama oyle gibi