Saldırıyor :/

Ayse_naz_G

Arkadaşlar komşumuzun köpeği var benimle yaşıt 12 yaşında 3 aylık çin aslanı var ve korktuğu için ben gezdiriyorum ben olmadığımda annesi gezdiriyor ve aşırı büyük 3 aylık olmasına rağmen bizim köpek kadar sorun şu bugün gezdirirken (normalde aşırı uysal yerinden bile kalkmaz) birden herkese saldırmaya çalıştı havladı,hırladı,ısırmaya çalıştı zor zaptedebildik ama bu aniden oldu geziyordu,ondan önce çiğ et yemişti ben ne kadar vermeyin desemde veriyorlar işte acaba bizimde etimiz çiğ olduğu içinmi ısırmaya çalıştı? sonrada ipini ısırmaya çalıştı gerçekten çok yaramaz sizce neden olabilir???

13 CEVAP

izmir_pet

Cig etle beslenen ve insan gormeyen kopekler evt saldirgan olabiliyor. Ama direkt olarak ete bagli dgl. O et ve bizim etimiz diye baglastiramayiz:) ama bazi kopkler hem cinsi geregi hem de insan gormediyse alismadiysa saldirir. Alistirilmasi gerekiyor

izmir_pet

ayrica tasmayla gezinmeye kucukten alismasi gerekiyor. Alismadiysa odul mamalariyla alistirin

Çiğ et köpeği saldırganlastirmaz alakası yok belki oradakilerden şüphelenmistir . Ayrıca yanlış anlamayın ama komşunuz yanlış biliyordur 3 aylık değildir 3 aylık bir kaplan bile ortalama bir Fransız Bulldog kadardır.

Taylanvrnk

Büyük ihtimalle çiğ etin kokusu yüzündendir

Taylanvrnk

Büyük ihtimalle çiğ etin kokusu yüzündendir

Ayse_naz_G

mehmet_turkoglu bana yeni doğduğunda gösterdiler daha sonra 2,5-3 ay sonra gördüğümde gerçekten çok büyümüştü yada bilmiyorum belki tüğlerinden büyük gözüküyordur ama dediğiniz gibi arkadaşlarımda vardı belki onun için gerilmiştir ben tutuyordum köpeği bir anda çıldırınca banka bağladım ve komşumuzu çağırdım onuda ısırdı açıkçası birdaha yanına gitmem o köpeğin çok korktum :/

Ayse_naz_G

alışık fakat ilk defa böyle birşeyle karşılaştık acaba dişimi kaşınıyor diye düşünüyorum ama...

izmir_pet

Dis kasinmasiyla yabancilara saldirmasinin bir baglantisi yok. Yabanci insanlarla tanistirmayi deneyin

Tüyleri yüzünden çok büyük gözüküyordur. Ben kopeklerimi çiğ et ile besliyorum ben komut vermedigim sürece kimseye saldirmazlar . Çiğ et saldırganlastirmaz sadece köpek aç kalırsa daha önce çiğ et yediği için insanı da yiyebilecegini bilir ve aç kalırsa saldırır hatta Amerika'da presa canario cinsi bir köpek komşularını yemisti

Ayse_naz_G

çiğ et iç parazit yapmazmı???

izmir_pet

Tabikide yapar. Cig beslenme uzmanlar yapiyor ama etin nereden geldigi bile belli dglken asla ve asla tavsiye etmem

Evet yapar onun için bir köpeğe normalde üç ayda bir hap vereceksin çiğ etle beslediginde ayda bir vereceksin ki parazit olusamasin

Ayse_naz_G

Teşekkürler :)