Kedim Çok Tüy Döküyor.

Kedim bu ara çok tüy döküyor . Mevsim geçişinden dolayı olduğunu biliyorum. Tüy toplama eldiveni aldık baya tuy çıkıyor. 2 günde bir kullanıyoruz onu ama hala üstümüze oraya buraya tüy saçılıyor resmen aslında kendimiz o kadar da uzun tüylü değil. Benim sorum şu aslında tüy dönmenin önüne pek geçebileceğini sanmıyorum özellikle bu aralar ama üstünüze yapışan ve yerlere koltuklara sökülen tuyleri nasıl hallediyosunuz? O kadar kedi besleyen var evinde ve evleri tertemiz. Bu nasıl oluyor?

22 CEVAP

Leyl003

Açıkçası ben evimi sık temizliyorum.. çünkü bu tüyler kaçınılmaz :)) tüy toplayıcı rulo kullanıyorum elbiselerim için ayrı mobilyalarım için ayrı.. havada uçuşan tüyleri de bazen parmaklarımla yakalıyorum:)) tüylerle yaşamaya baya alıştım.. bi de maması bitince daha kalteli bi mamaya geçeceğiz belki tüy dökümü daha da azalır

Tuy toplayici rulodan tekzende ucuza oluyor bazen normal fiyatida 7-8 falan. Biz suan vmp vitamin kullaniyoruz 5 gun oldu yine tüyler dökülmeye devam biraz daha kullanicaz tabi. Mamada n&d tavuklu narlı belki tavuk yüzünden dokuluyordur.

minnoskoss_123

Tüy toplayıcılarla yapışan tüyleri toparlayabilirsiniz. Carrefour, Migros gibi yerlerde var diye biliyorum. En kolay bulabileceğiniz marka Parex ve Scotch-Brite. Zaten ucuz. Çünkü tek kullanımlık.

Cansumuezza

en az iki günde bir taramalasınız,mümkünse her gün

Tüy toplayici rulomuz olmasa yasayamazdik zaten :D yedekli bı tane vardı bitirmek uzereyiz onu. Yeni mutlaka alicam.Birde böyle tek kullanimlik değil de bu sitede satılan fur wizard diye bı alet var onu biliyor musunuz ne dersiniz onun hakkinda? Almayı düşünüyorum da

IREMBUSE

furminator şart gerçekten. bende eldiven kullanıyodum 2 güne bir eldivenle tüylerini tarıyordum ve royal canin mama kullanıyordum dökülüyordu şuanda furminatorle haftada 2 kere tüylerini tarıyorum 1-2 kerede eldivenle tarıyorum ve mama olarak n&d kullanıyorum yok denecek kadar az tüy döktüğünü söyleyebilirim.

Furminatör u nereden aldınız acaba?

Tulumulu

Büyük ihtimalle mevsim geçişinden dolayıdır. ben de mavi eldivenle tarayıp yapışkan rulolarla kıyafetlerden temizliyorum.fur wizard gerçekten başarılı.koltuk kanepe hatta rulonun yetersiz kaldığı durumlarda bile tüyleri topluyo :)

Nasıl memnun musunuz? Tüy yolma gibi bi durum yok dimi? Kediniz kaçıyor mu tararken? Bir de benim kedim çok uzun tüylü değil ama kısa tüylü de sayılmaz bunu alsam bı sorun olur mu acaba uzun tüylü kediler için diyor ya? Çok soru sordum ama :D

AA bir d arkasında düğme gibi bir şey var o tüyleri yataktan ayırmak için mı kullanılıyor? Çok soru sordum şimdiden teşekkürler :)

guineapigela

Fur wizard kullaniyorum. Gayet ise yariyor.

guineapigela

Ya bide şu ROSMANN larda vıcık slime gibi bisi var. O da tuyleri fln topluyo. Biara denemistim. Onuda tavsuye ederim.

IREMBUSE

pardon yeni gördüm sorularınızı kusura bakmayın. ben çok memnunum, tüy yolma gibi bi durumu yok zaten öyle bir şey olsa kedim durmaz hiç ama o çok mutlu elimde göründe hemen önüme geliyor mır mır ses çıkartıyor :) hiç kaçmıyor aksine çok hoşuna gidiyor. benimkide çok uzun tüylü değil ama kullanıyorum sende kullanabilirsin bence. evet o düğme tüyleri taraktan aşağı doğru ittiriyor. ben bununla taradıktan sonra eldivenle de tarıyorum ve gerçekten tüyleri çok az dökülüyor. mama olarak ne kullanıyorsunuz bilmiyorum ama ben N&D kullanıyorum onunda etkisi olabilir..
geç cevap için pardon :)

Aycanga

Merhaba eldiven şeklinde olan taraklardan kullanıyorum. 5 kedimiz var. Koltukları gün aşırı elektrikli süpürge ucu minik fırça bir aparatım var mis gibi bütün tüyleri alıyor. Rulolar 5 kediye dayanmaz malesef iyi bir elektrikli süpürge her derde deva.